Gå til hovedindhold

L'Oréal Paris L''Oréal Paris (public) L''oreal nouvelle fondation True Match - 1.R/1.C Rose Ivory

L'Oréal ParisFoundation og concealere24t fugt med hyaluronsyreDaglig makeup til naturlig lookEAN: 3600522862475

L'Oréal Paris True Match Foundation i Rose Ivory giver naturlig dækning med hyaluronsyre og 24t fugt. Perfekt til sensitiv hud. Køb online nu! Læs mere

Pris fra 63,98 krtil 120 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 56,02 kr (47% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på L''Oréal Paris (public) L''oreal nouvelle fondation True Match - 1.R/1.C Rose Ivory og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 63.98 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
L'Oreal Paris Cosmetics True Match Foundation 30 ml - 1.C
-60%63,98 kr
Før 159,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
L''Oréal Paris (public) L''oreal nouvelle fondation True Match - 1.R/1.C Rose Ivory
72,56 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
L'Oréal Paris True Match Super-Blendable Foundation C.1 Rose Ivor
79 kr
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
L'Oreal Paris True Match Liquid Foundation 1R1C Rose Ivory, 30 ml.
-40%87 kr
Før 145 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
L'Oréal Paris True Match Foundation - 1.R/1.C Rose Ivory
102 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
L'Oréal Paris True Match Foundation 1C Ivory Rose
-29%110 kr
Før 156 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
L'Oréal Paris True Match Super-Blendable Foundation 1.C - 30 ML
117 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Loreal Paris True Match Super-Blendable Foundation 1.C
120 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad L''Oréal Paris (public) L''oreal nouvelle fondation True Match - 1.R/1.C Rose Ivory koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad L''Oréal Paris (public) L''oreal nouvelle fondation True Match - 1.R/1.C Rose Ivory koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk63,98 kr63,98 krKøb
2CS MEGASTORE DK72,56 kr111,56 krKøb
3Cocopanda DK79 kr79 krKøb
4Brandshop87 kr87 krKøb
5Proshop DK102 kr141 krKøb
6Bangerhead DK110 kr110 krKøb
7NordicFeel DK117 kr117 krKøb
8Lyko DK120 kr120 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

L'Oréal Paris True Match Foundation Rose Ivory 30ml

L'Oréal Paris

L'Oréal Paris True Match Foundation i Rose Ivory giver naturlig dækning med hyaluronsyre og 24t fugt. Perfekt til sensitiv hud. Køb online nu!

• foundation
• makeup base
• hudfarve match
• fugtgivende foundation
• sensitiv hud makeup
• hyaluronsyre foundation
• vegansk foundation
• Daglig makeup til naturlig look
• 24t fugt med hyaluronsyre

Beskrivelse

L'Oréal Paris True Match Foundation i Rose Ivory er den perfekte foundation til dig med lys hudtone og rosa undertoner. Med sin innovative veganske formel beriget med hyaluronsyre giver den 24 timers fugt og tilpasser sig naturligt til din hudtone og tekstur. Den medium dækkende formel er ideel til alle hudtyper, også sensitiv hud, og giver et naturligt strålende finish uden at virke pudderagtig. Den lette konsistens blender smukt ud og efterlader huden med en jævn og ensartet tone. Perfekt til daglig brug når du ønsker en naturlig look der holder hele dagen.

Specifikationer

Finish:Naturligt strålende
Hudtype:Alle hudtyper inkl. sensitiv
Indhold:30 ml
Anvendelse:Finger, pensel eller svamp
Dækkeevne:Medium
Funktioner:24t fugt, ikke-porestoppende
Formulering:Vegansk, parfumefri
Nøgleingredienser:Hyaluronsyre, Vitamin E, Glycerin, Aloe Vera

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Er denne foundation egnet til sensitiv hud?

Ja, L'Oréal True Match er specielt udviklet til alle hudtyper, inklusive sensitiv hud. Den er parfumefri og dermatologisk testet.

Hvor længe holder foundationen på huden?

Foundationen giver 24 timers fugt og holder godt hele dagen. For bedste holdbarhed anbefales primer og setting powder.

Hvilken nuance passer til min hudtone?

Rose Ivory (1.R/1.C) er ideel til lyse hudtoner med rosa undertoner. Foundationen tilpasser sig naturligt til din hudtone.

Kan foundationen bygges op for mere dækning?

Ja, den medium dækkeevne kan let bygges op lag for lag uden at virke tung eller klumpet på huden.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for L''Oréal Paris (public) L''oreal nouvelle fondation True Match - 1.R/1.C Rose Ivory

PriceData har fulgt prisen på L''Oréal Paris (public) L''oreal nouvelle fondation True Match - 1.R/1.C Rose Ivory i 180 dage. Laveste pris i perioden er 63,98 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 74 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 70 kr.

Den nuværende pris på 63,98 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for L''Oréal Paris (public) L''oreal nouvelle fondation True Match - 1.R/1.C Rose Ivory. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for L''Oréal Paris (public) L''oreal nouvelle fondation True Match - 1.R/1.C Rose Ivory de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202663,98 kr8,58 kr (12%)
30. maj 202672,56 kr8,58 kr (13%)
29. maj 202663,98 kr4,02 kr (6%)
21. maj 202668 kr2,31 kr (3%)
15. maj 202670,31 kr1,69 kr (2%)
30. apr. 202672 kr4 kr (6%)
25. apr. 202668 kr4 kr (6%)
26. mar. 202672 kr2 kr (3%)
20. jan. 202674 kr1 kr (1%)
4. dec. 202573 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret