Gå til hovedindhold

Metabo W 850-125 - 603608000 Vinkelsliber kompaktklasse

MetaboRedskaberEAN: 4007430338006
Pris fra 387 krtil 659 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 272 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 384 kr 10. apr.

Sammenlign priser på Metabo W 850-125 - 603608000 Vinkelsliber kompaktklasse og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 387 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Metabo W 850-125 Vinkelsliber 850W
387 kr
Til butik
Metabo W 850-125 Vinkelsliber 850W billede

Produktinformation

Metabo W 850-125 - Vinkelkværn - 850 W - 2 N·m - 125 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Artikel nr.: 603608000
EAN: 4007430338006
Varenr.: 994006903
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Metabo W 850-125 - 603608000 Vinkelsliber kompaktklasse
420 kr
Til butik
Metabo W 850-125 - 603608000 Vinkelsliber kompaktklasse billede

Produktinformation

Metabo W 850-125 - 603608000 Vinkelsliber kompaktklasseRobustuniversel og økonomisk: Kraftig vinkelsliber til alle formålKraftfuld motor med god overbelastningsevneVridningssikker beskyttelsesskærmGenstartsikring efter strømafbrydelseRobustuniversel og økonomisk: Kraftig vinkelsliber til alle formålKraftfuld motor med god overbelastningsevneVridningssikker beskyttelsesskærmGenstartsikring efter strømafbrydelseMedleveret tilbehør:Beskyttelsesskærm Støtteflange Tohulsmøtrik Ekstrahåndtag Tapnøgle...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Metabo maskiner 230v
Vægt: 1g
Artikel nr.: 603608000
EAN: 4007430338006
Varenr.: 2048853
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo W 850-125 - angle grinder
445 kr
Til butik
Metabo W 850-125 - angle grinder billede

Produktinformation

Vinkelsliber med 850 W effekt, 125 mm skivestørrelse, op til 11500 rpm og sikkerhedsfunktioner inklusive genstartsbeskyttelse og et vridsikkert skærm. Metabo W 850-125 - vinkelsliber er bygget til slibe- og pudseopgaver og har M14 spindelgevind samt et nominelt moment på 2 N·m for kontrolleret drift. 11500 rpm hastighed (7000 rpm ved angivet belastning) 520 W udgangseffekt M14 spindelgevind Genstartsbeskyttelse Vridsikkert skærm Inkluderer sidegreb, flange, nøgle, flangemøtrik og skiveskærm Pålidelig håndtering og medfølgende tilbehør gør den klar til præcist, dagligt værkstedsarbejde.

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Vinkelsliber
Artikel nr.: 603608000
EAN: 4007430338006
Varenr.: 2803212
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Metabo vinkelsliber W 850-125
560 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vinkelsliber Metabo W 850-125 - 850 W, 125 mm
639 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Vinkelsliber 125mm 850W W850-125
-46%648,97 kr
Før 1.211,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Vinkelsliber Metabo W 850-125 - 850 W, 125 mm
659 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo W 850-125 - 603608000 Vinkelsliber kompaktklasse koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo W 850-125 - 603608000 Vinkelsliber kompaktklasse koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK387 kr387 krKøb
2Homeshop DK420 kr420 krKøb
3Proshop DK445 kr484 krKøb
4Specialbutikken560 kr560 krKøb
5Boligcenter DK639 kr639 krKøb
6Globaltools.dk648,97 kr648,97 krKøb
7Vivas DK659 kr738 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo W 850-125 - 603608000 Vinkelsliber kompaktklasse

PriceData har fulgt prisen på Metabo W 850-125 - 603608000 Vinkelsliber kompaktklasse i 181 dage. Laveste pris i perioden er 383 kr (registreret d. 12. februar 2026), højeste er 460 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 409 kr.

Den nuværende pris på 387 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Metabo W 850-125 - 603608000 Vinkelsliber kompaktklasse. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Metabo W 850-125 - 603608000 Vinkelsliber kompaktklasse de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 2026387 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026388 kr4 kr (1%)
10. apr. 2026384 kr6 kr (2%)
12. mar. 2026390 kr26 kr (6%)
7. mar. 2026416 kr32 kr (8%)
15. feb. 2026384 kr1 kr (0%)
12. feb. 2026383 kr1 kr (0%)
19. jan. 2026384 kr24 kr (6%)
16. jan. 2026408 kr5 kr (1%)
14. jan. 2026413 kr2,83 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret