Gå til hovedindhold

LogiLink IP PDU Control Unit Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort

LogiLinkEAN: 4052792046427
Pris fra 1.325 krtil 12.230 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 10.905 kr (89% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.229 kr 31. mar.

Sammenlign priser på LogiLink IP PDU Control Unit Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1325 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LogiLink IP PDU Control Unit Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort
1.325 kr
Til butik
LogiLink IP PDU Control Unit Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort billede

Produktinformation

LogiLink IP PDU Control Unit - Strømfordelingsenhed (rackversion) - AC 110-240 V - Ethernet - input: IEC 60320 C20 - output-stikforbindelser: 8 (8 x IEC 60320 C13) - 1U - sort

Produktspecifikationer

Mærke: 2direct
Artikel nr.: PDU8P01
EAN: 4052792046427
Varenr.: 993145327
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LogiLink IP PDU Control Unit
1.432 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LogiLink PDU8P01 - overvåget PDU 1U med 8 x C13, sort
1.599 kr
Til butik
LogiLink PDU8P01 - overvåget PDU 1U med 8 x C13, sort billede

Produktinformation

Stabil strømfordeling til rack - overvåget PDULogiLink PDU8P01 er en overvåget PDU til 19" rackmiljøer, der gør det nemt at fordele strøm til flere enheder. Enheden har 8 C13-udtag i en kompakt 1U-højde og giver indblik i drift med LED-indikatorer og netværksport til overvågning. Ideel i serverrum, studio og netværksskabe, hvor pålidelig strømstyring er afgørende.Kontrol og beskyttelsePDU’en måler spænding, strøm, temperatur og luftfugtighed, så du kan holde øje med forholdene omkring dit udstyr. Den understøtter 110–240 V ved 50–60 Hz, leverer op til 20 A og har beskyttelse mod overbelastning.Type: Overvåget PDURack-kapacitet: 1UFarve: SortUdtag: 8 × C13Indgangsstik: C20Netværk: 1 × RJ-45 (Ethernet LAN)LED-indikatorer: JaOvervågning: Spænding, strøm, temperatur, luftfugtighedNominel indgangsspænding: 110–240 VFrekvens: 50–60 HzMaks. strøm: 20 AStrømbeskyttelse: OverbelastningPakkemål: 48,5 × 43,0 × 30,0 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: LogiLink
Kategori: Stikdåser og Forgreningsstik
Vægt: 2.23g
EAN: 4052792046427
Varenr.: 2168593
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LogiLink PDU8P01 - overvåget PDU 1U med 8 x C13, sort
1.619 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
LogiLink 19" IP-switchable PDU 8 x
1.989 kr
Til butik
Gå til INphone.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
IP PDU Control Unit with 8x IEC320 C13 sockets as well as sw
12.230 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LogiLink IP PDU Control Unit Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LogiLink IP PDU Control Unit Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.325 kr1.325 krKøb
2Proshop DK1.432 kr1.432 krKøb
3Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
4Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb
5Ultrashop1.989 kr1.989 krKøb
6INphone.dk12.230 kr12.230 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LogiLink IP PDU Control Unit Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort

PriceData har fulgt prisen på LogiLink IP PDU Control Unit Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort i 166 dage. Laveste pris i perioden er 1.229 kr (registreret d. 31. marts 2026), højeste er 1.989 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.541 kr.

Den nuværende pris på 1.325 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 33% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for LogiLink IP PDU Control Unit Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for LogiLink IP PDU Control Unit Strømfordelingsenhed 8-stik 16A Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 20261.325 kr664 kr (33%)
6. maj 20261.989 kr664 kr (50%)
1. apr. 20261.325 kr96 kr (8%)
31. mar. 20261.229 kr760 kr (38%)
26. mar. 20261.989 kr665 kr (50%)
8. mar. 20261.324 kr6 kr (0%)
5. mar. 20261.318 kr249 kr (16%)
1. mar. 20261.567 kr2 kr (0%)
24. feb. 20261.565 kr2 kr (0%)
23. feb. 20261.567 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret