Gå til hovedindhold

Makita HM0870C, Sort, Blå, 11,4 J, 11 m/s², 1100 W, 450,9 mm, 5,04 kg

MakitaRedskaberEAN: 0088381605311
Pris fra 2.268 krtil 3.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.151 kr (34% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Makita HM0870C, Sort, Blå, 11,4 J, 11 m/s², 1100 W, 450,9 mm, 5,04 kg og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2268 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita HM0870C slaghammer Sort, Blå 1100 W
2.268 kr
Til butik
Makita HM0870C slaghammer Sort, Blå 1100 W billede

Produktinformation

Makita HM0870C. Produktfarve: Sort, Blå. Energi ved slagkraft: 11,4 J, Vibrationsniveau (mejsling): 11 m/s². Indgangseffekt: 1100 W. Bredde: 450,9 mm, Vægt: 5,04 kg. Slagkraft: 2650 bpm or slag i minuttet

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Artikel nr.: HM0870C
EAN: 0088381605311
Varenr.: 992918379
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita HM0870C, Sort, Blå, 11,4 J, 11 m/s², 1100 W, 450,9 mm, 5,04 kg
3.267 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Mejselhammer Makita HM0870C - 1.100 W, sort/blå
-19%3.399 kr
Før 4.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Mejselhammer Makita HM0870C - 1.100 W, sort/blå billede

Produktinformation

Effektiv mejselhammer til krævende opgaverMakita HM0870C er en kraftfuld mejselhammer til nedbrydning og præcisionsmejsling i renovering og byggeri. Med en indgangseffekt på 1.100 W leverer værktøjet op til 11,4 J slagenergi, så du kan arbejde effektivt i hårde materialer. Den kompakte krop og sidehåndtaget giver god kontrol, mens det robuste design i sort og blå ligger sikkert i hånden.Ideel til professionelle og seriøse gør‑det‑selvHammeren har en slagfrekvens på 2.650 slag/min og et vibrationsniveau ved mejsling på 11 m/s², hvilket gør den velegnet til længere arbejdsopgaver, når der skal fjernes fliser, riller eller nedbrydes beton. Maskinen vejer 5,04 kg og måler 450,9 mm i længden - en god balance mellem kraft og håndtering. Leveres med praktisk transportkuffert, så du nemt kan tage den med på opgaver.Farve: Blå, sortIndgangseffekt: 1.100 WMaks. slagenergi: 11,4 JSlagfrekvens: 2.650 slag/minVibrationsniveau ved mejsling: 11 m/s²Vægt: 5,04 kgLængde: 450,9 mmMedfølger: Bærekuffert...

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Kategori: Mejselhamre
Vægt: 8.63g
EAN: 0088381605311
Varenr.: 1912141
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mejselhammer Makita HM0870C - 1.100 W, sort/blå
-19%3.419 kr
Før 4.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita HM0870C, Sort, Blå, 11,4 J, 11 m/s², 1100 W, 450,9 mm, 5,04 kg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita HM0870C, Sort, Blå, 11,4 J, 11 m/s², 1100 W, 450,9 mm, 5,04 kg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.268 kr2.268 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.267 kr3.267 krKøb
3Boligcenter DK3.399 kr3.399 krKøb
4Vivas DK3.419 kr3.508 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita HM0870C, Sort, Blå, 11,4 J, 11 m/s², 1100 W, 450,9 mm, 5,04 kg

PriceData har fulgt prisen på Makita HM0870C, Sort, Blå, 11,4 J, 11 m/s², 1100 W, 450,9 mm, 5,04 kg i 177 dage. Laveste pris i perioden er 2.268 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 4.207 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.196 kr.

Den nuværende pris på 2.268 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 21% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 55 prisændringer for Makita HM0870C, Sort, Blå, 11,4 J, 11 m/s², 1100 W, 450,9 mm, 5,04 kg. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 55 prisændringer for Makita HM0870C, Sort, Blå, 11,4 J, 11 m/s², 1100 W, 450,9 mm, 5,04 kg de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20262.268 kr70 kr (3%)
24. maj 20262.338 kr1.504 kr (39%)
23. maj 20263.842 kr5 kr (0%)
22. maj 20263.847 kr5 kr (0%)
15. maj 20263.842 kr328 kr (8%)
13. maj 20264.170 kr728 kr (21%)
11. maj 20263.442 kr582 kr (20%)
6. maj 20262.860 kr2 kr (0%)
5. maj 20262.862 kr2 kr (0%)
4. maj 20262.864 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret