Gå til hovedindhold

Metabo MFE 40 - Vægforfølger - 1900 W - 6 N·m - 125 mm

MetaboRedskaberEAN: 4007430327581
Pris fra 3.351 krtil 5.186,64 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.835,64 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.168,8 kr 16. mar.

Sammenlign priser på Metabo MFE 40 - Vægforfølger - 1900 W - 6 N·m - 125 mm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3351 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Metabo MFE 40 Vægforfølger 1900W
3.351 kr
Til butik
Metabo MFE 40 Vægforfølger 1900W billede

Produktinformation

Metabo MFE 40 - Vægforfølger - 1900 W - 6 N·m - 125 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Artikel nr.: 604040500
EAN: 4007430327581
Varenr.: 994938661
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo MFE 40 - Vægforfølger - 1900 W - 6 N·m - 125 mm
3.362 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Metabo MFE 40 vægfres 12,5 cm - 1.900 W
3.999 kr
Til butik
Metabo MFE 40 vægfres 12,5 cm - 1.900 W billede

Produktinformation

Effektiv vægfres til riller i mur og betonMetabo MFE 40 er en kraftig vægfres til præcis fræsning af riller til kabler og rør. Med en indgangseffekt på 1.900 W og dobbelte skiver (medfølger) får du hurtig fremdrift og rene snit i renoverings- og installationsarbejde. Skæredybden er justerbar fra 1 til 4 cm, og skærebredde kan også tilpasses, så du kan tilpasse rillen til opgaven.Kontrol, komfort og sikkerhedMaskinen leverer op til 4.200 omdr./min. og et maksimalt drejningsmoment på 6 N·m. Den har genstartsbeskyttelse for øget sikkerhed samt justerbart dybdestop. Et 4 m netkabel giver god rækkevidde, og den robuste konstruktion med front- og bøjlehåndtag giver stabil føring langs væggen.Type: Vægfres/overfræser til rilleskæringIndgangseffekt: 1.900 WUdgangseffekt: 1.120 WOmdrejningstal (maks.): 4.200 o/minSkivediameter: 12,5 cmSkæredybde: 1–4 cmSkærebredde (maks.): 3 cmDrejningsmoment (maks.): 6 N·mLydtryksniveau: 93 dBLydeffektniveau: 104 dBStrømkilde: AC, 220–240 V, 50–60 HzKabellængde: 4 mFunktioner: Genstartsbeskyttelse, justerbar skæredybde og -breddeMedfølger: 2 skiver...

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Overfræsere
Vægt: 9.93g
EAN: 4007430327581
Varenr.: 2019796
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Metabo MFE 40 vægfres 12,5 cm - 1.900 W
4.019 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Metabo Mfe 40 Murrillefræser Inkl 2 Skiver - 604040500
4.250 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Murrillefræser 40mm 1900W MFE 40 m/2×125mm skiver
-26%5.186,64 kr
Før 7.011,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo MFE 40 - Vægforfølger - 1900 W - 6 N·m - 125 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo MFE 40 - Vægforfølger - 1900 W - 6 N·m - 125 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.351 kr3.351 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.362 kr3.362 krKøb
3Boligcenter DK3.999 kr3.999 krKøb
4Vivas DK4.019 kr4.108 krKøb
5Homeshop DK4.250 kr4.250 krKøb
6Globaltools.dk5.186,64 kr5.186,64 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo MFE 40 - Vægforfølger - 1900 W - 6 N·m - 125 mm

PriceData har fulgt prisen på Metabo MFE 40 - Vægforfølger - 1900 W - 6 N·m - 125 mm i 180 dage. Laveste pris i perioden er 3.168,8 kr (registreret d. 16. marts 2026), højeste er 3.961 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.621 kr.

Den nuværende pris på 3.351 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Metabo MFE 40 - Vægforfølger - 1900 W - 6 N·m - 125 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Metabo MFE 40 - Vægforfølger - 1900 W - 6 N·m - 125 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. apr. 20263.351 kr90 kr (3%)
29. apr. 20263.261 kr700 kr (18%)
2. apr. 20263.961 kr594 kr (18%)
24. mar. 20263.367 kr198,2 kr (6%)
16. mar. 20263.168,8 kr198,2 kr (6%)
15. mar. 20263.367 kr594 kr (15%)
11. feb. 20263.961 kr428 kr (12%)
5. feb. 20263.533 kr195 kr (5%)
29. jan. 20263.728 kr2 kr (0%)
23. jan. 20263.726 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret