Gå til hovedindhold

Makita båndsav 18V, integreret LED lampe, uden batteri & lader, DPB184Z

MakitaRedskaberKompakt og letvægtProfessionelt håndværkEAN: 0088381721356

Makita DPB184Z 18V båndsav med trykstøbt aluminiumsramme og LED-lys. Ideel til skæring af rør og metal op til 51mm uden gnister eller olie. Læs mere

Pris fra 2.539 krtil 4.099 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.560 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.221 kr 19. apr.

Sammenlign priser på Makita båndsav 18V, integreret LED lampe, uden batteri & lader, DPB184Z og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2539 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita 18v båndsav dpb184z solo
2.539 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DPB184Z båndsav, 18V u. batteri
2.539 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Makita DPB184Z
2.577 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
BÅNDSAV 18 V. MAKITA DPB184Z
2.823,54 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Makita båndsav 18V, integreret LED lampe, uden batteri & lader, DPB184Z
2.849 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Makita båndsav 18V, integreret LED lampe, uden batteri & lader, DPB184Z
3.310 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Makita Båndsav 18v - DPB184Z
4.099 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita båndsav 18V, integreret LED lampe, uden batteri & lader, DPB184Z koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Makita båndsav 18V, integreret LED lampe, uden batteri & lader, DPB184Z koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.539 kr2.539 krKøb
2LavprisVærktøj2.539 kr2.539 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.577 kr2.577 krKøb
4EL-GROSSISTEN2.823,54 kr2.823,54 krKøb
5Elvvs.dk2.849 kr2.849 krKøb
6vvsfittings.dk3.310 kr3.310 krKøb
7Homeshop DK4.099 kr4.099 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Makita DPB184Z Båndsav 18V

Makita

Makita DPB184Z 18V båndsav med trykstøbt aluminiumsramme og LED-lys. Ideel til skæring af rør og metal op til 51mm uden gnister eller olie.

• makita bandsav
• dpb184z
• 18v saw
• batterisav
• rørsav
• metalsav
• håndværker værktøj
• Professionelt håndværk
• Kompakt og letvægt

Beskrivelse

Makita DPB184Z er en kompakt og kraftfuld 18V batteridrevet båndsav designet til professionelle håndværkere og seriøse hobbyfolk. Med sin trykstøbte aluminiumsramme vejer den kun 3,6 kg, hvilket gør den utrolig transportabel og nem at håndtere. Båndsaven skærer rør og fiberforstærkede slanger op til 51mm i diameter uden brug af skæreolie eller voks, hvilket eliminerer rod og gør arbejdet mere effektivt. Den integrerede LED-lampe sikrer optimal belysning af arbejdsområdet, mens det gummibelagte greb giver komfort under længere arbejdsperioder. Med kulløs motor og konstantelektronik leverer den præcise skæringer med lang levetid. Leveres uden batteri og lader, men er kompatibel med alle Makitas 18V LXT batterier.

Specifikationer

tpi:18
greb:Gummibelagt
motor:Kulløs
ramme:Trykstøbt aluminium
vægt:3,6 kg (uden batteri)
garanti:2 år + 3 års reklamationsret ved registrering
led_lys:Ja
spænding:18V Li-ion
klinge_højde:13 mm
klinge_længde:730 mm
klinge_tykkelse:0,5 mm
maks_skærekapacitet:51 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan båndsaven skære i metal?

Ja, DPB184Z er designet til at skære metal, rør og fiberforstærkede slanger op til 51mm diameter uden gnister.

Medfølger batteri og lader?

Nej, DPB184Z leveres uden batteri og lader, men er kompatibel med alle Makitas 18V LXT batterier.

Hvor lang er garantien?

Makita giver 2 års garanti, plus 3 års reklamationsret hvis du registrerer produktet online hos Makita.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Makita båndsav 18V, integreret LED lampe, uden batteri & lader, DPB184Z

PriceData har fulgt prisen på Makita båndsav 18V, integreret LED lampe, uden batteri & lader, DPB184Z i 161 dage. Laveste pris i perioden er 2.142 kr (registreret d. 9. februar 2026), højeste er 2.539 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.376 kr.

Den nuværende pris på 2.539 kr er 7% over normalprisen. Der er registreret 25 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Makita båndsav 18V, integreret LED lampe, uden batteri & lader, DPB184Z. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Makita båndsav 18V, integreret LED lampe, uden batteri & lader, DPB184Z de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. maj 20262.539 kr18 kr (1%)
1. maj 20262.521 kr68 kr (3%)
30. apr. 20262.453 kr220 kr (10%)
28. apr. 20262.233 kr6 kr (0%)
27. apr. 20262.227 kr6 kr (0%)
20. apr. 20262.233 kr12 kr (1%)
19. apr. 20262.221 kr318 kr (13%)
16. apr. 20262.539 kr316 kr (14%)
15. apr. 20262.223 kr316 kr (12%)
9. apr. 20262.539 kr12 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret