Gå til hovedindhold

Magna Tiles MAGNA-TILES - Slot Deluxe-sæt med 48 dele (90291)

Magna-TilesKonstruktionssætEAN: 0850025176330
Pris fra 470 krtil 1.248,75 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 778,75 kr (62% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 460 kr 13. maj

Sammenlign priser på Magna Tiles MAGNA-TILES - Slot Deluxe-sæt med 48 dele (90291) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 470 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Magna-Tiles Deluxe Slot 48 stk
470 kr
Til butik
Magna-Tiles Deluxe Slot 48 stk billede

Produktinformation

Bring eventyr til live med MAGNA-TILES® Castle DLX sættet! Med en fungerende fæstningsbro, spiraltrapper og balkoner kan børn skabe deres egne magiske slotte og eventyr. Sættet indeholder eksklusive drage- og kongefigurer, glimmerfliser og microMAGS-dele for endnu mere fantasifuldt sjov. Hvad gør det unikt: Første fungerende fæstningsbro, spiraltrapper, eksklusive figurer og microMAGS for forbedret leg. Udviklende: Fremmer læring gennem leg og udvikling af koordination og finmotorik. Perfekt som gave: Ideelt til slotte-elskende børn fra 3 år. Mer at udforske: Kombiner med MAGNA-TILES® Metropolis for farverige kreationer! Sikkerhedsgaranti: Ikke-giftige, holdbare og sikre for timevis af leg. Indhold: 1 Fæstningsbro 1 Dragefigur 1 Kongefigur 2 Spiraltrapper 2 Balkoner 4 Vinduer 2 Glimmer-lige Drejninger 2 Fjerdedels Cirkel 5 Isosceles Trekanter 20 Kvadrater (10 Glimmer, 10 Standard) 2 microMAGS Lige Trekanter 4 microMAGS Kvadrater 2 microMAGS Isosceles Trekanter...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Magna-Tiles
Kategori: Konstruktionslegetoej
Artikel nr.: 90291
EAN: 0850025176330
Varenr.: 3358672
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Magna-Tiles Slot Deluxe 48 stk
479 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Magna Tiles MAGNA-TILES - Slot Deluxe-sæt med 48 dele (90291)
652 kr
Til butik
Magna Tiles MAGNA-TILES - Slot Deluxe-sæt med 48 dele (90291) billede

Produktinformation

Slip fantasien løs med MAGNA-TILES® Castle DLX-sættet med 48 dele! Åbn den fungerende vindebro, og træd ind i en magisk verden af magnetisk byggesjov. Svæv gennem himlen med den eksklusive dragefigur, udforsk de helt nye balkonstykker og vindeltrapper, og tilføj glitter med glitterfliser og microMAGS-brikker for ekstra fortryllelse. Dette sæt har alt, hvad der skal til for at bygge et fantastisk luksusslot og bringe eventyr til live. Altid kompatibel, Alle brikker fungerer problemfrit sammen med alle andre MAGNA-TILES®-sæt, inklusive de funklende Stardust- og Classic-kollektioner. Garanteret sikkerhed, MAGNA-TILES® er fremstillet til at modstå utallige timers leg og har vores karakteristiske gitterdesign for at forhindre revner og sikre fastgørelsesnitter for at holde magneterne sikkert på plads. Overlegen kvalitet, Fliserne er fremstillet af fødevaregodkendt, giftfri MABS-plast uden BPA, ftalater og latex og er derfor sikre og meget gennemsigtige. Magneterne er specielt udvalgt, så børn nemt kan trække fliserne fra hinanden og bygge og genopbygge uden frustrationer. Lavet med et formål, MAGNA-TILES®-sættene er elsket af byggere i alderen 3 til 99 år og opfordrer til selvstændig leg uden instruktioner eller hjælp fra voksne. Vi er stolte af at støtte meningsfuld leg: sjov, engagerende, oplevelsesbaseret, børnestyret og udviklende. Lad MAGNA-TILES® Castle DLX-sættet gøre eventyrlige drømme til virkelighed &mdash perfekt til børn fra 3 år og opefter!, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Magna Tiles
Kategori: Klodser
EAN: 0850025176330
Varenr.: D27645
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Magna-Tiles Castle - 48 dele - Deluxe
699,95 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Magna-Tiles Magnetsæt - 48 Dele - Castle Deluxe + MicroMAGS
699,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
MAGNA-TILES Castle Deluxe 48 stk
699,95 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
MAGNA-TILES Castle Deluxe - Magnetisk byggesæt - GEEKD.dk
1.009 kr
Til butik
Gå til Nova Nordic A/S
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Magna-Tiles Castle Deluxe 48 dele
1.248,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Magna Tiles MAGNA-TILES - Slot Deluxe-sæt med 48 dele (90291) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Magna Tiles MAGNA-TILES - Slot Deluxe-sæt med 48 dele (90291) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK470 kr509 krKøb
2CS MEGASTORE DK479 kr518 krKøb
3Teknikproffset DK652 kr711 krKøb
4Legebyen DK699,95 kr699,95 krKøb
5Kids-world.dk699,95 kr699,95 krKøb
6Legekæden699,95 kr699,95 krKøb
7Geekd1.009 kr1.009 krKøb
8Nova Nordic A/S1.248,75 kr1.248,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Magna Tiles MAGNA-TILES - Slot Deluxe-sæt med 48 dele (90291)

PriceData har fulgt prisen på Magna Tiles MAGNA-TILES - Slot Deluxe-sæt med 48 dele (90291) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 460 kr (registreret d. 13. maj 2026), højeste er 586 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 484 kr.

Den nuværende pris på 470 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Magna Tiles MAGNA-TILES - Slot Deluxe-sæt med 48 dele (90291). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Magna Tiles MAGNA-TILES - Slot Deluxe-sæt med 48 dele (90291) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026470 kr10 kr (2%)
13. maj 2026460 kr9 kr (2%)
28. apr. 2026469 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026470 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026469 kr8 kr (2%)
17. apr. 2026461 kr7 kr (1%)
16. apr. 2026468 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026469 kr5 kr (1%)
14. apr. 2026474 kr1 kr (0%)
13. apr. 2026475 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret