Gå til hovedindhold

Mad Catz R.A.T. 8+ optisk spilmus - Gaming Mus - Optisk - 11 knapper - Sort

Mad CatzMus og trackballsEAN: 4897093960092
Pris fra 572 krtil 729 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 157 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 567 kr 29. maj

Sammenlign priser på Mad Catz R.A.T. 8+ optisk spilmus - Gaming Mus - Optisk - 11 knapper - Sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 572 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Mad Catz R.A.T.8 Optisk Kabling Sort
572 kr
Til butik
Mad Catz R.A.T.8 Optisk Kabling Sort billede

Produktinformation

Mad Catz R.A.T.8+ - Mus - optisk - 11 knapper - kablet - USB - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Mad Catz
Artikel nr.: MR05DCINBL000-0
EAN: 4897093960092
Varenr.: 993984148
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming mus Mad Catz R.A.T. 8+ - højrehånd, USB, 16.000 DPI
-5%709 kr
Før 749 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gaming mus Mad Catz R.A.T. 8+ - højrehånd, USB, 16.000 DPI billede

Produktinformation

Præcis gaming mus til høj ydeevneMad Catz R.A.T. 8+ er en gaming mus til højrehåndede, skabt til spillere der vil have præcis styring og hurtige reaktioner. Den optiske sensor leverer 16.000 DPI, så du kan finjustere følsomheden til alt fra FPS til MOBA. Den sorte, kantede formgivning giver et markant, futuristisk look, og det robuste hjul og de mange betjeningsknapper gør det let at reagere i kampens hede.Kontrol og holdbarhedMed op til 11 knapper og et solidt scrollhjul får du mange muligheder for genveje og makroer. Knapperne er testet til 50 mio. klik, så du kan spille intensivt dag efter dag. Den kablede USB Type‑A forbindelse og en polling rate på 2.000 Hz sikrer stabil registrering, mens acceleration op til 50 G og en billedhastighed på 16.000 fps følger dine bevægelser præcist. Vægten er 145 g for en kontrolleret fornemmelse.Kompatibilitet og brugMusen fungerer med Windows 7, 8, 8.1 og 10 og er velegnet til universel brug - både gaming og daglige opgaver. Perfekt til dig, der ønsker en stilren, sort mus med høj ydeevne og masser af kontrol.Farve: SortVægt: 145 gInterface: USB Type‑A (kablet)Sensor: Optisk, 16.000 DPIPolling rate: 2.000 HzAcceleration (maks.): 50 GBilledhastighed: 16.000 fpsKnappetype og antal: Trykknapper, 11Scrolltype: HjulHoldbarhed for knapper: 50 mio. klikAnbefalet brug: Universal / GamingUnderstøttet OS: Windows 7, 8, 8.1, 10Antal i pakke: 1...

Produktspecifikationer

Mærke: Madcatz
Kategori: Computer mus
Vægt: 0.67g
EAN: 4897093960092
Varenr.: 1933007
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Mad Catz R.A.T. 8+ optisk spilmus - Gaming Mus - Optisk - 11 knapper - Sort
727 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming mus Mad Catz R.A.T. 8+ - højrehånd, USB, 16.000 DPI
-5%729 kr
Før 769 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Mad Catz R.A.T.8 Optisk Kabling Sort
729 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mad Catz R.A.T. 8+ optisk spilmus - Gaming Mus - Optisk - 11 knapper - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mad Catz R.A.T. 8+ optisk spilmus - Gaming Mus - Optisk - 11 knapper - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK572 kr572 krKøb
2Boligcenter DK709 kr709 krKøb
3Proshop DK727 kr766 krKøb
4Vivas DK729 kr808 krKøb
5Ultrashop729 kr729 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mad Catz R.A.T. 8+ optisk spilmus - Gaming Mus - Optisk - 11 knapper - Sort

PriceData har fulgt prisen på Mad Catz R.A.T. 8+ optisk spilmus - Gaming Mus - Optisk - 11 knapper - Sort i 159 dage. Laveste pris i perioden er 567 kr (registreret d. 22. maj 2026), højeste er 749 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 591 kr.

Den nuværende pris på 572 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 86 prisændringer for Mad Catz R.A.T. 8+ optisk spilmus - Gaming Mus - Optisk - 11 knapper - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 86 prisændringer for Mad Catz R.A.T. 8+ optisk spilmus - Gaming Mus - Optisk - 11 knapper - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026572 kr2 kr (0%)
31. maj 2026570 kr1 kr (0%)
30. maj 2026569 kr2 kr (0%)
29. maj 2026567 kr1 kr (0%)
27. maj 2026568 kr2 kr (0%)
25. maj 2026570 kr1 kr (0%)
23. maj 2026569 kr2 kr (0%)
22. maj 2026567 kr1 kr (0%)
20. maj 2026568 kr20 kr (3%)
18. maj 2026588 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret