Gå til hovedindhold

Mad Catz R.A.T. Pro X3 Supreme Edition - Mus - Optisk - 10 knapper - Sort

Mad CatzMus og trackballsEAN: 4897093960139
Pris fra 1.272 krtil 1.624 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 352 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.260 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Mad Catz R.A.T. Pro X3 Supreme Edition - Mus - Optisk - 10 knapper - Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1272 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Mad Catz R.A.T. PRO X3 Optisk Kabling Sort
1.272 kr
Til butik
Mad Catz R.A.T. PRO X3 Optisk Kabling Sort billede

Produktinformation

Mad Catz R.A.T. PRO X3 - Mus - optisk - kablet - USB 2.0 - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Mad Catz
Artikel nr.: MR05DCINBL001-0
EAN: 4897093960139
Varenr.: 994327046
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming mus Mad Catz R.A.T. X3 - højrehåndet, USB, 16.000 DPI
1.499 kr
Til butik
Gaming mus Mad Catz R.A.T. X3 - højrehåndet, USB, 16.000 DPI billede

Produktinformation

Fordele ved gaming musMad Catz R.A.T. X3 er skabt til dig, der vil have præcis kontrol i spil og arbejde. Den højrehåndede formfaktor og de 10 programmerbare knapper giver dig hurtig adgang til dine vigtigste handlinger, mens den optiske sensor på 16.000 DPI sikrer præcis sporing i alt fra FPS til MMO. Musen har justerbar RGB-belysning i rød, blå og grøn, så dit setup får et personligt præg.Designet til ydeevneDen lette vægt på 105 g gør det nemt at lave hurtige bevægelser, og det robuste design er testet til op til 50 mio. klik. USB-tilslutning (Type‑A) og en polling rate på 3.000 Hz giver hurtig respons, så dine inputs registreres øjeblikkeligt. R.A.T. X3 fungerer på Windows 7, 8, 8.1 og 10, og er et stærkt valg som universel computermus til gaming og daglig brug.Formfaktor: HøjrehåndetSensor: Optisk, 16.000 DPIKnapper: 10, trykknapperHoldbarhed: 50 mio. klikPolling rate: 3.000 HzFrame rate: 16.000 fpsMaks. acceleration: 50 GRullehjul: JaInterface: USB Type‑AFormål: Gaming, anbefalet som universel musBelysning: Ja, rød/blå/grønVægt: 105 gUnderstøttede systemer: Windows 7/8/8.1/10Pakkens indhold: 1 stk....

Produktspecifikationer

Mærke: Madcatz
Kategori: Computer mus
Vægt: 0.74g
EAN: 4897093960139
Varenr.: 1898032
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming mus Mad Catz R.A.T. X3 - højrehåndet, USB, 16.000 DPI
1.519 kr
Til butik
Gaming mus Mad Catz R.A.T. X3 - højrehåndet, USB, 16.000 DPI billede

Produktinformation

Fordele ved gaming musMad Catz R.A.T. X3 er skabt til dig, der vil have præcis kontrol i spil og arbejde. Den højrehåndede formfaktor og de 10 programmerbare knapper giver dig hurtig adgang til dine vigtigste handlinger, mens den optiske sensor på 16.000 DPI sikrer præcis sporing i alt fra FPS til MMO. Musen har justerbar RGB-belysning i rød, blå og grøn, så dit setup får et personligt præg.Designet til ydeevneDen lette vægt på 105 g gør det nemt at lave hurtige bevægelser, og det robuste design er testet til op til 50 mio. klik. USB-tilslutning (Type‑A) og en polling rate på 3.000 Hz giver hurtig respons, så dine inputs registreres øjeblikkeligt. R.A.T. X3 fungerer på Windows 7, 8, 8.1 og 10, og er et stærkt valg som universel computermus til gaming og daglig brug.Formfaktor: HøjrehåndetSensor: Optisk, 16.000 DPIKnapper: 10, trykknapperHoldbarhed: 50 mio. klikPolling rate: 3.000 HzFrame rate: 16.000 fpsMaks. acceleration: 50 GRullehjul: JaInterface: USB Type‑AFormål: Gaming, anbefalet som universel musBelysning: Ja, rød/blå/grønVægt: 105 gUnderstøttede systemer: Windows 7/8/8.1/10Pakkens indhold: 1 stk.

Produktspecifikationer

Mærke: Madcatz
Kategori: Computer mus
Vægt: 0.74g
EAN: 4897093960139
Varenr.: 1898032
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Mad Catz R.A.T. Pro X3 Supreme Edition - Mus - Optisk - 10 knapper - Sort
1.624 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mad Catz R.A.T. Pro X3 Supreme Edition - Mus - Optisk - 10 knapper - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mad Catz R.A.T. Pro X3 Supreme Edition - Mus - Optisk - 10 knapper - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.272 kr1.272 krKøb
2Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
3Vivas DK1.519 kr1.598 krKøb
4Proshop DK1.624 kr1.624 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mad Catz R.A.T. Pro X3 Supreme Edition - Mus - Optisk - 10 knapper - Sort

PriceData har fulgt prisen på Mad Catz R.A.T. Pro X3 Supreme Edition - Mus - Optisk - 10 knapper - Sort i 148 dage. Laveste pris i perioden er 1.233 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 1.689 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.315 kr.

Den nuværende pris på 1.272 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 49 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 89 prisændringer for Mad Catz R.A.T. Pro X3 Supreme Edition - Mus - Optisk - 10 knapper - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 89 prisændringer for Mad Catz R.A.T. Pro X3 Supreme Edition - Mus - Optisk - 10 knapper - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.272 kr227 kr (15%)
31. maj 20261.499 kr102 kr (7%)
24. maj 20261.397 kr3 kr (0%)
23. maj 20261.394 kr5 kr (0%)
22. maj 20261.399 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.398 kr3 kr (0%)
17. maj 20261.395 kr4 kr (0%)
16. maj 20261.399 kr5 kr (0%)
15. maj 20261.394 kr3 kr (0%)
14. maj 20261.397 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret