Gå til hovedindhold

Makita DUR192LZ - Græstrimmer - ledningfri - 18 V - 0-4500/0-6000 opm - 30 cm - 3 kg

MakitaRedskaberEAN: 0088381730327
Pris fra 1.091 krtil 1.399 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 308 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.078 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Makita DUR192LZ - Græstrimmer - ledningfri - 18 V - 0-4500/0-6000 opm - 30 cm - 3 kg og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1091 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DUR192LZ Græstrimmer Elektrisk 0-4500/0-6000opm 3kg
1.091 kr
Til butik
Makita DUR192LZ Græstrimmer Elektrisk 0-4500/0-6000opm 3kg billede

Produktinformation

Makita DUR192LZ - Græstrimmer - ledningfri - 18 V - 0-4500/0-6000 opm - 30 cm - 3 kg

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Artikel nr.: DUR192LZ
EAN: 0088381730327
Varenr.: 998834745
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DUR192LZ Græstrimmer 18 V
1.147 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Græstrimmer batteri - Makita DUR192LZ, blå/sort, 30 cm
-4%1.309 kr
Før 1.359 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Græstrimmer batteri - Makita DUR192LZ, blå/sort, 30 cm billede

Produktinformation

Effektiv græstrimmer til kantklipning og finishFå pæne kanter og en veltrimmet have med Makita DUR192LZ. Denne batteridrevne græstrimmer er let og manøvrevenlig, så du nemt kommer til langs hegn, omkring bede og ved terrasser. Klippebredden på 30 cm giver god fremdrift i arbejdet, mens den høje omdrejningshastighed sikrer et rent snit.Praktisk, ledningsfri ydeevneDUR192LZ kører på et 18 V lithium-ion batteri med kapacitet op til 6,0 Ah, så du kan arbejde uden ledning og med stabil kraft. Den lange længde på 170,5 cm og den lave vægt på kun 3,0 kg gør den behagelig at bruge i længere tid. Det blå/sorte design er klassisk for Makita og passer flot ind i dit øvrige havegrej.Type: Trimmer med snøreKlippebredde: 30 cmOmdrejningstal: 6.000 o/minStrømkilde: BatteriBatteriteknologi: Lithium-ionBatterispænding: 18 VBatterikapacitet: 6,0 AhLængde: 170,5 cmVægt: 3,0 kgFarve: Blå/sort...

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Kategori: Græstrimmere og Buskryddere
Vægt: 9.68g
EAN: 0088381730327
Varenr.: 1928770
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Græstrimmer batteri - Makita DUR192LZ, blå/sort, 30 cm
-4%1.329 kr
Før 1.379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DUR192LZ Græstrimmer Elektrisk 0-4500/0-6000opm 3kg
1.389 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Græstrimmer 18v - DUR192LZ
1.399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DUR192LZ - Græstrimmer - ledningfri - 18 V - 0-4500/0-6000 opm - 30 cm - 3 kg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DUR192LZ - Græstrimmer - ledningfri - 18 V - 0-4500/0-6000 opm - 30 cm - 3 kg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.091 kr1.091 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.147 kr1.147 krKøb
3Boligcenter DK1.309 kr1.309 krKøb
4Vivas DK1.329 kr1.418 krKøb
5Ultrashop1.389 kr1.389 krKøb
6Homeshop DK1.399 kr1.399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita DUR192LZ - Græstrimmer - ledningfri - 18 V - 0-4500/0-6000 opm - 30 cm - 3 kg

PriceData har fulgt prisen på Makita DUR192LZ - Græstrimmer - ledningfri - 18 V - 0-4500/0-6000 opm - 30 cm - 3 kg i 116 dage. Laveste pris i perioden er 1.058 kr (registreret d. 13. februar 2026), højeste er 1.179 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.117 kr.

Den nuværende pris på 1.091 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Makita DUR192LZ - Græstrimmer - ledningfri - 18 V - 0-4500/0-6000 opm - 30 cm - 3 kg. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Makita DUR192LZ - Græstrimmer - ledningfri - 18 V - 0-4500/0-6000 opm - 30 cm - 3 kg de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.091 kr65 kr (6%)
30. maj 20261.156 kr23 kr (2%)
29. maj 20261.179 kr69 kr (6%)
20. maj 20261.110 kr46 kr (4%)
19. maj 20261.156 kr46 kr (4%)
17. maj 20261.110 kr46 kr (4%)
15. maj 20261.156 kr46 kr (4%)
9. maj 20261.110 kr43 kr (4%)
7. maj 20261.153 kr43 kr (4%)
28. mar. 20261.110 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret