Gå til hovedindhold

Makita DUN500WZ - Pælehæktrimmer - ledningfri - 18 V - 6 Ah - intet batteri, ingen oplader - 2000/3600/4400 spm - 50 cm - Skærekapacitet 23.5 mm - 3.9 kg - SOLO

MakitaRedskaberJusterbart klippehovedProfessionel havevedligeholdelseEAN: 0088381894715

Makita DUN500WZ 18V stanghækkeklipper med 50cm sværd og justerbart klippehoved. Perfekt til høje hække og svært tilgængelige steder. Læs mere

Pris fra 2.608 krtil 4.033 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.425 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Makita DUN500WZ - Pælehæktrimmer - ledningfri - 18 V - 6 Ah - intet batteri, ingen oplader - 2000/3600/4400 spm - 50 cm - Skærekapacitet 23.5 mm - 3.9 kg - SOLO og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2608 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DUN500WZ Pælehæktrimmer Elektrisk 2000/3600/4400spm 50cm Klingelængde
2.608 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita 18v stanghækkeklippe 500mm dun500wz solo
3.010 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Stanghækkeklipper 500mm 18v - DUN500WZ
3.199 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Hækkeklipper på skaft Makita DUN500WZ, 50 cm klinge, 18 V
-6%3.299 kr
Før 3.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hækkeklipper på skaft Makita DUN500WZ, 50 cm klinge, 18 V
-6%3.319 kr
Før 3.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DUN500WZ Pælehæktrimmer Elektrisk 2000/3600/4400spm 50cm Klingelængde
3.379 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DUN500WZ - Pælehæktrimmer - ledningfri - 18 V - 6 Ah - intet batteri, ingen oplader - 2000/3600/4400 spm - 50 cm - Skærekapacitet 23.5 mm - 3.9 kg - SOLO
4.033 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DUN500WZ - Pælehæktrimmer - ledningfri - 18 V - 6 Ah - intet batteri, ingen oplader - 2000/3600/4400 spm - 50 cm - Skærekapacitet 23.5 mm - 3.9 kg - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DUN500WZ - Pælehæktrimmer - ledningfri - 18 V - 6 Ah - intet batteri, ingen oplader - 2000/3600/4400 spm - 50 cm - Skærekapacitet 23.5 mm - 3.9 kg - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.608 kr2.608 krKøb
2Proshop DK3.010 kr3.010 krKøb
3Homeshop DK3.199 kr3.199 krKøb
4Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
5Vivas DK3.319 kr3.388 krKøb
6Ultrashop3.379 kr3.379 krKøb
7CS MEGASTORE DK4.033 kr4.033 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita DUN500WZ Stanghækkeklipper

Makita

Makita DUN500WZ 18V stanghækkeklipper med 50cm sværd og justerbart klippehoved. Perfekt til høje hække og svært tilgængelige steder.

• stanghækkeklipper
• pælehæktrimmer
• makita værktøj
• batterihæktrimmer
• 18v hæktrimmer
• dun500wz
• Professionel havevedligeholdelse
• Justerbart klippehoved

Beskrivelse

Makita DUN500WZ er en kraftfuld 18V batteridrevet stanghækkeklipper med 50cm sværd og justerbart klippehoved. Designet til professionel havevedligeholdelse med tre forskellige hastigheder (2000/3600/4400 spm) og klippekapacitet op til Ø 23,5 mm. Med kulløs motor for længere driftstid og XPT beskyttelse mod støv og fugt. Leveres uden batteri og lader, kompatibel med Makitas 18V LXT batterisystem.

Specifikationer

motor:18V kulløs
vægt:3,9 kg
længde:2115 mm
levering:Uden batteri og lader
beskyttelse:XPT støv/fugt
hastigheder:2000/3600/4400 spm
batterisystem:18V LXT
sværdlængde:50 cm
klippekapacitet:23,5 mm
overbelastningsbeskyttelse:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Medfølger batteri og lader?

Nej, DUN500WZ leveres som solo-version uden batteri og lader. Den er kompatibel med alle Makita 18V LXT batterier.

Hvor højt kan den nå?

Med den justerbare stang kan den nå op til cirka 3-4 meters højde, afhængigt af brugerens højde og vinkel.

Er den egnet til tykke grene?

Ja, med klippekapacitet op til Ø 23,5 mm kan den håndtere de fleste hækkegrene og mindre grene.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita DUN500WZ - Pælehæktrimmer - ledningfri - 18 V - 6 Ah - intet batteri, ingen oplader - 2000/3600/4400 spm - 50 cm - Skærekapacitet 23.5 mm - 3.9 kg - SOLO

PriceData har fulgt prisen på Makita DUN500WZ - Pælehæktrimmer - ledningfri - 18 V - 6 Ah - intet batteri, ingen oplader - 2000/3600/4400 spm - 50 cm - Skærekapacitet 23.5 mm - 3.9 kg - SOLO i 168 dage. Laveste pris i perioden er 2.588 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 3.048 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.776 kr.

Den nuværende pris på 2.608 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Makita DUN500WZ - Pælehæktrimmer - ledningfri - 18 V - 6 Ah - intet batteri, ingen oplader - 2000/3600/4400 spm - 50 cm - Skærekapacitet 23.5 mm - 3.9 kg - SOLO. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Makita DUN500WZ - Pælehæktrimmer - ledningfri - 18 V - 6 Ah - intet batteri, ingen oplader - 2000/3600/4400 spm - 50 cm - Skærekapacitet 23.5 mm - 3.9 kg - SOLO de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.608 kr1 kr (0%)
24. maj 20262.609 kr166 kr (6%)
22. maj 20262.775 kr11 kr (0%)
21. maj 20262.786 kr60 kr (2%)
20. maj 20262.846 kr69 kr (2%)
19. maj 20262.777 kr11 kr (0%)
14. maj 20262.788 kr85 kr (3%)
12. maj 20262.873 kr85 kr (3%)
9. maj 20262.788 kr85 kr (3%)
6. maj 20262.873 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret