Gå til hovedindhold

Microplane Premium Classic Series - Citrusskræller - 3.5 x 3 x 32.5 cm - hvid

MicroplaneRivejernEAN: 0098399463018
Pris fra 160 krtil 179 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 19 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 158 kr 10. apr.

Sammenlign priser på Microplane Premium Classic Series - Citrusskræller - 3.5 x 3 x 32.5 cm - hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 160 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Microplane Premium Classic zester hvid
160 kr
Til butik
Microplane Premium Classic zester hvid billede

Produktinformation

Premium Classic zesteren er det ultimative rivejern til at finrive citrus, parmesan, chokolade og meget meget mere. Redskabet er en favorit blandt kokke over hele verden og bliver altid anbefalet for dets ultraskarpe blad, som vil holde i adskillige år ud i fremtiden.

Produktspecifikationer

Mærke: Microplane
Kategori: Koekkenredskaber
Artikel nr.: 98399463018
EAN: 0098399463018
Varenr.: 3033032
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Microplane Premium Classic Series - Citrusskræller - 3.5 x 3 x 32.5 cm - hvid
164 kr
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Microplane Premium classic zestjern 32 cm White
-28%179 kr
Før 249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Kitcho
TrustScore 4 ud af 54,0
E-mærke certificeret
Premium Classic Zester rivejern - Hvid
179 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Microplane Premium Classic Series - Citrusskræller - 3.5 x 3 x 32.5 cm - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Microplane Premium Classic Series - Citrusskræller - 3.5 x 3 x 32.5 cm - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK160 kr199 krKøb
2CS MEGASTORE DK164 kr203 krKøb
3KitchenTime DK179 kr228 krKøb
4Kitcho179 kr179 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Microplane Premium Classic Series - Citrusskræller - 3.5 x 3 x 32.5 cm - hvid

PriceData har fulgt prisen på Microplane Premium Classic Series - Citrusskræller - 3.5 x 3 x 32.5 cm - hvid i 183 dage. Laveste pris i perioden er 152 kr (registreret d. 8. februar 2026), højeste er 199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 176 kr.

Den nuværende pris på 160 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 17 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Microplane Premium Classic Series - Citrusskræller - 3.5 x 3 x 32.5 cm - hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Microplane Premium Classic Series - Citrusskræller - 3.5 x 3 x 32.5 cm - hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. apr. 2026160 kr2 kr (1%)
10. apr. 2026158 kr4 kr (2%)
9. apr. 2026162 kr4 kr (3%)
29. mar. 2026158 kr2 kr (1%)
25. mar. 2026160 kr2 kr (1%)
18. mar. 2026158 kr2 kr (1%)
17. mar. 2026160 kr2 kr (1%)
8. mar. 2026158 kr2 kr (1%)
7. mar. 2026160 kr19 kr (11%)
23. feb. 2026179 kr27 kr (18%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret