Gå til hovedindhold

Mercusys HALO H60X, Hvid, Intern, Mesh-system, 350 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax)

MercusysNetværkEAN: 6957939001285
Pris fra 490 krtil 785 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 295 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 449 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Mercusys HALO H60X, Hvid, Intern, Mesh-system, 350 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 490 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Mercusys HALO H60X, Hvid, Intern, Mesh-system, 350 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax)
490 kr
Til butik
Mercusys HALO H60X, Hvid, Intern, Mesh-system, 350 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) billede

Produktspecifikationer

Mærke: Mercusys
Kategori: Trådløse routere & AP
Farve: 1
Artikel nr.: Halo H60X(2-pack)
EAN: 6957939001285
Varenr.: 20630378
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Mercusys Halo H60X V1 Wi-Fi-system Desktop
564 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Mercusys Halo H60X Mesh Wifi 6-system 2-pak
589 kr
Til butik
Mercusys Halo H60X Mesh Wifi 6-system 2-pak billede

Produktinformation

Mercusys Halo H60X er et dual-band mesh Wifi 6-system, der samler hele boligen i én wifi-zone uden adskilte netværk. Løsningen er velegnet til hjemmenetværk, store boliger og hjemmekontor, og dækker op til 350 m² med hastigheder på op til 1201 Mbps på 5 GHz og 300 Mbps på 2,4 GHz. ## Ét samlet netværk med AI-drevet mesh AI-drevet mesh-teknologi får enhederne til at arbejde som ét samlet netværk, så du kan bevæge dig rundt i boligen uden at tænke over, hvilken node du er forbundet til. Systemet understøtter op til 100 enheder, så computere, mobiler, tablets og andet udstyr kan være online på samme tid. ## Dual-band Wifi 6 til forskellige behov Dual-band med 2,4 GHz og 5 GHz giver fleksibilitet i brugen. Enheder med behov for længere rækkevidde kan bruge 2,4 GHz-båndet, mens enheder med behov for højere hastighed kan bruge 5 GHz-båndet. Systemet understøtter IEEE 802.11ax/ac/n/a på 5 GHz og IEEE 802.11n/b/g på 2,4 GHz, så det fungerer med både nyere og ældre wifi-standarder. ## App-styring, porte og sikkerhed Lokal og fjernstyring via app med flere administratorer gør det nemt at holde styr på netværket, uanset om du er hjemme eller ude. Halo H60XR har 3x Gigabit WAN/LAN-porte, og hver Halo H60XS har 2x Gigabit LAN-porte, så du også kan tilslutte kablede enheder. WPA-PSK/WPA2-PSK/WPA3 sikrer netværket med moderne kryptering. ## Klar til forskellige internetforbindelser Systemet understøtter WAN-typer som Dynamisk IP, Statisk IP, PPPoE, L2TP og PPTP og er dermed egnet til mange typer internetforbindelser. QoS med WMM kan prioritere trafik, så tale og video får en mere stabil forbindelse. De kompakte enheder måler 88 x 88 x 88 mm og er nemme at placere diskret i rummet. I pakken: 1x Halo H60XR-enhed, 2x Halo H60XS-enheder.

Produktspecifikationer

Mærke: Mercusys
Kategori: Mesh
Artikel nr.: Halo H60X
EAN: 6957939001285
Varenr.: 66176
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MERCUSYS HALO H60X (2-Pack) - Mesh router Wi-Fi 6
589 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Mesh WiFi 6 system - MERCUSYS AX1500 Halo H60X (2-pack)
-3%599 kr
Før 619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mesh WiFi 6 system - MERCUSYS AX1500 Halo H60X (2-pack)
-3%619 kr
Før 639 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Mercusys Halo H60X V1 Wi-Fi-system Desktop
619 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link Mercusys Halo H60X AX1500 Whole Home Mesh Wi-Fi 6 System (2-pak)
785 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mercusys HALO H60X, Hvid, Intern, Mesh-system, 350 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mercusys HALO H60X, Hvid, Intern, Mesh-system, 350 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK490 kr529 krKøb
2CompuMail DK564 kr564 krKøb
3Av-Cables DK589 kr589 krKøb
4Proshop DK589 kr628 krKøb
5Boligcenter DK599 kr599 krKøb
6Vivas DK619 kr698 krKøb
7Ultrashop619 kr619 krKøb
8Teknikproffset DK785 kr844 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mercusys HALO H60X, Hvid, Intern, Mesh-system, 350 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax)

PriceData har fulgt prisen på Mercusys HALO H60X, Hvid, Intern, Mesh-system, 350 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) i 169 dage. Laveste pris i perioden er 444 kr (registreret d. 6. februar 2026), højeste er 589 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 519 kr.

Den nuværende pris på 490 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Mercusys HALO H60X, Hvid, Intern, Mesh-system, 350 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Mercusys HALO H60X, Hvid, Intern, Mesh-system, 350 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026490 kr20 kr (4%)
26. maj 2026510 kr3 kr (1%)
25. maj 2026507 kr1 kr (0%)
24. maj 2026506 kr3 kr (1%)
23. maj 2026509 kr65 kr (11%)
22. maj 2026574 kr1 kr (0%)
15. maj 2026575 kr59 kr (11%)
14. maj 2026516 kr73 kr (12%)
12. maj 2026589 kr64 kr (12%)
11. maj 2026525 kr64 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret