Gå til hovedindhold

Makita HM0871C - Nedrivningshammer - 1100 W - SDS-max - 8.1 Joule

MakitaRedskaberAVT vibrationsteknologiProfessionel nedrivningEAN: 0088381605335

Makita HM0871C med 1100W motor og 8,1J slagkraft. SDS-max system med AVT antivibrationsteknologi for komfortabel brug ved krævende nedrivningsarbejde. Læs mere

Pris fra 2.891 krtil 6.033,14 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 3.142,14 kr (52% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.677 kr 25. maj

Sammenlign priser på Makita HM0871C - Nedrivningshammer - 1100 W - SDS-max - 8.1 Joule og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2891 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita HM0871C Nedrivningshammer 1100W
2.891 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita HM0871C - Nedrivningshammer - 1100 W - SDS-max - 8.1 Joule
3.063 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Nedrivningshammer Makita HM0871C SDS-max 1.100 W
-14%3.099 kr
Før 3.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Nedrivningshammer Makita HM0871C SDS-max 1.100 W
-14%3.119 kr
Før 3.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita HM0871C Nedrivningshammer 1100W
3.499 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Mejselhammer Sds Max - HM0871C
4.750 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita SDSmax nedbrydningshammer 1100w/230V
5.096 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita mejselhammer SDS-Max 1100 watt
-8%5.099 kr
Før 5.533 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Makita Mejselhammer SDS-Max 1100 watt, 230 volt
5.462 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
MEJSELHAMMER SDS MAX
6.033,14 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita HM0871C - Nedrivningshammer - 1100 W - SDS-max - 8.1 Joule koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita HM0871C - Nedrivningshammer - 1100 W - SDS-max - 8.1 Joule koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.891 kr2.891 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.063 kr3.063 krKøb
3Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
4Vivas DK3.119 kr3.188 krKøb
5Ultrashop3.499 kr3.499 krKøb
6Homeshop DK4.750 kr4.750 krKøb
7LavprisVærktøj5.096 kr5.096 krKøb
8LavprisVVS5.099 kr5.099 krKøb
9BilligVVS DK5.462 kr5.462 krKøb
10EL-GROSSISTEN6.033,14 kr6.033,14 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita HM0871C Nedrivningshammer SDS-max 1100W

Makita

Makita HM0871C med 1100W motor og 8,1J slagkraft. SDS-max system med AVT antivibrationsteknologi for komfortabel brug ved krævende nedrivningsarbejde.

• mejselhammer
• nedrivningshammer
• sds max
• makita hammer
• opbrydningsværktøj
• demolition hammer
• Professionel nedrivning
• AVT vibrationsteknologi

Beskrivelse

Makita HM0871C er en kraftfuld nedrivningshammer designet til professionelle opbrydningsopgaver. Med en robust 1100W motor leverer den imponerende 8,1 joule slagkraft og elektronisk regulerbart slagantal fra 1100-2650 slag pr. minut. AVT (Anti Vibrations Teknologi) reducerer vibrationer betydeligt for øget komfort og mindre træthed. SDS-max systemet sikrer hurtig og sikker værktøjsudskiftning. Konstantelektronik opretholder konstant ydelse under varierende belastning. Kontrollamper advarer ved kabel- eller kulproblemer. Perfekt til nedrivning af beton, murværk og andre hårde materialer. Leveres i praktisk transportkuffert.

Specifikationer

vægt:5,8 kg
slagkraft:8,1 J
spænding:230V
dimensioner:466 x 116 x 230 mm
max_slagantal:1100-2650 min-1
optaget_effekt:1100W
vibrationsniveau:8,0 m/sek²
værktøjssystem:SDS-max
kontrolfunktioner:Elektronisk regulering
særlige_funktioner:AVT antivibrationsteknologi

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er AVT teknologi?

AVT (Anti Vibrations Teknologi) er Makitas patenterede system der reducerer vibrationer med op til 50% for øget komfort og mindre træthed.

Hvilke mejsler kan bruges?

Hammeren bruger SDS-max mejsler, som giver hurtig og sikker værktøjsudskiftning uden brug af værktøj.

Er den egnet til professionel brug?

Ja, med 1100W motor og 8,1J slagkraft er den designet til krævende professionelle opgaver som nedrivning af beton og murværk.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita HM0871C - Nedrivningshammer - 1100 W - SDS-max - 8.1 Joule

PriceData har fulgt prisen på Makita HM0871C - Nedrivningshammer - 1100 W - SDS-max - 8.1 Joule i 143 dage. Laveste pris i perioden er 2.677 kr (registreret d. 12. maj 2026), højeste er 3.250 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.771 kr.

Den nuværende pris på 2.891 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Makita HM0871C - Nedrivningshammer - 1100 W - SDS-max - 8.1 Joule. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Makita HM0871C - Nedrivningshammer - 1100 W - SDS-max - 8.1 Joule de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.891 kr71 kr (3%)
27. maj 20262.820 kr11 kr (0%)
26. maj 20262.831 kr154 kr (6%)
25. maj 20262.677 kr167 kr (6%)
24. maj 20262.844 kr6 kr (0%)
23. maj 20262.838 kr10 kr (0%)
22. maj 20262.848 kr6 kr (0%)
17. maj 20262.842 kr6 kr (0%)
16. maj 20262.848 kr8 kr (0%)
15. maj 20262.840 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret