Gå til hovedindhold

MERCUSYS Halo H60X (3-Pack) - Mesh router Wi-Fi 6

MercusysNetværkEAN: 6957939001353
Pris fra 617 krtil 1.099 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 482 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 514 kr 28. apr.

Sammenlign priser på MERCUSYS Halo H60X (3-Pack) - Mesh router Wi-Fi 6 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 617 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Mercusys Halo H60X WiFi 6 Mesh-system, 3-pak
617 kr
Til butik
Mercusys Halo H60X WiFi 6 Mesh-system, 3-pak billede

Produktinformation

Opgrader dit netværk til den hurtige og trængselsfri WiFi 6-æra. Halo WiFi 6 Mesh-systemet er en nem og sikker måde at dele din internetforbindelse på! Tilslut Halo til f.eks. din LTE-, ADSL- eller kabelmodem, og nyd et hurtigt netværk, der dækker hele din bolig. Mercusys Med Halo H60X WiFi 6-systemet opgraderer du dit netværk til den lynhurtige og uoverbelastede WiFi 6-æra og skaber et hurtigt og dækkende netværk i hjemmet eller på kontoret. Tilslut Halo H60X til f.eks. din LTE-, ADSL- eller kabelmodem, og nyd et hurtigt og ubelastet netværk, der dækker hele boligen. Halo er en Wi-Fi-løsning til hele hjemmet, der holder dit netværk stærkt uanset dit hjems størrelse og indretning. Systemet bruger ét netværksnavn og skifter problemfrit mellem basestationerne. Halo H60X WiFi 6-Mesh-systemet understøtter op til 100 samtidige brugere. Den nye generation af lynhurtige 802.11ax WiFi-systemer tilbyder hastigheder på op til 1500 Mbps til forsinkelsesfri gaming, jævn 4K UHD-videoafspilning og ekstremt hurtig fildeling. Det stigende antal personlige enheder og IoT-enheder, der er tilsluttet netværket, har ført til en generel overbelastning af netværket, som allerede presser grænserne for den nuværende WiFi-standard. Den nyeste standard, 802.11ax, der i dag kaldes WiFi 6, tilbyder teknologi, der opfylder fremtidens krav, bedre netværksudnyttelse, hurtigere WiFi-forbindelser, bedre dækning samt længere batterilevetid for enheder, der er tilsluttet netværket, hvilket igen forbedrer netværksoplevelsen betydeligt. WiFi 6-standardens revolutionerende kombination af OFDMA- og MU-MIMO-teknologier giver bedre netværkskapacitet og effektivitet i miljøer med høj trafik. Den forrige generation af 802.11ac-WiFi (WiFi 5) kan kun håndtere én enhed ad gangen på hver netværkskanal, hvilket ikke udnytter den tilgængelige båndbredde effektivt. WiFi 6-standardens OFDMA-teknologi opdeler hver kanal i mindre underkanaler, så signaler fra flere enheder kan kombineres og sendes samtidigt. Dette reducerer forsinkelsen og giver brugeren en mere flydende og behagelig Wi-Fi-oplevelse. Det er nemt at installere Halo-systemet. Download Mercusys-appen til Android eller iOS, og lad den finde de perfekte placeringer til basestationerne. Du kan administrere netværket uden en computer, f.eks. via en tablet eller Android- eller iOS-appen. Takket være den overskuelige brugergrænseflade kan selv uerfarne brugere nemt konfigurere alle netværksindstillinger og overvåge enhedens status. Funktioner: WiFi-hastighed på op til 300 Mbps på 2,4 GHz-frekvensen og op til 1201 Mbps på 5,0 GHz-frekvensen, hvilket giver en samlet trådløs hastighed på op til 1500 Mbps. Trådløse standarder: WiFi IEEE 802.11 ax/ac/n/a 5 GHz, IEEE 802.11 b/g/n 2,4 GHz, Op til 100 samtidige WiFi-brugere. Tre Gigabit Ethernet-porte i Halo H60XR-routeren og to Gigabit Ethernet-porte i begge Halo H60XS-basestationer. Sammen med hastigheden øges også netværkets dækning og driftspålidelighed. Sikker og stabil, understøtter 64/128-bit WPA3, WPA2-PSK, WPA-PSK-beskyttelse, BSS-coloring og beamforming sikrer, at der er den bedste forbindelse i alle rum, Quality of Service-funktionen giver mere båndbredde til hastighedskrævende funktioner som spil, VoIP-opkald og videoer. IPv6-understøttelse: IPv6 er en ny netværksprotokol, der i fremtiden vil erstatte IPv4-protokollen, som alle enheder bruger i dag. Netværksenhedens IPv6-understøttelse sikrer således, at enheden fungerer med den kommende teknologi. Routerens mål: 88 × 88 × 88 mm, Access point-mål: 88 × 88 × 88 mm, Pakkens indhold: 1 x Halo H60XR-router, 2 x Halo H60XS-basestation, 3 x netstik, Ethernet-kabel, brugerdokumentation, Router og to basestationer, Netværk, der dækker hele hjemmet, op til 550 m2, Wi-Fi 6-hastighed på op til 1500 Mbps, Syv Gigabit Ethernet-porte, Understøtter WPA3-sikkerhed, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Mercusys
Kategori: Mesh netværk
EAN: 6957939001353
Varenr.: D41732
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Mercusys Halo H60X V1 Wi-Fi-system
639 kr
Til butik
Mercusys Halo H60X V1 Wi-Fi-system billede

Produktinformation

Oplev en ny dimension af trådløs forbindelse med Mercusys Halo H60X V1 Wi-Fi-systemet. Dette avancerede mesh-netværk sikrer, at du får en stabil og hurtig internetforbindelse i hele dit hjem. Med sit elegante og kompakte design passer det perfekt ind i et...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Mercusys
Kategori: skal sorteres
EAN: 6957939001353
Varenr.: 81801
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Mercusys Halo H60X Mesh Wifi 6-system 3-pakke
659 kr
Til butik
Mercusys Halo H60X Mesh Wifi 6-system 3-pakke billede

Produktinformation

Mercusys Halo H60X mesh WiFi 6-system leverer fuld wifi-dækning i hjemmet uden døde zoner. Løsningen er velegnet til hjemmenetværk, streaming, gaming, smarte enheder og fjernarbejde. Systemet består af tre mesh-enheder (1 Halo H60XR og 2 Halo H60XS), der tilsammen dækker op til 550 m². Med dual-band wifi på 2.4 GHz og 5 GHz i hastighedsklassen 1,5 Gbps (1201 Mbps ved 5 GHz og 300 Mbps ved 2.4 GHz) får du både rækkevidde til hverdagsbrug og højere hastighed til mere krævende opgaver. Ét samlet netværk til hele hjemmet De tre enheder arbejder sammen som ét samlet wifi-netværk i stedet for adskilte routere. Det betyder, at du kan bevæge dig rundt i hjemmet, mens telefon, pc eller tv forbliver på samme netværksnavn. MU-MIMO-understøttelse gør det muligt at håndtere flere trådløse forbindelser samtidig, så op til 100 enheder kan være tilsluttet uden at vente på tur. Det er praktisk i hjem med mange enheder til streaming, gaming og smarte funktioner. WiFi 6-hastigheder til streaming og gaming Mercusys Halo H60X bruger IEEE 802.11ax/ac/n/a på 5 GHz og IEEE 802.11n/b/g på 2.4 GHz, så både nye og ældre wifi-enheder kan kobles på. 5 GHz-båndet med op til 1201 Mbps er velegnet til højere hastigheder, mens 2.4 GHz-båndet med op til 300 Mbps giver stabil dækning over længere afstande. QoS-funktionen (WMM) kan prioritere trafiktyper, så streaming eller onlinespil får forrang frem for mindre tidskritiske opgaver. Det er en fordel, når flere i husstanden bruger forbindelsen samtidig. Sikkerhed og gæstenetværk Med WPA-PSK/WPA2-PSK/WPA3 får du moderne kryptering, der beskytter det trådløse netværk mod uautoriseret adgang. Gæstenetværk på både 2.4 GHz og 5 GHz giver besøgende adgang til internettet uden at de kommer på samme netværk som dine egne enheder – en enkel måde at holde de to adskilt. Fleksible tilslutninger Halo H60XR-enheden har 3x Gigabit WAN/LAN-porte, mens hver Halo H60XS har 2x Gigabit LAN-porte. Det giver mulighed for at tilslutte kablede enheder som stationære pc'er eller tv direkte til systemet. I pakken: 1x Halo H60XR, 2x Halo H60XS, 3x strømadaptere, 1x RJ45 Ethernet-kabel, 1x quickstart-guide.

Produktspecifikationer

Mærke: Mercusys
Kategori: Mesh
Artikel nr.: Halo H60X
EAN: 6957939001353
Varenr.: 66177
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MERCUSYS Halo H60X (3-Pack) - Mesh router Wi-Fi 6
1.099 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MERCUSYS Halo H60X (3-Pack) - Mesh router Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MERCUSYS Halo H60X (3-Pack) - Mesh router Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK617 kr676 krKøb
2Ultrashop639 kr639 krKøb
3Av-Cables DK659 kr659 krKøb
4Proshop DK1.099 kr1.099 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MERCUSYS Halo H60X (3-Pack) - Mesh router Wi-Fi 6

PriceData har fulgt prisen på MERCUSYS Halo H60X (3-Pack) - Mesh router Wi-Fi 6 i 170 dage. Laveste pris i perioden er 514 kr (registreret d. 28. april 2026), højeste er 673 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 636 kr.

Den nuværende pris på 617 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for MERCUSYS Halo H60X (3-Pack) - Mesh router Wi-Fi 6. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for MERCUSYS Halo H60X (3-Pack) - Mesh router Wi-Fi 6 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026617 kr27 kr (5%)
6. maj 2026590 kr14 kr (2%)
29. apr. 2026604 kr90 kr (18%)
28. apr. 2026514 kr104 kr (17%)
22. apr. 2026618 kr12 kr (2%)
16. apr. 2026630 kr93 kr (17%)
15. apr. 2026537 kr107 kr (17%)
8. apr. 2026644 kr29 kr (4%)
4. feb. 2026673 kr14 kr (2%)
2. feb. 2026659 kr14 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret