Gå til hovedindhold

Makita græstrimmer 18V DUR193Z, snitbredde 260mm, leveres uden batteri & lader

MakitaRedskaberBatteridrevet frihedHavepleje og kantklipningEAN: 0088381762670

Makita DUR193Z batteridrevet græstrimmer med 260mm snitbredde og justerbart teleskopskaft. Ideel til kantklipning og finish af grønne områder. Læs mere

Pris fra 714 krtil 1.263,75 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 549,75 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 683 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Makita græstrimmer 18V DUR193Z, snitbredde 260mm, leveres uden batteri & lader og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 714 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DUR193Z 18V Græstrimmer Intet Batteri
714 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DUR193Z Linetrimmer (SOLO)
733 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DUR193Z Græstrimmer 18 V - SOLO
749 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Makita DUR193Z græstrimmer 18 V - 26 cm, 280 W
-1%809 kr
Før 819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Makita DUR193Z græstrimmer 18 V - 26 cm, 280 W
-1%829 kr
Før 839 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DUR193Z 18V Græstrimmer Intet Batteri
899 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Græstrimmer LXT - DUR193Z
920 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
GRÆSTRIMMER LXT®
1.143,05 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Græstrimmer lxt®
1.230 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Makita græstrimmer 18V DUR193Z, snitbredde 260mm, leveres uden batteri & lader
1.263,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita græstrimmer 18V DUR193Z, snitbredde 260mm, leveres uden batteri & lader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita græstrimmer 18V DUR193Z, snitbredde 260mm, leveres uden batteri & lader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK714 kr714 krKøb
2Proshop DK733 kr772 krKøb
3CS MEGASTORE DK749 kr788 krKøb
4Boligcenter DK809 kr809 krKøb
5Vivas DK829 kr908 krKøb
6Ultrashop899 kr899 krKøb
7Homeshop DK920 kr920 krKøb
8EL-GROSSISTEN1.143,05 kr1.143,05 krKøb
9MaintainIt1.230 kr1.230 krKøb
10vvsfittings.dk1.263,75 kr1.263,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita DUR193Z Græstrimmer

Makita

Makita DUR193Z batteridrevet græstrimmer med 260mm snitbredde og justerbart teleskopskaft. Ideel til kantklipning og finish af grønne områder.

• græstrimmer
• kantskærer
• makita lxt
• 18v græstrimmer
• batteritrimmer
• buskrydder
• havemaskine
• Havepleje og kantklipning
• Batteridrevet frihed

Beskrivelse

Makita DUR193Z er en kompakt og praktisk græstrimmer designet til trimning og finish af haver og andre grønne områder. Med en snitbredde på 260 mm kan den håndtere både små og mellemstore opgaver effektivt. Den justerbare teleskopstang kan drejes 180 grader, hvilket gør den særligt velegnet til græskanter og svært tilgængelige områder. Som en del af Makitas LXT 18V batterisystem giver den brugeren frihed fra kabler med en kraftfuld 280W motor der leverer op til 7.800 omdr./min. Den lette vægt på ca. 2,6 kg gør den nem at manøvrere, også under længere arbejdsperioder. Ideel til haver hvor præcision og fleksibilitet er vigtige. Leveres uden batteri og lader.

Specifikationer

farve:Sort/hvid
vægt:2,6 kg
garanti:3 år ved registrering
hastighed:7800 omdr/min
spænding:18V
snitbredde:260mm
motoreffekt:280W
skæretråd:Nylon
batterisystem:LXT 18V
teleskopskaft:Justerbart 180°

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Følger der batteri med græstrimmeren?

Nej, DUR193Z leveres uden batteri og lader. Du skal købe Makita 18V LXT batteri separat.

Hvor bred er snitbredden?

Græstrimmeren har en snitbredde på 260 mm, hvilket gør den ideel til både præcisionsarbejde og større områder.

Kan skaftet justeres?

Ja, teleskopskaftet er justerbart og kan drejes 180 grader for optimal ergonomi og adgang til svært tilgængelige steder.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita græstrimmer 18V DUR193Z, snitbredde 260mm, leveres uden batteri & lader

PriceData har fulgt prisen på Makita græstrimmer 18V DUR193Z, snitbredde 260mm, leveres uden batteri & lader i 180 dage. Laveste pris i perioden er 667 kr (registreret d. 5. februar 2026), højeste er 737 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 707 kr.

Den nuværende pris på 714 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Makita græstrimmer 18V DUR193Z, snitbredde 260mm, leveres uden batteri & lader. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Makita græstrimmer 18V DUR193Z, snitbredde 260mm, leveres uden batteri & lader de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026714 kr2 kr (0%)
30. maj 2026712 kr2 kr (0%)
25. maj 2026714 kr4 kr (1%)
16. maj 2026718 kr5 kr (1%)
1. maj 2026713 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026714 kr1 kr (0%)
22. apr. 2026713 kr24 kr (3%)
21. apr. 2026737 kr24 kr (3%)
5. apr. 2026713 kr30 kr (4%)
1. apr. 2026683 kr30 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret