Gå til hovedindhold

Makita RT0702CX2J Fræser, 710 W, 6 / 8 mm

MakitaRedskaberEAN: 0088381752695
Pris fra 1.567 krtil 2.279 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 712 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.557 kr 14. apr.

Sammenlign priser på Makita RT0702CX2J Fræser, 710 W, 6 / 8 mm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1567 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita RT0702CX2J - Fræsemaskine - 710 W
1.567 kr
Til butik
Makita RT0702CX2J - Fræsemaskine - 710 W billede

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Kategori: Overfræsere
Farve: 1
Artikel nr.: RT0702CX2J
EAN: 0088381752695
Varenr.: 8021473
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita RT0702CX2J Fræser, 710 W, 6 / 8 mm
1.567 kr
Til butik
Makita RT0702CX2J Fræser, 710 W, 6 / 8 mm billede

Produktinformation

Let håndholdt fræser med flere tilbehørsdele til tømrerarbejde Praktisk fræser til tømrerarbejde. Med denne fræser kan der fræses forskellige riller eller dekorative kanter i træ. Leveres med 6 og 8 mm spændetang, kantfræser modul, vinkelfræser modul, overfræser modul, rundfræser modul, udsug og parallelanslag. Slank og ergonomisk design for større komfort Blød opstart sikrer jævn start Anti-genstart funktion minimerer utilsigtet opstart Alsidig maskine med mange muligheder Aluminiumsramme og bund gør maskinen mere præcis og holdbar...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Kategori: Vaerktoej
Artikel nr.: RT0702CX2J
EAN: 0088381752695
Varenr.: 3081317
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita RT0702CX2J Fræsemaskine 710W
1.568 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Overfræser Makita RT0702CX2J 710 W
-5%1.899 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Overfræser Makita RT0702CX2J 710 W
-5%1.919 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita RT0702CX2J Fræsemaskine 710W
2.279 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita RT0702CX2J Fræser, 710 W, 6 / 8 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita RT0702CX2J Fræser, 710 W, 6 / 8 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.567 kr1.567 krKøb
2Proshop DK1.567 kr1.567 krKøb
3CompuMail DK1.568 kr1.568 krKøb
4Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
5Vivas DK1.919 kr1.988 krKøb
6Ultrashop2.279 kr2.279 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita RT0702CX2J Fræser, 710 W, 6 / 8 mm

PriceData har fulgt prisen på Makita RT0702CX2J Fræser, 710 W, 6 / 8 mm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.525 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 1.765 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.617 kr.

Den nuværende pris på 1.567 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 46 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 72 prisændringer for Makita RT0702CX2J Fræser, 710 W, 6 / 8 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 72 prisændringer for Makita RT0702CX2J Fræser, 710 W, 6 / 8 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. apr. 20261.567 kr4 kr (0%)
29. apr. 20261.563 kr5 kr (0%)
28. apr. 20261.558 kr1 kr (0%)
27. apr. 20261.559 kr1 kr (0%)
26. apr. 20261.558 kr1 kr (0%)
25. apr. 20261.559 kr1 kr (0%)
20. apr. 20261.558 kr9 kr (1%)
19. apr. 20261.567 kr16 kr (1%)
18. apr. 20261.583 kr22 kr (1%)
17. apr. 20261.561 kr7 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret