Gå til hovedindhold

Manic Panic Semi-Permanent Hårfarve VELVET VIOLET CREAMTONE PERFECT PASTEL 118ML

Manic PanicHårfarveEAN: 0612600110586
Pris fra 91 krtil 135 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 44 kr (33% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Manic Panic Semi-Permanent Hårfarve VELVET VIOLET CREAMTONE PERFECT PASTEL 118ML og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 91 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Manic Panic Velvet Violet Creamtone 118 ml
-31%91 kr
Før 131 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Manic Panic Velvet Violet Creamtone 118 ml billede

Produktinformation

Velvet Violet er en lækker dyb lilla pastel semi-permanent hårfarve. Farven vaskes gradvist ud. For de bedste og mest farvestærke resultater anbefales det at blege dit hår før brug.

Produktspecifikationer

Mærke: Manic Panic
Kategori: Hårfarve
Artikel nr.: MEU11058
EAN: 0612600110586
Varenr.: 3301798
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Manic Panic Classic Cream Pastel Velvet Violet
111 kr
Til butik
Manic Panic Classic Cream Pastel Velvet Violet billede

Produktinformation

Velvet Violet är en plysch, pastell-orkidé hårfärg med varma rosa undertoner i vår Creamtones Perfect Pastels-kollektion. Detta är en mycket ljus violett, så för bästa resultat är det nödvändigt att ljusna håret till den ljusaste nivå 10 blond eller ljusare före användning. Pasteller/Grå/Toner innehåller mindre pigment än våra livfulla nyanser och bleknar från ditt hår snabbare. Creamtones-kollektionen är uppkallad efter den 3-delade acapella-akten "The Creamtones" som inkluderade Tish, Snooky och deras goda vän Diana Mae Munch.

Produktspecifikationer

Mærke: Manic Panic
Kategori: Hårfarve & Farve bombe
EAN: 0612600110586
Varenr.: C12910
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Manic Panic Semi-Permanent Color Creamtone Velvet Violet 118 ml
135 kr
Til butik
Manic Panic Semi-Permanent Color Creamtone Velvet Violet 118 ml billede

Produktinformation

Denne Semi-permanente hårfarve creme fra Manic Panic giver en øjeblikkelig virkning. Farverne kan mixes og matches på kryds og tværs og de er nemme at anvende!For skarpt resultat, lys håret op til lys blond med Manic Panic Flash Lightning blegesæt. Manic Panic Semi-Permanent Color Creme kan straks anvendes og blandes ikke med peroxid.Anvendelse:Brug beskyttelseshandsker, påfør på rent, tørt hår og mæt grundigt, undgå hovedbunden. Dæk med plastikhætte og lad det sidde i mindst 30 minutter. Skyl i koldt vand, indtil det næsten er klart; farven falmer gradvist med hver vask.OBS: Husk, kun til udvortes brug, opbevares utilgængeligt for børn. Undgå kontakt med øjne og brug ikke til øjenbryn eller vipper.Farven holder i ca. 2-4 uger.

Produktspecifikationer

Mærke: Manic Panic
Kategori: Hårfarver
Størrelse: 118.00ml
Artikel nr.: 612600110586
EAN: 0612600110586
Varenr.: 612600110586
Gå til Nordic cosmetics Group
TrustScore 4 ud af 53,7
Manic Panic Semi-Permanent Hårfarve VELVET VIOLET CREAMTONE PERFECT PASTEL 118ML
135 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Manic Panic Semi-Permanent Hair Color Cream Velvet Violet
135 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Manic Panic Semi-Permanent Hårfarve VELVET VIOLET CREAMTONE PERFECT PASTEL 118ML koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Manic Panic Semi-Permanent Hårfarve VELVET VIOLET CREAMTONE PERFECT PASTEL 118ML koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cocopanda DK91 kr91 krKøb
2Teknikproffset DK111 kr160 krKøb
3Beautycos DK135 kr164 krKøb
4Nordic cosmetics Group135 kr135 krKøb
5Lyko DK135 kr135 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Manic Panic Semi-Permanent Hårfarve VELVET VIOLET CREAMTONE PERFECT PASTEL 118ML

PriceData har fulgt prisen på Manic Panic Semi-Permanent Hårfarve VELVET VIOLET CREAMTONE PERFECT PASTEL 118ML i 177 dage. Laveste pris i perioden er 80 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 131 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 108 kr.

Den nuværende pris på 91 kr er 16% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Manic Panic Semi-Permanent Hårfarve VELVET VIOLET CREAMTONE PERFECT PASTEL 118ML. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Manic Panic Semi-Permanent Hårfarve VELVET VIOLET CREAMTONE PERFECT PASTEL 118ML de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 202691 kr20 kr (18%)
11. apr. 2026111 kr5 kr (4%)
8. apr. 2026116 kr5 kr (4%)
17. mar. 2026121 kr13 kr (12%)
3. mar. 2026108 kr8 kr (7%)
26. feb. 2026116 kr35 kr (43%)
11. feb. 202681 kr20,25 kr (20%)
3. feb. 2026101,25 kr19,75 kr (16%)
30. jan. 2026121 kr10 kr (8%)
27. jan. 2026131 kr29,75 kr (29%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret