Gå til hovedindhold

Maurten Drink Mix 160 - Hydrogel Sportsdrik, 18 Portioner til Løbere, Energi & Hydrering

MaurtenSports- og energidrikkeEAN: 7350008410022
Pris fra 255 krtil 339 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 84 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 229 kr 1. maj

Sammenlign priser på Maurten Drink Mix 160 - Hydrogel Sportsdrik, 18 Portioner til Løbere, Energi & Hydrering og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 255 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Maurten Drink Mix 160 - Hydrogel Sportsdrik, 18 Portioner til Løbere, Energi & Hydrering
-33%255 kr
Før 379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Maurten Drink Mix 160 - Hydrogel Sportsdrik, 18 Portioner til Løbere, Energi & Hydrering billede

Produktinformation

Maurten Drink Mix 160 er en energidrik baseret på den patenterede hydrogel-teknologi. Når pulveret blandes med vand, omdannes det til en flydende hydrogel i maven, hvilket muliggør en effektiv transport af kulhydrater gennem fordøjelsessystemet. Denne kasse indeholder 18 breve, der hver leverer 40 gram kulhydrat, hvilket gør den velegnet til træningspas med moderat intensitet eller som supplement til et højere energiindtag. Produktet er udviklet med fokus på skånsom optagelse og indeholder kun fem naturlige ingredienser uden tilsatte farvestoffer, aromaer eller konserveringsmidler. Drikken har en neutral smag og er designet til at blive indtaget før eller under træning. For at opnå den korrekte konsistens og sikre teknologiens funktion, skal hvert brev blandes med præcis 500 ml vand. Kort om Maurten Drink Mix 160: - Leverer 40g kulhydrat pr.

Produktspecifikationer

Mærke: Maurten
Kategori: pulver
Størrelse: Str. ONESIZE
EAN: 7350008410022
Varenr.: 38557
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Maurten Drink Mix 160 - Hydrogel Sports Fuel - Neutral Smag - 18 stk af 40 g
255 kr
Til butik
Gå til Body & More
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Maurten Drink Mix 160 Box 18 serveringer
299 kr
Til butik
Maurten Drink Mix 160 Box 18 serveringer billede

Produktinformation

Maurten Drink Mix 160 - den banebrydende sportsdrik, der er blevet en favorit blandt topatleter og fitness entusiaster. Drevet af den innovative hydrogel-teknologi, omdannes denne sportsdrik, når den blandes med vand, til en hydrogel i maven. Denne unikk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Maurten
Kategori: Sports Nutrition
EAN: 7350008410022
Varenr.: shopify_DK_8325921734920_44730203570440
Gå til Bodystore DK
TrustScore 3.5 ud af 53,2
18 x Maurten Drink Mix 160, 720 g Maurten
339 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Maurten Drink Mix 160 - Hydrogel Sportsdrik, 18 Portioner til Løbere, Energi & Hydrering koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Maurten Drink Mix 160 - Hydrogel Sportsdrik, 18 Portioner til Løbere, Energi & Hydrering koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Løbeshop DK255 kr255 krKøb
2Cykelpartner.dk255 kr255 krKøb
3Body & More299 kr299 krKøb
4Bodystore DK339 kr339 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Maurten Drink Mix 160 - Hydrogel Sportsdrik, 18 Portioner til Løbere, Energi & Hydrering

PriceData har fulgt prisen på Maurten Drink Mix 160 - Hydrogel Sportsdrik, 18 Portioner til Løbere, Energi & Hydrering i 180 dage. Laveste pris i perioden er 229 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 259 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 244 kr.

Den nuværende pris på 255 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Maurten Drink Mix 160 - Hydrogel Sportsdrik, 18 Portioner til Løbere, Energi & Hydrering. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Maurten Drink Mix 160 - Hydrogel Sportsdrik, 18 Portioner til Løbere, Energi & Hydrering de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026255 kr3 kr (1%)
12. maj 2026252 kr23 kr (10%)
1. maj 2026229 kr23 kr (9%)
29. apr. 2026252 kr23 kr (10%)
21. apr. 2026229 kr23 kr (9%)
20. apr. 2026252 kr23 kr (10%)
11. feb. 2026229 kr26 kr (10%)
10. feb. 2026255 kr26 kr (11%)
1. feb. 2026229 kr26 kr (10%)
31. jan. 2026255 kr26 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret