Gå til hovedindhold

EGLO MEDELLIN udendørs væglampe, op/ned, antracit

EgloLamperIP44 vejrbestandigUdendørs facadebelysningEAN: 9002759334437

Robust udendørs væglampe fra EGLO i minimalistisk antracit aluminium. IP44 vejrbestandig med GU10 fatning. Perfekt til moderne havemiljøer og facader. Læs mere

Pris fra 139 krtil 259,79 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 120,79 kr (46% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på EGLO MEDELLIN udendørs væglampe, op/ned, antracit og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 139 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO MEDELLIN udendørs væglampe, op/ned, antracit
-27%139 kr
Før 190 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Medellin udendørs væglampe, stor
169 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Medellin udendørs væglampe, stor
239 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eglo Medellin udendørs væglampe, stor
239 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Medellin udendørs væglampe 2L GU10 IP44, antracit
259,79 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Medellin udendørs væglampe 2L GU10 IP44, antracit
259,79 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO MEDELLIN udendørs væglampe, op/ned, antracit koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO MEDELLIN udendørs væglampe, op/ned, antracit koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK139 kr178 krKøb
2Greenline169 kr169 krKøb
3BilligVVS DK239 kr239 krKøb
4LavprisVVS239 kr239 krKøb
5EL-GROSSISTEN259,79 kr259,79 krKøb
6EL-NETSALG259,79 kr259,79 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

EGLO Medellin udendørs væglampe antracit

Eglo

Robust udendørs væglampe fra EGLO i minimalistisk antracit aluminium. IP44 vejrbestandig med GU10 fatning. Perfekt til moderne havemiljøer og facader.

• Udendørs facadebelysning
• IP44 vejrbestandig

Beskrivelse

EGLO Medellin udendørs væglampe kombinerer robust funktionalitet med elegant skandinavisk design i antracit aluminium. Den vejrbestandige IP44-klassificering sikrer pålidelig drift i alle vejrforhold, mens det minimalistiske design passer naturligt ind i moderne arkitektur. Væglampen er designet til GU10 LED-pærer op til 5W og giver effektiv belysning til terrasser, indkørsler og facader. Det solide aluminiumshus med klart glas sikrer optimal lysfordeling og lang levetid. Ideel til boligejere der ønsker stilren udendørsbelysning med professionel kvalitet.

Specifikationer

farve:Antracit (mørkegrå)
vægt:0,55 kg
fatning:GU10 socket
ip_klasse:IP44 vejrbestandig
materiale:Aluminium og glas
spænding:220-240V AC, 50/60Hz
max_effekt:5 watt LED
dimensioner:140 x 70mm (H x L)

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Er denne væglampe velegnet til danske vejrforhold?

Ja, lampen har IP44-klassificering som gør den fuldt vejrbestandig og egnet til udendørs brug i Danmark hele året rundt.

Hvilken type pære skal jeg bruge?

Lampen bruger GU10 fatning og er designet til LED-pærer på maksimalt 5 watt. Pære er ikke inkluderet.

Hvor stor er lampen?

Lampen måler 140mm i højden og 70mm i bredden, hvilket gør den kompakt men synlig på væggen.

Kan lampen monteres på alle typer vægge?

Ja, lampen kan monteres på de fleste vægtyper med korrekt beslag. Installation bør udføres af autoriseret elektriker.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for EGLO MEDELLIN udendørs væglampe, op/ned, antracit

PriceData har fulgt prisen på EGLO MEDELLIN udendørs væglampe, op/ned, antracit i 174 dage. Laveste pris i perioden er 100 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 179 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 154 kr.

Den nuværende pris på 139 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 22% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for EGLO MEDELLIN udendørs væglampe, op/ned, antracit. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for EGLO MEDELLIN udendørs væglampe, op/ned, antracit de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026139 kr28 kr (17%)
17. maj 2026167 kr11 kr (6%)
12. maj 2026178 kr1 kr (1%)
11. maj 2026179 kr1 kr (1%)
3. maj 2026178 kr18 kr (11%)
24. apr. 2026160 kr1 kr (1%)
23. apr. 2026161 kr1 kr (1%)
3. apr. 2026160 kr1 kr (1%)
2. apr. 2026159 kr20 kr (14%)
20. jan. 2026139 kr6 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret