Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK FUGA - Tangent til 13A 1-polet, korrespondance eller krydsnings afbryder gammel model, 1 modul, hvid

Lauritz KnudsenBelysningAntibakteriel overfladebehandlingEl-installation og renoveringEAN: 5703302100625

LK FUGA reservedel tangent til gamle 13A afbrydere. Hvid farve med 1 modul og antibakteriel overflade. Passer ikke til nye 16A modeller. Læs mere

Pris fra 12 krtil 18 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 6 kr (33% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LK FUGA - Tangent til 13A 1-polet, korrespondance eller krydsnings afbryder gammel model, 1 modul, hvid og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 12 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga tangent for afbryder, gammel type, 1 modul, hvid
12 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga tangent for afbryder, gammel type, 1 modul, hvid
13 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga tangent for afbryder, gammel type, 1 modul, hvid
13 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga tangent for afbryder, gammel type, 1M, hvid
13 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Tangent Hel 13A Hv
14,05 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Fuga Tangent afbryder hvid (gammel type)
14,49 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga tangent for afbryder, gammel type, 1 modul, hvid
15 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga tangent for afbryder, gammel type, 1 modul, hvid
15 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA tangent for afbryder 13A 1-pol (gammel type) 1 modul, hvid
15 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Tangent for afbryder 1-pol, korrespondance, krydsning, hvid (Gamle model)
15 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga tangent hel 13a hv
15 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FUGA tangent for afbryder 1-pol, korrespondance, krydsning, hvid
17,45 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Fuga Heltangent Hvid
17,5 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Tangent til 13A 1-polet, korrespondance eller krydsnings afbryder gammel model, 1 modul, hvid
18 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA - Tangent til 13A 1-polet, korrespondance eller krydsnings afbryder gammel model, 1 modul, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA - Tangent til 13A 1-polet, korrespondance eller krydsnings afbryder gammel model, 1 modul, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl12 kr12 krKøb
2LampeGuru.dk13 kr13 krKøb
3LavprisVVS13 kr13 krKøb
4LavprisVærktøj13 kr13 krKøb
5Billigelogvvs.dk14,05 kr14,05 krKøb
6EL-NETSALG14,49 kr14,49 krKøb
7BilligVVS DK15 kr15 krKøb
8Greenline15 kr15 krKøb
9Proshop DK15 kr54 krKøb
10Elvvs.dk15 kr15 krKøb
11MaintainIt15 kr15 krKøb
12CS MEGASTORE DK17,45 kr56,45 krKøb
13vvsfittings.dk17,5 kr17,5 krKøb
14WATTOO.DK18 kr18 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Tangent for Afbryder 13A 1-pol Hvid (Gammel Model)

Lauritz Knudsen

LK FUGA reservedel tangent til gamle 13A afbrydere. Hvid farve med 1 modul og antibakteriel overflade. Passer ikke til nye 16A modeller.

• El-installation og renovering
• Antibakteriel overfladebehandling

Beskrivelse

LK FUGA tangent for afbryder er en hvid reservedel til gamle 13A elektriske afbrydere fra Lauritz Knudsen. Denne tangent er specielt designet til 1-polet korrespondance og krydsning afbrydere i det klassiske FUGA system. Med sin antibakterielle overfladebehandling sikrer den både hygiejne og holdbarhed i dit hjem. Tangenten passer kun til den gamle 13A model og kan ikke bruges på de nye 16A FUGA afbrydere. Den klassiske hvide farve matcher perfekt med moderne danske hjem og gør den ideel til renovering og udskiftning af slidte afbrydere. Produktet leveres som enkelt modul og kan nemt monteres af både elektrikere og erfarne gør-det-selv entusiaster.

Specifikationer

Type:Gammel model
Farve:Hvid
Modul:1 modul
Poler:1-pol
Anvendelse:Korrespondance og krydsning
Strømstyrke:13A
Kompatibilitet:Kun gamle 13A FUGA afbrydere
Overfladebehandling:Antibakteriel

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Passer denne tangent til min gamle FUGA afbryder?

Ja, denne tangent passer kun til de gamle 13A FUGA afbrydere. Den kan genkendes på de to spejlvendte V-lignende pinde på bagsiden. Den passer IKKE til de nye 16A modeller.

Kan jeg selv skifte tangenten?

Ja, tangenten kan nemt skiftes ved at klikke den af og på afbryderen. Sørg for at slukke strømmen først af sikkerhedshensyn. Ingen værktøj er nødvendigt.

Hvad betyder antibakteriel overfladebehandling?

Den antibakterielle overfladebehandling hjælper med at reducere bakterier på overfladen, hvilket gør tangenten mere hygiejnisk, især i køkkener og badeværelser.

Er der forskel på korrespondance og krydsning afbrydere?

Ja, korrespondance bruges til at styre samme lampe fra to steder, mens krydsning bruges når du vil styre fra tre eller flere steder. Denne tangent passer til begge typer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK FUGA - Tangent til 13A 1-polet, korrespondance eller krydsnings afbryder gammel model, 1 modul, hvid

PriceData har fulgt prisen på LK FUGA - Tangent til 13A 1-polet, korrespondance eller krydsnings afbryder gammel model, 1 modul, hvid i 148 dage. Laveste pris i perioden er 11,75 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 14 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 13 kr.

Den nuværende pris på 12 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for LK FUGA - Tangent til 13A 1-polet, korrespondance eller krydsnings afbryder gammel model, 1 modul, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for LK FUGA - Tangent til 13A 1-polet, korrespondance eller krydsnings afbryder gammel model, 1 modul, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202612 kr1 kr (8%)
31. maj 202613 kr1 kr (7%)
30. maj 202614 kr1 kr (8%)
12. maj 202613 kr1 kr (7%)
11. maj 202614 kr1 kr (8%)
24. apr. 202613 kr1 kr (7%)
23. apr. 202614 kr1 kr (8%)
9. apr. 202613 kr1,25 kr (11%)
2. mar. 202611,75 kr1,25 kr (10%)
1. mar. 202613 kr1,25 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret