Gå til hovedindhold

Logitech G502 X Gaming Mouse - Gaming Mus - Optisk - 13 knapper - Hvid

LogitechComputer – tilbehørEAN: 5099206096325
Pris fra 499 krtil 804 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 305 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 388 kr 13. apr.

Sammenlign priser på Logitech G502 X Gaming Mouse - Gaming Mus - Optisk - 13 knapper - Hvid og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 499 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Logitech G 502 X Gamingmus - Hvid
499 kr
Til butik
Logitech G 502 X Gamingmus - Hvid billede

Produktinformation

Logitech G 502 X Gamingmus i hvid tilsluttes via USB og leverer præcis styring til gaming på PC takket være HERO 25K sensoren og LIGHTFORCE hybrid optisk-mekanisk kontaktteknologi. Sensoren dækker et opløsningsområde på 100 – 25.600 DPI, så du kan finjustere følsomheden fra meget langsomme til meget hurtige bevægelser alt efter spil og situation. LIGHTFORCE-teknologien kombinerer hurtig registrering med en tydelig klikfornemmelse. Kontrol og knapper til gaming Med 13 knapper kan du placere vigtige funktioner direkte på musen, så du ikke behøver at række efter tastaturet midt i en intens situation. De 5 indbyggede hukommelsesprofiler lader dig gemme forskellige opsætninger i selve musen og skifte mellem dem, når du skifter spil eller rolle. Design, vægt og glid Logitech G 502 X Gamingmus - Hvid vejer 89 g og har dimensionerne 131 x 41 x 79 mm, hvilket giver en størrelse, som mange hænder vil finde sig til rette med. PTFE-fødder under musen sikrer et jævnt glid, så dine bevægelser bliver mere kontrollerede. I pakken: Logitech G502 X trådbunden gamingmus, udskiftelig DPI-knap, brugervejledning.

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Gamer mus
Artikel nr.: 910-006147
EAN: 5099206096325
Varenr.: 65152
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Logitech G502 X Gamingmus (hvidt)
537 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech G502 X Gaming Mouse - Gaming Mus - Optisk - 13 knapper - Hvid
546 kr
Til butik
Logitech G502 X Gaming Mouse - Gaming Mus - Optisk - 13 knapper - Hvid billede

Produktinformation

Gaming mus, optisk sensor - Logitech HERO, 13 programmerbare knapper, 100 - 25600 DPI, kabling, hvid G502 X, den nyeste version af Logitechs mest populære gaming mus, kombinerer de seneste generationers præstationer med de mest avancerede gaming-teknologier. G502 X introducerer også hybrid optisk-mekaniske LIGHTFORCE knapper til de primære venstre- og højreknapper. Med HERO 25K submikron-sensor, vendbar og aftagelig DPI-shift-knap, redesignet scrollehjul med to superhurtige og præcise ratchet-tilstande, tyndvægget støbning og et let design.

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Mus
Artikel nr.: 910-006147
EAN: 5099206096325
Varenr.: 3094910
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Logitech G G502 X Usb-a Mus
-0%611 kr
Før 611,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Logitech - G502 X Gaming Mus - 25.600 Dpi - Hvid
659,95 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Logitech G502 X Gaming Mouse - White Mus - GEEKD.dk
662 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Logitech G502 X Gaming Mouse, White
804 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G502 X Gaming Mouse - Gaming Mus - Optisk - 13 knapper - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G502 X Gaming Mouse - Gaming Mus - Optisk - 13 knapper - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK499 kr499 krKøb
2Komplett DK537 kr537 krKøb
3Proshop DK546 kr585 krKøb
4Dustin DK611 kr697,25 krKøb
5Gucca.dk659,95 kr659,95 krKøb
6Geekd662 kr662 krKøb
7Teknikproffset DK804 kr853 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Logitech G502 X Gaming Mouse - Gaming Mus - Optisk - 13 knapper - Hvid

PriceData har fulgt prisen på Logitech G502 X Gaming Mouse - Gaming Mus - Optisk - 13 knapper - Hvid i 182 dage. Laveste pris i perioden er 388 kr (registreret d. 13. april 2026), højeste er 537 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 471 kr.

Den nuværende pris på 499 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Logitech G502 X Gaming Mouse - Gaming Mus - Optisk - 13 knapper - Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Logitech G502 X Gaming Mouse - Gaming Mus - Optisk - 13 knapper - Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026499 kr17 kr (3%)
12. maj 2026516 kr20 kr (4%)
7. maj 2026496 kr41 kr (8%)
29. apr. 2026537 kr31 kr (6%)
27. apr. 2026506 kr15 kr (3%)
22. apr. 2026491 kr21 kr (4%)
15. apr. 2026470 kr82 kr (21%)
13. apr. 2026388 kr149 kr (28%)
11. apr. 2026537 kr35 kr (7%)
9. apr. 2026502 kr16 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret