Gå til hovedindhold

METRO THERM Metro El-unit til elopvarmning af et vandbåret anlæg. 7,5 kW/3x400 V - Ø160 mm - Dimensioner (H x B x D), mm: 850 x 165 x 110

Metro ThermEludstyrEAN: 5708512002226
Pris fra 7.598 krtil 9.901,25 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.303,25 kr (23% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.573 kr 9. mar.

Sammenlign priser på METRO THERM Metro El-unit til elopvarmning af et vandbåret anlæg. 7,5 kW/3x400 V - Ø160 mm - Dimensioner (H x B x D), mm: 850 x 165 x 110 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7598 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metro Therm el-unit 7000, type 7000, 7,5 kW
-5%7.598 kr
Før 7.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Metro Therm el-unit 7000, type 7000, 7,5 kW billede

Produktinformation

Varme til radiatorer og gulvvarme Metro Therm El-Unit 7000 er en enkel og effektiv løsning til opvarmning af vandbårne radiatorer og gulvvarme. Den kan bruges som hoved- eller supplerende varmekilde og monteres let i dit system. Elvarmelegemet er isoleret...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metro Therm
Kategori: Beholdere & tanke
Farve: orange
Størrelse: 850 x 165 x 110 mm
EAN: 5708512002226
Varenr.: 345211007
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Metro Therm el-unit 7000, type 7000, 7,5 kW
7.925 kr
Til butik
Metro Therm el-unit 7000, type 7000, 7,5 kW billede

Produktinformation

Få stabil varme til radiatorer og gulvvarme Metro Therm Therm el-unit 7000 er en smart og effektiv løsning til opvarmning af vandbårne radiatorer og gulvvarmeanlæg. Den sørger for, at dit hjem altid er lunt, uanset om det er som en permanent varmekilde el...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metro Therm
Kategori: Beholdere & tanke
Farve: orange
Størrelse: 850 x 165 x 110 mm
EAN: 5708512002226
Varenr.: 345211007
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Metro therm el-unit 7000 7,5kw/400v
8.142 kr
Til butik
Metro therm el-unit 7000 7,5kw/400v billede

Produktinformation

METRO El-Unit til våd elvarme opvarmer vandet i et vandbåret radiator- og eller gulvvarmeanlæg. El-Uniten monteres lodret. Elvarmelegemet er monteret i en beholder, der er påbrændt METRO"s specielle EMAPAN emalje. Beholderen er isoleret med 20 mm min...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metro Therm
Kategori: Tilbehør til vandvarmere
EAN: 5708512002226
Varenr.: 38491
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
METRO THERM Metro El-unit til elopvarmning af et vandbåret anlæg. 7,5 kW/3x400 V - Ø160 mm - Dimensioner (H x B x D), mm: 850 x 165 x 110
8.157 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Metro Therm el-unit 7000, type 7000, 7,5 kW
8.299 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
El unit våd elvarme 7,5kw/3x400
9.061,25 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Metro Therm Type 7000 El-Unit
9.901,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad METRO THERM Metro El-unit til elopvarmning af et vandbåret anlæg. 7,5 kW/3x400 V - Ø160 mm - Dimensioner (H x B x D), mm: 850 x 165 x 110 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad METRO THERM Metro El-unit til elopvarmning af et vandbåret anlæg. 7,5 kW/3x400 V - Ø160 mm - Dimensioner (H x B x D), mm: 850 x 165 x 110 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS7.598 kr7.598 krKøb
2BilligVVS DK7.925 kr7.925 krKøb
3Elvvs.dk8.142 kr8.142 krKøb
4CS MEGASTORE DK8.157 kr8.157 krKøb
5Greenline8.299 kr8.299 krKøb
6MaintainIt9.061,25 kr9.061,25 krKøb
7vvsfittings.dk9.901,25 kr9.901,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for METRO THERM Metro El-unit til elopvarmning af et vandbåret anlæg. 7,5 kW/3x400 V - Ø160 mm - Dimensioner (H x B x D), mm: 850 x 165 x 110

PriceData har fulgt prisen på METRO THERM Metro El-unit til elopvarmning af et vandbåret anlæg. 7,5 kW/3x400 V - Ø160 mm - Dimensioner (H x B x D), mm: 850 x 165 x 110 i 174 dage. Laveste pris i perioden er 7.299 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 7.699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.576 kr.

Den nuværende pris på 7.598 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for METRO THERM Metro El-unit til elopvarmning af et vandbåret anlæg. 7,5 kW/3x400 V - Ø160 mm - Dimensioner (H x B x D), mm: 850 x 165 x 110. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for METRO THERM Metro El-unit til elopvarmning af et vandbåret anlæg. 7,5 kW/3x400 V - Ø160 mm - Dimensioner (H x B x D), mm: 850 x 165 x 110 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20267.598 kr1 kr (0%)
1. jun. 20267.599 kr1 kr (0%)
30. maj 20267.598 kr1 kr (0%)
27. maj 20267.599 kr97 kr (1%)
26. maj 20267.696 kr97 kr (1%)
17. maj 20267.599 kr97 kr (1%)
16. maj 20267.696 kr97 kr (1%)
10. maj 20267.599 kr97 kr (1%)
9. maj 20267.696 kr97 kr (1%)
1. maj 20267.599 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret