Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK OPUS 74 ® Industri Afbryder 2-polet 440V mørkegrå

Lauritz KnudsenBelysningEAN: 5703302145626
Pris fra 288 krtil 349 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 61 kr (17% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LK OPUS 74 ® Industri Afbryder 2-polet 440V mørkegrå og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 288 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Opus 74 Industri Afbryder 2-pol 440V, Mørkegrå
288 kr
Til butik
LK Opus 74 Industri Afbryder 2-pol 440V, Mørkegrå billede

Produktinformation

Bruges i vådrum og udendørs installationer i særlig udsatte lokaliteter som industri, landbrug osv. Installeres udvendigt på underlag eller planforsænket i dåser til indmuring eller indstøbning i vægge. Der benyttes de samme indmurings-og indstøbningsdåse...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Installationsmateriel
Farve: dark grey
EAN: 5703302145626
Varenr.: 1017049875
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK OPUS 74 industri afbryder 2-pol 440 V i mørkegrå
299 kr
Til butik
LK OPUS 74 industri afbryder 2-pol 440 V i mørkegrå billede

Produktinformation

Anvendes til vådrum og udendørs installationer i særlig udsatte lokaliteter som industri, landbrug etc. Der benyttes, de samme indmurings-og indstøbningsdåser som til OPUS 66. Til lette skillevægge med gipsbeklædning anvendes OPUS74 dåse til isætning forf...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Installationsmateriel
Farve: dark grey
EAN: 5703302145626
Varenr.: 1017049875
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
OPUS® 74 Industri - Afbryder 2P 440V
312,29 kr
Til butik
OPUS® 74 Industri - Afbryder 2P 440V billede

Produktinformation

Anvendes til installation i vådrum- og i udendørs installation i boliger, industri og landbrug. Installeres udvendigt på underlag, planforsænket i dåse til indmuring eller indstøbning i vægge.Der benyttes de samme indmurings- og indstøbningdåser som til O...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: LK. Opus 74 Afbrydere
EAN: 5703302145626
Varenr.: 15848811135311
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
OPUS® 74 Industri - Afbryder 2P 440V
312,29 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Opus 74 Industri Afbryder 2-pol 440V, Mørkegrå
315 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK OPUS 74 ® Industri Afbryder 2-polet 440V mørkegrå
317 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Opus 74 afbryder 2 polet
349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK OPUS 74 ® Industri Afbryder 2-polet 440V mørkegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK OPUS 74 ® Industri Afbryder 2-polet 440V mørkegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl288 kr288 krKøb
2LavprisVVS299 kr299 krKøb
3EL-GROSSISTEN312,29 kr312,29 krKøb
4EL-NETSALG312,29 kr312,29 krKøb
5BilligVVS DK315 kr315 krKøb
6Elvvs.dk317 kr317 krKøb
7Greenline349 kr349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK OPUS 74 ® Industri Afbryder 2-polet 440V mørkegrå

PriceData har fulgt prisen på LK OPUS 74 ® Industri Afbryder 2-polet 440V mørkegrå i 147 dage. Laveste pris i perioden er 249 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 312,29 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 297 kr.

Den nuværende pris på 288 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for LK OPUS 74 ® Industri Afbryder 2-polet 440V mørkegrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for LK OPUS 74 ® Industri Afbryder 2-polet 440V mørkegrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026288 kr24 kr (8%)
31. maj 2026312 kr
30. maj 2026312,29 kr
12. maj 2026312 kr
11. maj 2026312,29 kr
4. maj 2026312 kr4 kr (1%)
3. maj 2026308 kr2 kr (1%)
24. apr. 2026306 kr6,29 kr (2%)
23. apr. 2026312,29 kr6,29 kr (2%)
8. mar. 2026306 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret