Gå til hovedindhold

Makita DUC254Z - Kædesav - ledningfri - 18 V - 25 cm - 25 cm - Uden batteri og oplader - SOLO

MakitaRedskaberBørsteløs motorProfessionel haveplejeEAN: 0088381857543

Makita DUC254Z er en kompakt 18V batteridrevet kædesav med børsteløs motor og 25cm sværd. Perfekt til topkapning og mindre fældningsopgaver. Læs mere

Pris fra 1.862 krtil 4.079,39 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 2.217,39 kr (54% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Makita DUC254Z - Kædesav - ledningfri - 18 V - 25 cm - 25 cm - Uden batteri og oplader - SOLO og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1862 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Makita DUC254 Kædesav Elektrisk
1.862 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DUC254Z Cordless Chain Saw
1.903 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DUC254Z - Kædesav - ledningfri - 18 V - 25 cm - 25 cm - Uden batteri og oplader - SOLO
2.008 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Pila lancuchowa Makita DUC254Z 18 V 25 cm
2.159 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kædesav 18 V ledningsfri - Makita DUC254, 25 cm
2.199 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kædesav 18 V ledningsfri - Makita DUC254, 25 cm
2.219 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Kædesav Topkap 18v - DUC254Z
2.699 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
AKKU KÆDESAV TOPKAP DUC254Z 18V
4.079,39 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DUC254Z - Kædesav - ledningfri - 18 V - 25 cm - 25 cm - Uden batteri og oplader - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita DUC254Z - Kædesav - ledningfri - 18 V - 25 cm - 25 cm - Uden batteri og oplader - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.862 kr1.862 krKøb
2Proshop DK1.903 kr1.903 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.008 kr2.008 krKøb
4Ultrashop2.159 kr2.159 krKøb
5Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
6Vivas DK2.219 kr2.288 krKøb
7Homeshop DK2.699 kr2.699 krKøb
8EL-GROSSISTEN4.079,39 kr4.079,39 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita DUC254Z Kædesav 18V

Makita

Makita DUC254Z er en kompakt 18V batteridrevet kædesav med børsteløs motor og 25cm sværd. Perfekt til topkapning og mindre fældningsopgaver.

• kædesav
• topkapper
• makita sav
• batterisav
• 18v sav
• børsteløs sav
• Professionel havepleje
• Børsteløs motor

Beskrivelse

Makita DUC254Z er en effektiv og kompakt batteridrevet kædesav, der er perfekt til topkapning og mindre fældningsopgaver i haven. Med sin børsteløse motor leverer den op til 24 m/s kædehastighed og sikrer lang driftstid. Det kompakte design med tophåndtag gør den nem at betjene i tætte områder. Saven er udstyret med elektrisk kædebremse, automatisk kædesmøring og overbelastningsbeskyttelse. Den vejer kun 3,2 kg og har et ergonomisk design, der reducerer træthed under længere arbejdsperioder. Inkluderer 25cm sværd og kæde, men leveres uden batteri og oplader.

Specifikationer

motor:Børsteløs
vægt:3,2 kg
garanti:3 år
lydtryk:92,2 dB(A)
lydeffekt:103,2 dB(A)
spænding:18V
vibration:3,1 m/s²
dimensioner:482 x 184 x 191 mm
kædebredde:1,1 mm
kædedeling:3/8"
oliekapacitet:0,14 L
sværdlængde:25 cm (10")
kædehastighed:24 m/s

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Følger batteri og oplader med?

Nej, DUC254Z leveres som solo-model uden batteri og oplader. Du skal købe Makitas 18V LXT batteri separat.

Hvor lang tid kan saven køre på én opladning?

Driftstiden afhænger af batteristørrelsen og arbejdsintensitet. Med et 5,0 Ah batteri kan du forvente omkring 30-45 minutter kontinuerlig brug.

Er saven velegnet til tykke grene?

Ja, med 25cm sværd kan den skære grene op til cirka 20cm i diameter, men den er primært designet til topkapning og mindre opgaver.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita DUC254Z - Kædesav - ledningfri - 18 V - 25 cm - 25 cm - Uden batteri og oplader - SOLO

PriceData har fulgt prisen på Makita DUC254Z - Kædesav - ledningfri - 18 V - 25 cm - 25 cm - Uden batteri og oplader - SOLO i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.862 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 2.004 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.938 kr.

Den nuværende pris på 1.862 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Makita DUC254Z - Kædesav - ledningfri - 18 V - 25 cm - 25 cm - Uden batteri og oplader - SOLO. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Makita DUC254Z - Kædesav - ledningfri - 18 V - 25 cm - 25 cm - Uden batteri og oplader - SOLO de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.862 kr30 kr (2%)
23. maj 20261.892 kr8 kr (0%)
20. maj 20261.884 kr28 kr (1%)
12. maj 20261.912 kr23 kr (1%)
11. maj 20261.935 kr23 kr (1%)
9. maj 20261.912 kr52 kr (3%)
8. maj 20261.964 kr52 kr (3%)
7. maj 20261.912 kr52 kr (3%)
6. maj 20261.964 kr51 kr (3%)
5. maj 20261.913 kr51 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret