Gå til hovedindhold

Mercusys MB130-4G, Wi-Fi 5 (802.11ac), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 4G, Hvid, Bordplade router

MercusysBroer og routereEAN: 6957939001971
Pris fra 324 krtil 499 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 175 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 323 kr 1. jun.

Sammenlign priser på Mercusys MB130-4G, Wi-Fi 5 (802.11ac), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 4G, Hvid, Bordplade router og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 324 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Mercusys MB130 4G LTE-modem og WiFi-router
324 kr
Til butik
Mercusys MB130 4G LTE-modem og WiFi-router billede

Produktinformation

alsidigt LTE-modem, der giver dig mulighed for at tilslutte dine enheder derhjemme til netværket via kabel eller trådløst. Designet til at sikre en konstant internetforbindelse. Fungerer med SIM-kort fra alle udbydere. Prisvenlig, men alsidig 4G LTE-modem, som giver dig mulighed for at tilslutte enheder i hjemmet eller på kontoret til netværket via kabel eller trådløst. Designet til at sikre en kontinuerlig internetforbindelse. Understøtter op til 64 samtidige brugere. Fungerer med SIM-kort fra alle operatører. Funktioner: 4G LTE-maksimushastighed fra netværket 150 Mbit/s, 4G LTE-makshastighed mod netværket: 50 Mbit/s, 4G: FDD-LTE Cat4 (2100/1800/850/2600/900/800/700 MHz), TDD-LTE (2600/2300 MHz), 3G: DC-HSPA+/HSPA+/HSPA/UMTS (850/900/2100 MHz), WiFi-hastighed op til 300 Mbps på 2,4 GHz-frekvensen og op til 867 Mbps på 5,0 GHz-frekvensen, Dual-band – begge frekvenser kan bruges samtidigt, hvilket giver en WiFi-hastighed på op til 1200 Mbps. Der kan tilsluttes 64 enheder trådløst til denne router (32 på 2,4 GHz-frekvensen og 32 på 5 GHz-frekvensen), Fuldt kompatibel med 802.11b/g/n/ac-standarderne. To interne antenner til WiFi-netværket, to interne 4G/LTE-antenner samt to tilslutninger til eksterne antenner. De mest almindelige eksterne MiMo-antenner passer direkte til enheden. F.eks. Bluecloud MiMo 5G/4G/3G/2G-dobbeltantenne, Bluecloud 5G/4G/3G-bordantenne, Tilslutninger: 1 x LAN/WAN RJ-45 10/100, 1 x LAN RJ-45 10/100, Ethernet WAN – En af LAN-portene kan bruges som WAN-port, hvorved enheden fungerer som en trådløs router. Wi-Fi Protected Setup (WPS)-funktionen muliggør kryptering af det trådløse netværk og tilslutning af enheder med et enkelt tryk på en knap. Dynamic DNS: DynDns, NO-IP-understøttelse, DoS/SPI-firewall beskytter netværket. Multiple SSID (maks. to separate gæstenetværk), Nem opsætning og administration med Mercusys-appen til Android eller iOS. SIM-korttype: NanoSIM, Mål: 95 × 61,05 × 165,97 mm, Indhold i salgspakken: MB130-4G-modem, AC-strømforsyning, ethernet-kabel, hurtiginstallationsvejledning, 4G LTE-downloadhastighed op til 150 Mbps, WiFi-hastighed op til 1200 Mbps, Ethernet WAN, Operatørfri, 2 x tilslutning til ekstern antenne, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Mercusys
Kategori: Routere
EAN: 6957939001971
Varenr.: D41723
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Mercusys MB130-4G Trådløs router
328 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Trådløs router AC1200 dual-band 4G - Mercusys MB130-4G
-15%339 kr
Før 399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Trådløs router AC1200 dual-band 4G - Mercusys MB130-4G billede

Produktinformation

Mercusys MB130-4G - Trådløs router - WWAN - Wi-Fi 5 - Dual Band - 4GMercusys MB130-4G-broer og -routere giver højhastigheds, pålidelig forbindelse til dit hjem eller kontor. Denne enhed er designet til at understøtte et væld af enheder med kapacitet til op til 64 forbindelser og sikrer, at alle nemt kan forblive online. Med dual-band Wi-Fi 5-teknologi leverer den en kombineret dataoverførselshastighed på op til 1,2 Gbps, hvilket gør streaming, spil og downloading mere effektivt end nogensinde.Forbedret forbindelseMed dual-band Wi-Fi 5-teknologi tilbyder Mercusys MB130-4G-broer og -routere problemfri forbindelse med op til 1,2 Gbps dataoverførselshastighed, hvilket sikrer højhastighedsinternetadgang for alle tilsluttede enheder.Omfattende dækningMed både eksterne aftagelige og interne antenner giver denne enhed omfattende trådløs dækning, hvilket gør den ideel til både hjemme- og små kontormiljøer.Sikkert netværkUdstyret med avancerede krypteringsalgoritmer, herunder WPA, WPA2 og WEP, sikrer Mercusys MB130-4G, at dit netværk forbliver sikkert mod uautoriseret adgang og trusler.Fleksible forbindelsesmulighederDenne router understøtter en lang række mobilbånd til 4G LTE, HSPA+ og UMTS samt Ethernet og Fast Ethernet, hvilket giver alsidige forbindelsesmuligheder til forskellige netværksbehov.Nem administrationMed funktioner som Plug-and-Play-kompatibilitet, en WPS-knap og trafikstatistik i realtid er administrationen af dit netværk forenklet, hvilket giver mulighed for nem opsætning og overvågning af din internetforbindelse.GenereltDataforbindelsesprotokol: EthernetFast EthernetIEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acDataoverførselshastighed: 1.2 GbpsEgenskaber...

Produktspecifikationer

Mærke: Mercusys
Kategori: Routere
Vægt: 0.5g
EAN: 6957939001971
Varenr.: 1807433
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Trådløs router AC1200 dual-band 4G - Mercusys MB130-4G
-14%359 kr
Før 419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Mercusys MB130-4G AC1200 4G LTE Router
379 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Mercusys MB130-4G Trådløs router
389 kr
Til butik
Gå til Specialkamera.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
4G WiFi Router AC1200 - MB130-4G Dual Band
449 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Mercusys MB130-4G, Wi-Fi 5 (802.11ac), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 4G, Hvid, Bordplade router
499 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MERCUSYS MB130-4G wireless router - Wireless router
499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mercusys MB130-4G, Wi-Fi 5 (802.11ac), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 4G, Hvid, Bordplade router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mercusys MB130-4G, Wi-Fi 5 (802.11ac), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 4G, Hvid, Bordplade router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK324 kr373 krKøb
2CompuMail DK328 kr328 krKøb
3Boligcenter DK339 kr339 krKøb
4Vivas DK359 kr428 krKøb
5Av-Cables DK379 kr379 krKøb
6Ultrashop389 kr389 krKøb
7Specialkamera.dk449 kr449 krKøb
8CS MEGASTORE DK499 kr538 krKøb
9Proshop DK499 kr538 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mercusys MB130-4G, Wi-Fi 5 (802.11ac), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 4G, Hvid, Bordplade router

PriceData har fulgt prisen på Mercusys MB130-4G, Wi-Fi 5 (802.11ac), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 4G, Hvid, Bordplade router i 182 dage. Laveste pris i perioden er 323 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 379 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 330 kr.

Den nuværende pris på 324 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Mercusys MB130-4G, Wi-Fi 5 (802.11ac), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 4G, Hvid, Bordplade router. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Mercusys MB130-4G, Wi-Fi 5 (802.11ac), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, 4G, Hvid, Bordplade router de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026324 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026323 kr5 kr (2%)
16. maj 2026328 kr51 kr (13%)
2. maj 2026379 kr51 kr (16%)
24. apr. 2026328 kr1 kr (0%)
23. apr. 2026329 kr1 kr (0%)
10. apr. 2026328 kr1 kr (0%)
8. apr. 2026327 kr2 kr (1%)
31. mar. 2026325 kr2 kr (1%)
28. mar. 2026327 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret