Gå til hovedindhold

Mercusys MS105GP V1 - Switch - 5 x 10/100/1000 (4 PoE+) - desktop, væg-monterbar - PoE+ (65 W)

MercusysHubs og switchesEAN: 6957939001186
Pris fra 188 krtil 289 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 101 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 178 kr 29. apr.

Sammenlign priser på Mercusys MS105GP V1 - Switch - 5 x 10/100/1000 (4 PoE+) - desktop, væg-monterbar - PoE+ (65 W) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 188 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Mercusys MS105GP V1 Switch 5-porte Gigabit Ethernet PoE+
188 kr
Til butik
Mercusys MS105GP V1 Switch 5-porte Gigabit Ethernet PoE+ billede

Produktinformation

Mercusys MS105GP V1 - Switch - 5 x 10/100/1000 (4 PoE+) - desktop, væg-monterbar - PoE+ (65 W)

Produktspecifikationer

Mærke: Mercusys
Artikel nr.: MS105GP
EAN: 6957939001186
Varenr.: 1002951752
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Mercusys MS105GP 5-portars gigabitswitch med POE+
189 kr
Til butik
Mercusys MS105GP 5-portars gigabitswitch med POE+ billede

Produktinformation

Mercusys MS105GP er en kompakt 5-port gigabit switch med POE+, velegnet til router, adgangspunkt, IP-kamera, netværksenheder, hjemmenetværk og lille kontor, hvor du vil samle flere enheder på et fast kablet netværk. Switchens 5 porte understøtter 10/100/1000 Mbps, så den kan bruges sammen med forskellige typer netværksenheder i dit setup. Plug-and-play installation betyder, at du blot tilslutter kablerne, hvorefter switchen er klar uden ekstra opsætning. POE+ til strøm og data i ét kabel Med POE+ kan udstyr som IP-kameraer og adgangspunkter få både strøm og netværk gennem det samme kabel. Det kan gøre det lettere at tilslutte netværksenheder uden separat strømtilslutning ved hver enhed. Kompakt switch til hjem og mindre kontorer Switchens kompakte design gør den nem at placere ved din router eller i et lille netværksskab. Den er beregnet til hjem eller mindre kontorer, hvor du vil udvide antallet af tilgængelige netværksporte. I pakken: Mercusys MS105GP switch.

Produktspecifikationer

Mærke: Mercusys
Kategori: Switch
Artikel nr.: MS105GP
EAN: 6957939001186
Varenr.: 66132
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Mercusys MS105GP V1 - 5-port Gigabit PoE+
199 kr
Til butik
Netværksswitch Mercusys MS105GP V1 - 5-port Gigabit PoE+ billede

Produktinformation

Mercusys MS105GP V1 - Switch - 5 x 10/100/1000 (4 PoE+) - desktop, væg-monterbar - PoE+ (65 W)Mercusys MS105GP V1 er en højtydende switch, der er designet til at opfylde behovene hos moderne virksomheder og teknisk kyndige brugere. Med sin robuste PoE+-understøttelse og et samlet PoE-budget på 65 W kan den forsyne flere enheder som VoIP-telefoner, IP-kameraer og trådløse adgangspunkter med strøm uden ekstra kabler. Switchen har 5 Gigabit Ethernet-porte, herunder 4 PoE+-porte, som giver højhastighedsnetværksforbindelser og effektiv dataoverførsel på tværs af netværket. Dens 10 Gbps switching-kapacitet og understøttelse af Jumbo Frames op til 9KB sikrer, at den nemt kan håndtere store datamængder, hvilket gør den til et ideelt valg for virksomheder med høje krav til datagennemstrømning.Effektiv strømstyringMed et generøst PoE-budget på 65 W og understøttelse af op til 4 PoE+-porte sikrer MS105GP V1 effektiv strømfordeling på tværs af tilsluttede enheder, hvilket eliminerer behovet for flere strømkilder.Robust ydeevneMed en 10 Gbps switchingkapacitet og understøttelse af Jumbo Frames op til 9KB er denne switch konstrueret til at håndtere store datamængder med lethed, hvilket sikrer jævn og pålidelig netværksydelse.Fleksible tilslutningsmulighederUdstyret med 5 Gigabit Ethernet-porte, herunder 4 PoE+-porte, tilbyder MS105GP V1 fleksible tilslutningsmuligheder for en række forskellige enheder, der understøtter højhastighedsdataoverførselshastigheder til effektiv netværksdrift.Holdbart og sikkert designMetalkabinettet giver ikke kun holdbarhed, men inkluderer også en sikkerhedsslot, der er kompatibel med Kensington-låse, hvilket giver en sikker løsning til at forhindre fysisk tyveri eller manipulation.Nem installation og administrationDesignet til enkelhed, denne switch understøtter Plug-and-Play-installation og funktioner som automatisk forhandling og portbaseret priorit...

Produktspecifikationer

Mærke: Mercusys
Kategori: Switches
Vægt: 0.62g
EAN: 6957939001186
Varenr.: 1814822
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Mercusys MS105GP V1 - Switch - 5 x 10/100/1000 (4 PoE+) - desktop, væg-monterbar - PoE+ (65 W)
200 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Mercusys MS105GP V1 Switch 5-porte Gigabit Ethernet PoE+
219 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Mercusys MS105GP V1 - 5-port Gigabit PoE+
219 kr
Til butik
Gå til Specialkamera.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
5-Port Switch med PoE+ Gigabit
249 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Mercusys MS105GP 5-Port Gigabit Switch
289 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mercusys MS105GP V1 - Switch - 5 x 10/100/1000 (4 PoE+) - desktop, væg-monterbar - PoE+ (65 W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mercusys MS105GP V1 - Switch - 5 x 10/100/1000 (4 PoE+) - desktop, væg-monterbar - PoE+ (65 W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK188 kr188 krKøb
2Av-Cables DK189 kr189 krKøb
3Boligcenter DK199 kr199 krKøb
4CS MEGASTORE DK200 kr239 krKøb
5Ultrashop219 kr219 krKøb
6Vivas DK219 kr288 krKøb
7Specialkamera.dk249 kr249 krKøb
8Komplett DK289 kr289 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mercusys MS105GP V1 - Switch - 5 x 10/100/1000 (4 PoE+) - desktop, væg-monterbar - PoE+ (65 W)

PriceData har fulgt prisen på Mercusys MS105GP V1 - Switch - 5 x 10/100/1000 (4 PoE+) - desktop, væg-monterbar - PoE+ (65 W) i 163 dage. Laveste pris i perioden er 159 kr (registreret d. 27. december 2025), højeste er 188 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 182 kr.

Den nuværende pris på 188 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Mercusys MS105GP V1 - Switch - 5 x 10/100/1000 (4 PoE+) - desktop, væg-monterbar - PoE+ (65 W). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Mercusys MS105GP V1 - Switch - 5 x 10/100/1000 (4 PoE+) - desktop, væg-monterbar - PoE+ (65 W) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026188 kr1 kr (1%)
27. maj 2026187 kr1 kr (1%)
25. maj 2026188 kr1 kr (1%)
23. maj 2026187 kr1 kr (1%)
22. maj 2026188 kr1 kr (1%)
21. maj 2026187 kr1 kr (1%)
19. maj 2026188 kr1 kr (1%)
17. maj 2026187 kr1 kr (1%)
15. maj 2026188 kr1 kr (1%)
14. maj 2026187 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret