Gå til hovedindhold

Metabo FSB 36-18 LTX BL 40 Batteridrevet Græstrimmer uden batteri 18 V Skærebredde (max.): 400 mm

MetaboRedskaberEAN: 4061792176676
Pris fra 2.699 krtil 3.979 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.280 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.122 kr 13. maj

Sammenlign priser på Metabo FSB 36-18 LTX BL 40 Batteridrevet Græstrimmer uden batteri 18 V Skærebredde (max.): 400 mm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2699 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Metabo FSB 36-18 LTX BL 40 - 601611850 Akku-buskryddere
2.699 kr
Til butik
Metabo FSB 36-18 LTX BL 40 - 601611850 Akku-buskryddere billede

Produktinformation

Metabo FSB 36-18 LTX BL 40 - 601611850 Akku-buskryddereStøjsvag batteridrevet buskrydder med justerbart tohåndsgrebder er behageligt at arbejde med på større arealerAlsidig i brug med dobbelt trådspole til græstrimning eller kniv til krat og buskeNem forlængelse af tråden ved kort tryk på spolehovedet under arbejdetMetabo Quick skift af tråd: hurtigt og uden brug af værktøjuden at tage spolen af eller åbne denStærk kulfri motor giver stor skærekapacitet og lang driftstid for hver batterioplad...

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Metabo Akku maskiner
Vægt: 20g
Artikel nr.: 601611850
EAN: 4061792176676
Varenr.: 2161640
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Metabo FSB 36-18 LTX BL 40 buskrydder/trimmehovede - 40 cm, batteri, grøn
2.699 kr
Til butik
Metabo FSB 36-18 LTX BL 40 buskrydder/trimmehovede - 40 cm, batteri, grøn billede

Produktinformation

Kraftfuld buskrydder til præcis kanttrimningMetabo FSB 36-18 LTX BL 40 er en alsidig buskrydder til haven og professionelt arbejde. Den er batteridrevet for fri bevægelse og har et kombinationshoved til både kniv og nylontråd, så du kan skifte mellem grov rydning og præcis kantklipning. Med en maksimal klippebredde på 40 cm og op til 6.000 o/min får du hurtig fremdrift på større arealer.Komfort og kontrol i arbejdetDet ergonomiske U-håndtag giver god styring ved længere tids brug, mens den lave vibrationsværdi på 1,4 m/s² sikrer mere behageligt arbejde. Vægten er 4,7 kg, og lydniveauet er angivet til 85 dB (94 dB lydeffekt), så du har et klart billede af komforten under brug.Type: BuskrydderDrivkraft: BatteriBatterispænding: 18 VKlippebredde: 40 cmHoved: Kniv og nylontrådOmdrejningstal: 6.000 o/minHåndtag: U-typeVibration: 1,4 m/s² (K = 1,5 m/s²)Lydtryk: 85 dB (usikkerhed 2,5 dB)Lydeffekt garanteret: 94 dBVægt: 4,7 kgTeleskopisk skaft: NejBatteri og lader: Ikke inkluderetFarve: Grøn...

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Græstrimmere og Buskryddere
Vægt: 18.79g
EAN: 4061792176676
Varenr.: 2158926
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Metabo FSB 36-18 LTX BL 40 buskrydder/trimmehovede - 40 cm, batteri, grøn
2.719 kr
Til butik
Metabo FSB 36-18 LTX BL 40 buskrydder/trimmehovede - 40 cm, batteri, grøn billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Græstrimmere og Buskryddere
Vægt: 18.79g
EAN: 4061792176676
Varenr.: 2158926
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Buskrydder m/2-håndsgreb FSD 36-18 LTX BL 40 solo
-21%3.166,1 kr
Før 3.986,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo FSB 36-18 LTX BL 40 Batteridrevet Græstrimmer uden batteri 18 V Skærebredde (max.): 400 mm
3.979 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo FSB 36-18 LTX BL 40 Batteridrevet Græstrimmer uden batteri 18 V Skærebredde (max.): 400 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo FSB 36-18 LTX BL 40 Batteridrevet Græstrimmer uden batteri 18 V Skærebredde (max.): 400 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Homeshop DK2.699 kr2.699 krKøb
2Boligcenter DK2.699 kr2.699 krKøb
3Vivas DK2.719 kr2.958 krKøb
4Globaltools.dk3.166,1 kr3.166,1 krKøb
5CS MEGASTORE DK3.979 kr3.979 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo FSB 36-18 LTX BL 40 Batteridrevet Græstrimmer uden batteri 18 V Skærebredde (max.): 400 mm

PriceData har fulgt prisen på Metabo FSB 36-18 LTX BL 40 Batteridrevet Græstrimmer uden batteri 18 V Skærebredde (max.): 400 mm i 186 dage. Laveste pris i perioden er 2.118 kr (registreret d. 19. februar 2026), højeste er 2.699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.180 kr.

Den nuværende pris på 2.699 kr er 24% over normalprisen. Prisen er steget 27% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Metabo FSB 36-18 LTX BL 40 Batteridrevet Græstrimmer uden batteri 18 V Skærebredde (max.): 400 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Metabo FSB 36-18 LTX BL 40 Batteridrevet Græstrimmer uden batteri 18 V Skærebredde (max.): 400 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.699 kr326,5 kr (14%)
27. maj 20262.372,5 kr249,5 kr (12%)
22. maj 20262.123 kr1 kr (0%)
17. maj 20262.124 kr1 kr (0%)
15. maj 20262.123 kr1 kr (0%)
13. maj 20262.122 kr3 kr (0%)
7. maj 20262.125 kr2 kr (0%)
1. maj 20262.127 kr1 kr (0%)
30. apr. 20262.128 kr2 kr (0%)
28. apr. 20262.130 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret