Gå til hovedindhold

Metabo 628443000, Aluminium, 21,6 cm, 3 cm, 2,2 mm, Metabo, KS 18 LTX 216 / KGS 18 LTX 216 / KGSV 72 Xact / KGSV 72 Xact SYM / KGSV 216 M / KS 216 M Lasercut...

MetaboRedskaberEAN: 4061792173798
Pris fra 511,58 krtil 1.347 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 835,42 kr (62% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 509,7 kr 23. maj

Sammenlign priser på Metabo 628443000, Aluminium, 21,6 cm, 3 cm, 2,2 mm, Metabo, KS 18 LTX 216 / KGS 18 LTX 216 / KGSV 72 Xact / KGSV 72 Xact SYM / KGSV 216 M / KS 216 M Lasercut... og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 511.58 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
511,58 kr
Til butik
Metabo 628443000, Aluminium, 21,6 cm, 3 cm, 2,2 mm, Metabo, KS 18 LTX 216 / KGS 18 LTX 216 / KGSV 72 Xact / KGSV 72 Xact SYM / KGSV 216 M / KS 216 M Lasercut... billede

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Rundsavklinge
Farve: 1
Artikel nr.: 628443000
EAN: 4061792173798
Varenr.: 6100555
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Metabo rundsavsklinge 216 mm - Aluminium, 58 tænder
719 kr
Til butik
Metabo rundsavsklinge 216 mm - Aluminium, 58 tænder billede

Produktinformation

Præcis rundsavsklinge til aluminiumOpnå rene og kontrollerede snit i aluminium med denne Metabo rundsavsklinge 216 mm. Klingen har 58 fine tænder og en negativ hagevinkel på -5°, som giver et glat snitbillede og bedre kontrol ved kap- og geringsopgaver.Ideel til værksted og byggepladsMed en skærebredde på 2,2 mm og 30 mm centerhul passer klingen til maskiner, der er kompatible med Metabo. Den er udviklet til arbejde i aluminium og leveres enkeltvis, så du kan opgradere eller udskifte præcist efter behov.Bladdiameter: 21,6 cmSkærebredde: 2,2 mmAntal tænder: 58Materialeegnethed: AluminiumBorediameter: 3,0 cmHagevinkel: -5°Kompatibilitet: MetaboPakkens indhold: 1 stk....

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Slibeskiver
Vægt: 0.17g
EAN: 4061792173798
Varenr.: 2103055
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Metabo rundsavsklinge 216 mm - Aluminium, 58 tænder
739 kr
Til butik
Metabo rundsavsklinge 216 mm - Aluminium, 58 tænder billede

Produktinformation

Præcis rundsavsklinge til aluminiumOpnå rene og kontrollerede snit i aluminium med denne Metabo rundsavsklinge 216 mm. Klingen har 58 fine tænder og en negativ hagevinkel på -5°, som giver et glat snitbillede og bedre kontrol ved kap- og geringsopgaver.Ideel til værksted og byggepladsMed en skærebredde på 2,2 mm og 30 mm centerhul passer klingen til maskiner, der er kompatible med Metabo. Den er udviklet til arbejde i aluminium og leveres enkeltvis, så du kan opgradere eller udskifte præcist efter behov.Bladdiameter: 21,6 cmSkærebredde: 2,2 mmAntal tænder: 58Materialeegnethed: AluminiumBorediameter: 3,0 cmHagevinkel: -5°Kompatibilitet: MetaboPakkens indhold: 1 stk.

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Slibeskiver
Vægt: 0.17g
EAN: 4061792173798
Varenr.: 2103055
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo 628443000 circular saw blade
765 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Metabo 4061792173798 - 628443000 Rundsavklinge aluminium cut, kvalitet professional, til semistationære rundsav
1.347 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo 628443000, Aluminium, 21,6 cm, 3 cm, 2,2 mm, Metabo, KS 18 LTX 216 / KGS 18 LTX 216 / KGSV 72 Xact / KGSV 72 Xact SYM / KGSV 216 M / KS 216 M Lasercut... koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Metabo 628443000, Aluminium, 21,6 cm, 3 cm, 2,2 mm, Metabo, KS 18 LTX 216 / KGS 18 LTX 216 / KGSV 72 Xact / KGSV 72 Xact SYM / KGSV 216 M / KS 216 M Lasercut... koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK511,58 kr550,58 krKøb
2Boligcenter DK719 kr719 krKøb
3Vivas DK739 kr818 krKøb
4Proshop DK765 kr804 krKøb
5Homeshop DK1.347 kr1.347 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Metabo 628443000, Aluminium, 21,6 cm, 3 cm, 2,2 mm, Metabo, KS 18 LTX 216 / KGS 18 LTX 216 / KGSV 72 Xact / KGSV 72 Xact SYM / KGSV 216 M / KS 216 M Lasercut...

PriceData har fulgt prisen på Metabo 628443000, Aluminium, 21,6 cm, 3 cm, 2,2 mm, Metabo, KS 18 LTX 216 / KGS 18 LTX 216 / KGSV 72 Xact / KGSV 72 Xact SYM / KGSV 216 M / KS 216 M Lasercut... i 109 dage. Laveste pris i perioden er 509,7 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.112 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 626 kr.

Den nuværende pris på 511,58 kr er 18% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Metabo 628443000, Aluminium, 21,6 cm, 3 cm, 2,2 mm, Metabo, KS 18 LTX 216 / KGS 18 LTX 216 / KGSV 72 Xact / KGSV 72 Xact SYM / KGSV 216 M / KS 216 M Lasercut.... Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Metabo 628443000, Aluminium, 21,6 cm, 3 cm, 2,2 mm, Metabo, KS 18 LTX 216 / KGS 18 LTX 216 / KGSV 72 Xact / KGSV 72 Xact SYM / KGSV 216 M / KS 216 M Lasercut... de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026511,58 kr
28. maj 2026512,06 kr1,27 kr (0%)
25. maj 2026510,79 kr
24. maj 2026510,68 kr
23. maj 2026509,7 kr1,88 kr (0%)
22. maj 2026511,58 kr
21. maj 2026511,08 kr
18. maj 2026510,39 kr1,07 kr (0%)
17. maj 2026511,46 kr
15. maj 2026510,49 kr1,09 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret