Gå til hovedindhold

MicroConnect - Strømkabel - 24 pin USB-C (han) lige til DC jackstik 5,5 x 2,5 mm (han) vinklet - 12 V - 5 A - 1.2 m - sort

MicroConnectUSB-C kablerEAN: 5715063042809
Pris fra 75 krtil 99 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 24 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 73 kr 29. maj

Sammenlign priser på MicroConnect - Strømkabel - 24 pin USB-C (han) lige til DC jackstik 5,5 x 2,5 mm (han) vinklet - 12 V - 5 A - 1.2 m - sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 75 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
USB-C til DC 5,5*2,5mm kabel, 12V, 5A, 1,2 meter
75 kr
Til butik
USB-C til DC 5,5*2,5mm kabel, 12V, 5A, 1,2 meter billede

Produktspecifikationer

Mærke: MicroConnect
Kategori: WATTOO.DK Elektronik & IT Kabler & stik Strm til hardware
EAN: 5715063042809
Varenr.: 9903405350
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MicroConnect - Strømkabel - 24 pin USB-C (han) lige til DC jackstik 5,5 x 2,5 mm (han) vinklet - 12 V - 5 A - 1.2 m - sort
75 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
USB-C til DC-kabel 5,5x2,5 mm - 12 V
89 kr
Til butik
USB-C til DC-kabel 5,5x2,5 mm - 12 V billede

Produktinformation

Med dette USB-C til DC-kabel kan du bruge en USB-C-strømkilde til udstyr med DC-stik 5,5x2,5 mm. Det er en praktisk løsning til router, ekstern harddisk og bærbar computer, når din oplader eller strømforsyning har USB-C-udgang, men udstyret kræver et DC-stik. Kablet er beregnet til 12 V og kan levere op til 5 A til kompatible enheder. Fra USB-C-strømkilde til DC-stik På indgangssiden sidder et USB-C-stik til USB-C-strømkilder. I den anden ende har kablet et DC-stik 5,5x2,5 mm, som passer til router, ekstern harddisk og bærbar computer med dette stikformat. Polariteten er plus i midten. I pakken: USB-C til DC-kabel 5,5x2,5 mm - 12 V...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Microconnect
Kategori: USB-C kabler
Artikel nr.: USBC-DC-5A-12V
EAN: 5715063042809
Varenr.: 22941
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MicroConnect 24 pin USB-C (male) - Strøm DC jackstik 5,5 mm (ID 2,5 mm) (male) Sort 1.2m Strømkabel
99 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MicroConnect - Strømkabel - 24 pin USB-C (han) lige til DC jackstik 5,5 x 2,5 mm (han) vinklet - 12 V - 5 A - 1.2 m - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MicroConnect - Strømkabel - 24 pin USB-C (han) lige til DC jackstik 5,5 x 2,5 mm (han) vinklet - 12 V - 5 A - 1.2 m - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK75 kr75 krKøb
2CS MEGASTORE DK75 kr114 krKøb
3Av-Cables DK89 kr89 krKøb
4Ultrashop99 kr99 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MicroConnect - Strømkabel - 24 pin USB-C (han) lige til DC jackstik 5,5 x 2,5 mm (han) vinklet - 12 V - 5 A - 1.2 m - sort

PriceData har fulgt prisen på MicroConnect - Strømkabel - 24 pin USB-C (han) lige til DC jackstik 5,5 x 2,5 mm (han) vinklet - 12 V - 5 A - 1.2 m - sort i 177 dage. Laveste pris i perioden er 73 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 135 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 99 kr.

Den nuværende pris på 75 kr er 24% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for MicroConnect - Strømkabel - 24 pin USB-C (han) lige til DC jackstik 5,5 x 2,5 mm (han) vinklet - 12 V - 5 A - 1.2 m - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for MicroConnect - Strømkabel - 24 pin USB-C (han) lige til DC jackstik 5,5 x 2,5 mm (han) vinklet - 12 V - 5 A - 1.2 m - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202675 kr2 kr (3%)
29. maj 202673 kr1 kr (1%)
28. maj 202674 kr1 kr (1%)
22. maj 202675 kr12,63 kr (14%)
20. maj 202687,63 kr31,37 kr (26%)
19. maj 2026119 kr20 kr (20%)
16. maj 202699 kr20 kr (17%)
15. maj 2026119 kr20 kr (20%)
14. maj 202699 kr11,4 kr (13%)
13. maj 202687,6 kr11,4 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret