Gå til hovedindhold

Makita XGT UC012GZ kædesav 40 V - 40 cm, 1,6 kW (uden batteri/oplader)

MakitaEAN: 0088381762830
Pris fra 3.068 krtil 4.619 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.551 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.504 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Makita XGT UC012GZ kædesav 40 V - 40 cm, 1,6 kW (uden batteri/oplader) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3068 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita XGT UC012GZ Kædesav Elektrisk 1.6kW 7.4kg
3.068 kr
Til butik
Makita XGT UC012GZ Kædesav Elektrisk 1.6kW 7.4kg billede

Produktinformation

Makita XGT UC012GZ - Kædesav - ledningfri - 40 V - 1.6 kW - 2.2 hk - intet batteri, ingen oplader - 40 cm - 7.4 kg

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Artikel nr.: UC012GZ
EAN: 0088381762830
Varenr.: 1000559394
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita XGT UC012GZ Kædesav Elektrisk 1.6kW 7.4kg
3.799 kr
Til butik
Makita XGT UC012GZ Kædesav Elektrisk 1.6kW 7.4kg billede

Produktinformation

Makita XGT UC012GZ Kdesav Elektrisk 16kW - 74kg Opdag den kraftfulde Makita XGT UC012GZ Kdesav, en elektrisk kedesav designet til både professionelle og private brugere. Med en imponerende effekt på 16 kW og en vægt på 74 kg er denne kedesav ideel til e...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Kategori: skal sorteres
EAN: 0088381762830
Varenr.: 129542
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Motorsav Makita UC012GZ 40 V, kædesav - blå/stål/sort, 40 cm sværd
-2%4.599 kr
Før 4.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Motorsav Makita UC012GZ 40 V, kædesav - blå/stål/sort, 40 cm sværd billede

Produktinformation

Fordele ved motorsav til havenMakita UC012GZ er en batteridrevet motorsav til effektiv beskæring og savning af brænde. Med et 40 cm sværd og en kædehastighed på 25,5 m/s får du hurtige og rene snit, mens den stærke 40 V Li-Ion platform giver fleksibel, ledningsfri frihed i haven og på byggepladsen.Ydelse og brugervenlighedSaven er designet i Makitas velkendte blå farve med sorte og stålgrå detaljer. Olietanken på 0,26 l giver smøring af kæden under arbejdet, og den kompakte form gør den let at håndtere ved fældning og opskæring.Strømkilde: BatteriBatterisystem: 40 V Li-IonSværdlængde: 40 cmKædehastighed: 25,5 m/sKædestigning: 330,2 / 40 mm (13 / 40')Olietank: 0,26 lMål (H × B × L): 27,5 × 23 × 44,5 cmVægt: 6,5 kgLydtrykniveau: 91 dBLydeffektniveau: 102 dBVibration (ah): 4,4 m/s²Usikkerhed K: 1,5 m/s²Farve: Blå, stål, sort...

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Kategori: Motorsave
Vægt: 7.79g
EAN: 0088381762830
Varenr.: 1994257
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Motorsav Makita UC012GZ 40 V, kædesav - blå/stål/sort, 40 cm sværd
-2%4.619 kr
Før 4.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita XGT UC012GZ kædesav 40 V - 40 cm, 1,6 kW (uden batteri/oplader) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita XGT UC012GZ kædesav 40 V - 40 cm, 1,6 kW (uden batteri/oplader) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.068 kr3.068 krKøb
2Ultrashop3.799 kr3.799 krKøb
3Boligcenter DK4.599 kr4.599 krKøb
4Vivas DK4.619 kr4.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita XGT UC012GZ kædesav 40 V - 40 cm, 1,6 kW (uden batteri/oplader)

PriceData har fulgt prisen på Makita XGT UC012GZ kædesav 40 V - 40 cm, 1,6 kW (uden batteri/oplader) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.482 kr (registreret d. 25. januar 2026), højeste er 4.128 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.224 kr.

Den nuværende pris på 3.068 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Makita XGT UC012GZ kædesav 40 V - 40 cm, 1,6 kW (uden batteri/oplader). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Makita XGT UC012GZ kædesav 40 V - 40 cm, 1,6 kW (uden batteri/oplader) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20263.068 kr6 kr (0%)
31. maj 20263.074 kr200 kr (7%)
29. maj 20262.874 kr200 kr (7%)
26. maj 20263.074 kr175 kr (6%)
19. maj 20262.899 kr175 kr (6%)
1. maj 20263.074 kr6 kr (0%)
22. apr. 20263.068 kr208 kr (6%)
22. mar. 20263.276 kr99 kr (3%)
21. mar. 20263.375 kr851 kr (34%)
12. mar. 20262.524 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret