Gå til hovedindhold

Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2 DEX - Mus - ergonomisk - gaming - højrehåndet - optisk - 5 knapper - trådløs, kablet - 2.4 GHz, USB - sort

LogitechMus og trackballsEAN: 5099206128088
Pris fra 899 krtil 1.438 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 539 kr (37% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2 DEX - Mus - ergonomisk - gaming - højrehåndet - optisk - 5 knapper - trådløs, kablet - 2.4 GHz, USB - sort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 899 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Logitech G Pro X Superlight 2 DEX trådløs gamingmus (sort)
-30%899 kr
Før 1.290 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Logitech G Pro X Superlight 2 DEX trådløs gamingmus (sort) billede

Produktinformation

Logitech G Pro X Superlight 2 DEX trådløs gamingmus (sort) - USB-C, 8000Hz, 44000 DPI, 60g, HERO 2-sensor, 95t batterilevetid, højrehåndet - Spiludstyr Gamingmus

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Spiludstyr
Artikel nr.: 910-007358
EAN: 5099206128088
Varenr.: 1311456
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2 DEX - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Sort
-9%899 kr
Før 991 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2 DEX - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Sort billede

Produktinformation

Trådløs gaming mus, kablet tilslutning: USB-A med aftageligt USB-C, trådløs teknologi: LIGHTSPEED 2.4 GHz, batteri: genopladelig, batterilevetid (op til): 95 timer, polling rate: 125 - 8000 Hz opdatering, optisk sensor - Logitech HERO 2 med 100 - 44000 dpi, max fart (speed): 888 IPS (inches per second), max acceleration: 88 G, 5 knapper, scroll hjul, kan bruges af højrehåndet, vægt: 60 gram, kompatibilitet: Windows / MacOS, sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Mus
Artikel nr.: 910-007358
EAN: 5099206128088
Varenr.: 3303623
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2 DEX - Mus - ergonomisk - gaming - højrehåndet - optisk - 5 knapper - trådløs, kablet - 2.4 GHz, USB - sort
1.027 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2 DEX Optisk Trådløs Kablet Sort
1.112 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Logitech - Pro X Superlight 2 Dex Mus - GEEKD.dk
1.249 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2 DEX Optisk Trådløs Kablet Sort
1.369 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Logitech Logi Pro X Superlight 2 Dex Rf Trådløst Mus
-0%1.436 kr
Før 1.436,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Logitech Pro X Superlight 2 Dex
1.438 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2 DEX - Mus - ergonomisk - gaming - højrehåndet - optisk - 5 knapper - trådløs, kablet - 2.4 GHz, USB - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2 DEX - Mus - ergonomisk - gaming - højrehåndet - optisk - 5 knapper - trådløs, kablet - 2.4 GHz, USB - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK899 kr899 krKøb
2Proshop DK899 kr938 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.027 kr1.027 krKøb
4CompuMail DK1.112 kr1.112 krKøb
5Geekd1.249 kr1.249 krKøb
6Ultrashop1.369 kr1.369 krKøb
7Dustin DK1.436 kr1.522,25 krKøb
8Teknikproffset DK1.438 kr1.487 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2 DEX - Mus - ergonomisk - gaming - højrehåndet - optisk - 5 knapper - trådløs, kablet - 2.4 GHz, USB - sort

PriceData har fulgt prisen på Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2 DEX - Mus - ergonomisk - gaming - højrehåndet - optisk - 5 knapper - trådløs, kablet - 2.4 GHz, USB - sort i 179 dage. Laveste pris i perioden er 799 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 1.053 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.016 kr.

Den nuværende pris på 899 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2 DEX - Mus - ergonomisk - gaming - højrehåndet - optisk - 5 knapper - trådløs, kablet - 2.4 GHz, USB - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2 DEX - Mus - ergonomisk - gaming - højrehåndet - optisk - 5 knapper - trådløs, kablet - 2.4 GHz, USB - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 2026899 kr92 kr (9%)
14. maj 2026991 kr36 kr (4%)
22. apr. 20261.027 kr9 kr (1%)
16. apr. 20261.036 kr8 kr (1%)
15. apr. 20261.028 kr9 kr (1%)
14. apr. 20261.037 kr10 kr (1%)
13. apr. 20261.047 kr10 kr (1%)
9. apr. 20261.037 kr10 kr (1%)
5. apr. 20261.047 kr1 kr (0%)
24. mar. 20261.048 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret