Gå til hovedindhold

Makita DUC353Z - Kædesav - ledningfri - 18 V - 1100 W - intet batteri, ingen oplader - 33 cm - 35 cm - 4.7 kg - SOLO

MakitaRedskaberBørsteløs motorProfessionelt træarbejdeEAN: 0088381832724

Makita DUC353Z professionel batterikædesav med 35cm sværd og 20m/s kædehastighed. Ergonomisk design med værktøjsfrit kædeskift og automatisk smøring. Læs mere

Pris fra 2.058 krtil 4.788,08 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 2.730,08 kr (57% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.039 kr 27. mar.

Sammenlign priser på Makita DUC353Z - Kædesav - ledningfri - 18 V - 1100 W - intet batteri, ingen oplader - 33 cm - 35 cm - 4.7 kg - SOLO og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2058 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DUC353Z Kædesav Elektrisk 1100W 4.7kg
2.058 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DUC353Z - Kædesav - ledningfri - 18 V - 1100 W - intet batteri, ingen oplader - 33 cm - 35 cm - 4.7 kg - SOLO
2.261 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita 2x18v kædesav duc353z solo u/batterier, lader og kuffert
2.286 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kædesav Makita DUC353Z 18 V ledningsfri, 33 cm (35 cm bar), 1.100 W
-11%2.399 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Makita DUC353Z Kædesav Elektrisk 1100W 4.7kg
2.399 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kædesav Makita DUC353Z 18 V ledningsfri, 33 cm (35 cm bar), 1.100 W
-11%2.419 kr
Før 2.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Kædesav 2x18V - DUC353Z
3.199 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita kædesav 35cm - 2 x 18V - u. batterier
3.199 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Makita Motorsav 35 cm 2 x 18 Volt uden batterier
4.509 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita Motorsav 35 cm uden batterier på 2 x 18 volt
4.509 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
KÆDESAV 2X18V LI-ION DUC353Z UBL
4.788,08 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DUC353Z - Kædesav - ledningfri - 18 V - 1100 W - intet batteri, ingen oplader - 33 cm - 35 cm - 4.7 kg - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DUC353Z - Kædesav - ledningfri - 18 V - 1100 W - intet batteri, ingen oplader - 33 cm - 35 cm - 4.7 kg - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.058 kr2.058 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.261 kr2.261 krKøb
3Proshop DK2.286 kr2.286 krKøb
4Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
5Ultrashop2.399 kr2.399 krKøb
6Vivas DK2.419 kr2.488 krKøb
7Homeshop DK3.199 kr3.199 krKøb
8LavprisVærktøj3.199 kr3.199 krKøb
9BilligVVS DK4.509 kr4.509 krKøb
10LavprisVVS4.509 kr4.509 krKøb
11EL-GROSSISTEN4.788,08 kr4.788,08 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita DUC353Z Kædesav 2x18V

Makita

Makita DUC353Z professionel batterikædesav med 35cm sværd og 20m/s kædehastighed. Ergonomisk design med værktøjsfrit kædeskift og automatisk smøring.

• kædesav
• motorsav
• batterisav
• makita sav
• havesav
• duc353z
• 36v sav
• træsav
• Professionelt træarbejde
• Børsteløs motor

Beskrivelse

Makita DUC353Z er en professionel batterikædesav designet til både professionelle håndværkere og erfarne gør-det-selv folk. Med et 35cm sværd og en imponerende kædehastighed på 20 m/s leverer den kraftig og præcis skæring til beskæring, træfældning og byggepladsarbejde. Saven bruger to 18V LXT batterier for at opnå 36V ydeevne og er udstyret med en børsteløs motor for længere levetid. Den ergonomiske udformning med støj- og vibrationsreducering samt værktøjsfrit kædeskift gør den ideel til længere arbejdsperioder. Automatisk kædesmøring og justerbar oliepumpe sikrer optimal vedligeholdelse.

Specifikationer

motor:Børsteløs
vægt:4,7-5,3 kg
garanti:3 år
olietank:200 ml
smøring:Automatisk
lydniveau:100,4 dB
spænding:2x18V (36V)
vibration:5,3 m/s²
kædeskift:Værktøjsfrit
dimensioner:773 x 215 x 235 mm
sværdlængde:35 cm
kædehastighed:20 m/s
batteri_kapacitet:1,5-6,0 Ah

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange batterier skal der til?

DUC353Z kræver 2 x 18V LXT batterier for at opnå 36V ydeevne. Batterier og lader følger ikke med.

Hvor støjsvag er kædesaven?

Med et lydniveau på 100,4 dB og vibration på kun 5,3 m/s² er den ekstremt støj- og vibrationssvag sammenlignet med benzinkædesave.

Kan jeg skifte kæde uden værktøj?

Ja, DUC353Z har værktøjsfrit kædeskift system, så du kan hurtigt og nemt skifte kæde og sværd uden brug af værktøj.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita DUC353Z - Kædesav - ledningfri - 18 V - 1100 W - intet batteri, ingen oplader - 33 cm - 35 cm - 4.7 kg - SOLO

PriceData har fulgt prisen på Makita DUC353Z - Kædesav - ledningfri - 18 V - 1100 W - intet batteri, ingen oplader - 33 cm - 35 cm - 4.7 kg - SOLO i 184 dage. Laveste pris i perioden er 2.039 kr (registreret d. 27. marts 2026), højeste er 2.294 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.177 kr.

Den nuværende pris på 2.058 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 31 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Makita DUC353Z - Kædesav - ledningfri - 18 V - 1100 W - intet batteri, ingen oplader - 33 cm - 35 cm - 4.7 kg - SOLO. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Makita DUC353Z - Kædesav - ledningfri - 18 V - 1100 W - intet batteri, ingen oplader - 33 cm - 35 cm - 4.7 kg - SOLO de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. apr. 20262.058 kr19 kr (1%)
27. mar. 20262.039 kr49 kr (2%)
18. mar. 20262.088 kr10 kr (0%)
12. mar. 20262.098 kr10 kr (0%)
10. mar. 20262.108 kr10 kr (0%)
4. mar. 20262.118 kr4 kr (0%)
2. mar. 20262.122 kr5 kr (0%)
1. mar. 20262.127 kr11 kr (1%)
28. feb. 20262.138 kr11 kr (1%)
27. feb. 20262.149 kr15 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret