Gå til hovedindhold

Makita græstrimmer 18V Justerbar skaft, lav vibration, leveres uden batteri & lader

MakitaRedskaberEAN: 0088381858137
Pris fra 1.583 krtil 2.642,5 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.059,5 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.555 kr 16. maj

Sammenlign priser på Makita græstrimmer 18V Justerbar skaft, lav vibration, leveres uden batteri & lader og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1583 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DUR189Z græstrimmer 18V - SOLO
1.583 kr
Til butik
Makita DUR189Z græstrimmer 18V - SOLO billede

Produktinformation

Makita græstrimmer 18V - DUR189Z - Justerbar skaft - lav vibration - u/batteri & lader - SOLO

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Artikel nr.: DUR189Z
EAN: 0088381858137
Varenr.: 994003017
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita 18V Græstrimmer DUR189Z SOLO
1.653 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DUR189Z
1.675 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DUR189Z græstrimmer 18V - SOLO
1.919 kr
Til butik
Gå til Homeshop.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Græstrimmer LXT ® - DUR189Z
2.099 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Makita græstrimmer 18V Justerbar skaft, lav vibration, leveres uden batteri & lader
2.557 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Makita græstrimmer 18V Justerbar skaft, lav vibration, leveres uden batteri & lader
2.642,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita græstrimmer 18V Justerbar skaft, lav vibration, leveres uden batteri & lader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita græstrimmer 18V Justerbar skaft, lav vibration, leveres uden batteri & lader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.583 kr1.583 krKøb
2Proshop DK1.653 kr1.653 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.675 kr1.675 krKøb
4Ultrashop1.919 kr1.919 krKøb
5Homeshop.dk2.099 kr2.099 krKøb
6Elvvs.dk2.557 kr2.557 krKøb
7vvsfittings.dk2.642,5 kr2.642,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita græstrimmer 18V Justerbar skaft, lav vibration, leveres uden batteri & lader

PriceData har fulgt prisen på Makita græstrimmer 18V Justerbar skaft, lav vibration, leveres uden batteri & lader i 127 dage. Laveste pris i perioden er 1.520 kr (registreret d. 29. januar 2026), højeste er 1.641 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.610 kr.

Den nuværende pris på 1.583 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Makita græstrimmer 18V Justerbar skaft, lav vibration, leveres uden batteri & lader. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Makita græstrimmer 18V Justerbar skaft, lav vibration, leveres uden batteri & lader de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.583 kr8 kr (1%)
25. maj 20261.591 kr40 kr (2%)
20. maj 20261.631 kr76 kr (5%)
16. maj 20261.555 kr76 kr (5%)
11. maj 20261.631 kr8 kr (0%)
9. maj 20261.623 kr8 kr (0%)
30. apr. 20261.631 kr10 kr (1%)
14. apr. 20261.641 kr33 kr (2%)
13. apr. 20261.608 kr30 kr (2%)
11. apr. 20261.638 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret