Gå til hovedindhold

Makita DUM111 - Plæneklipper - batteridrevet - uden batteri - 2500 o/min - 11 cm - SOLO

MakitaGræstrimmereEAN: 0088381738903
Pris fra 452 krtil 559 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 107 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 442 kr 8. maj

Sammenlign priser på Makita DUM111 - Plæneklipper - batteridrevet - uden batteri - 2500 o/min - 11 cm - SOLO og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 452 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DUM111 Græsklipper Elektrisk 2500spm
452 kr
Til butik
Makita DUM111 Græsklipper Elektrisk 2500spm billede

Produktinformation

Makita DUM111 - Græsklipper - ledningfri - intet batteri - 2500 spm - 11 cm

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Artikel nr.: DUM111ZX
EAN: 0088381738903
Varenr.: 998828167
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Græssaks batteri - Makita DUM111, 11 cm, 2.500 spm (uden batteri)
-15%519 kr
Før 609 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Græssaks batteri - Makita DUM111, 11 cm, 2.500 spm (uden batteri) billede

Produktinformation

Makita DUM111 - Græsklipper - ledningfri - intet batteri - 2500 spm - 11 cmGenereltFunktioner: Værktøjsløs udskiftningsklingeergonomisk håndtag3-positions skærehøjdejustering (152025 mm)batteribeskyttelseskredsløsHastighed: 2500 spmLedningsfri: JaMotortype: ElektriskProdukttype: GræsklipperSkærebredde: 11 cmSkærehøjde: 15-25 mmBatteriAntal inkluderet: Intet batteriDiverseGaranti: 3 årInkluderet tilbehør: Klingedække, klinge til hæktrimmersaksStøj- og vibrationsoplysninger: Lydtryk: 70 dB(A) / usikkerhed K: 3 dB(A) | Vibration: 2.5 m/s² / usikkerhed K: 1.5 m/s²...

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Kategori: Græstrimmere og Buskryddere
Vægt: 1.95g
EAN: 0088381738903
Varenr.: 1808759
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Græssaks batteri - Makita DUM111, 11 cm, 2.500 spm (uden batteri)
-14%539 kr
Før 629 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Græssaks batteri - Makita DUM111, 11 cm, 2.500 spm (uden batteri) billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Makita
Kategori: Græstrimmere og Buskryddere
Vægt: 1.95g
EAN: 0088381738903
Varenr.: 1808759
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DUM111 - Plæneklipper - batteridrevet - uden batteri - 2500 o/min - 11 cm - SOLO
549 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DUM111ZX
550 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DUM111 Græsklipper Elektrisk 2500spm
559 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DUM111 - Plæneklipper - batteridrevet - uden batteri - 2500 o/min - 11 cm - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DUM111 - Plæneklipper - batteridrevet - uden batteri - 2500 o/min - 11 cm - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK452 kr452 krKøb
2Boligcenter DK519 kr519 krKøb
3Vivas DK539 kr608 krKøb
4CS MEGASTORE DK549 kr588 krKøb
5Proshop DK550 kr589 krKøb
6Ultrashop559 kr559 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita DUM111 - Plæneklipper - batteridrevet - uden batteri - 2500 o/min - 11 cm - SOLO

PriceData har fulgt prisen på Makita DUM111 - Plæneklipper - batteridrevet - uden batteri - 2500 o/min - 11 cm - SOLO i 182 dage. Laveste pris i perioden er 442 kr (registreret d. 21. april 2026), højeste er 495 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 467 kr.

Den nuværende pris på 452 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Makita DUM111 - Plæneklipper - batteridrevet - uden batteri - 2500 o/min - 11 cm - SOLO. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Makita DUM111 - Plæneklipper - batteridrevet - uden batteri - 2500 o/min - 11 cm - SOLO de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026452 kr10 kr (2%)
8. maj 2026442 kr10 kr (2%)
6. maj 2026452 kr10 kr (2%)
21. apr. 2026442 kr3 kr (1%)
19. apr. 2026445 kr11 kr (2%)
19. feb. 2026456 kr2 kr (0%)
18. feb. 2026458 kr1 kr (0%)
17. feb. 2026459 kr3 kr (1%)
19. jan. 2026456 kr1 kr (0%)
5. jan. 2026455 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret