Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK Fuga svagstrømstryk 6 slutte med 3 lysdioder, 1,5 modul, hvid

Lauritz KnudsenBelysningStøvtætte mikrokontakterProfessionel installationEAN: 5703302097932

LK FUGA indsats svagstrømstryk med 6 slutte og 3 lysdioder. Elektronikbaserede styringer med præcise sluttefunktioner til professionel installation. Læs mere

Pris fra 277 krtil 439 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 162 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 247 kr 21. mar.

Sammenlign priser på LK Fuga svagstrømstryk 6 slutte med 3 lysdioder, 1,5 modul, hvid og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 277 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga svagstrømstryk 6 slutte med 3 lysdioder, 1,5 modul, hvid
277 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Svagstrømstryk 6 slutte med 3 LED hvid
277 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA indsats svagstrømstryk 6 slutte og 3 lysdioder, hvid
277 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Svagstrømstryk 6 slutte og 3 lysdioder, hvid
287 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga svagstrømstryk 6 slutte og 3 lysdioder i Hvid
289 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Fuga Svagstrømstryk 6 slutte og 3 lysdiode hvid
300,08 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Fuga Svagstrømstryk 6 slutte og 3 lysdiode hvid
300,08 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga svagstrømstryk med lysdiode 6 slutte hvid
309 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga svagstrømstryk 6 sl+l hv
313,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Svagstrømstryk 6 slutte med 3 lysdioder, 1,5M, Hvid
439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK Fuga svagstrømstryk 6 slutte med 3 lysdioder, 1,5 modul, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK Fuga svagstrømstryk 6 slutte med 3 lysdioder, 1,5 modul, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl277 kr277 krKøb
2CS MEGASTORE DK277 kr316 krKøb
3Proshop DK277 kr316 krKøb
4Elvvs.dk287 kr287 krKøb
5LavprisVVS289 kr289 krKøb
6EL-GROSSISTEN300,08 kr300,08 krKøb
7EL-NETSALG300,08 kr300,08 krKøb
8Greenline309 kr309 krKøb
9MaintainIt313,75 kr313,75 krKøb
10BilligVVS DK439 kr439 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA indsats svagstrømstryk 6 slutte og 3 lysdioder

Lauritz Knudsen

LK FUGA indsats svagstrømstryk med 6 slutte og 3 lysdioder. Elektronikbaserede styringer med præcise sluttefunktioner til professionel installation.

• svagstrøm
• el-installation
• fuga
• kontakt
• lysdiode
• mikrokontakt
• styrings-tryk
• Professionel installation
• Støvtætte mikrokontakter

Beskrivelse

LK FUGA indsats svagstrømstryk er en professionel kontrolenhed designet til elektronikbaserede styringer med små styrestrømme. Produktet har 6 individuelle sluttefunktioner og 3 integrerede lysdioder til feedback og kontrol. Hver tangent har forseglede støvtætte mikrokontakter med adskilte sluttefunktioner på højre og venstre side. Enheden monteres med træskruer direkte på væg, gerigt, i dåse eller på underlag. Bagsiden er forsynet med skrueklemmer til tilslutning og sløjfning af svagstrømsledninger. Anvendes typisk i bygningsautomation, alarmsystemer og andre elektroniske installationer hvor præcis kontrol og feedback er nødvendigt.

Specifikationer

farve:hvid
lysdioder:3 stk
beskyttelse:støvtætte kontakter
tilslutning:skrueklemmer
installation:træskruer
kontaktstrøm:1-50 mA
kontaktmodstand:Max 100 mOhm
kontaktspænding:5-24 VDC
sluttefunktioner:6 individuelle

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er kontaktspændingen for denne svagstrømstryk?

Kontaktspændingen er 5-24 VDC, hvilket gør den kompatibel med de fleste elektroniske styresystemer.

Hvor mange sluttefunktioner har produktet?

Produktet har 6 individuelle sluttefunktioner med adskilte kontakter på højre og venstre side af hver tangent.

Kan lysdioderne bruges som kontrollamper?

Ja, de 3 lysdioder kan tilsluttes som både ledelyslamper og kontrollamper til visuel feedback af systemstatus.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK Fuga svagstrømstryk 6 slutte med 3 lysdioder, 1,5 modul, hvid

PriceData har fulgt prisen på LK Fuga svagstrømstryk 6 slutte med 3 lysdioder, 1,5 modul, hvid i 154 dage. Laveste pris i perioden er 244 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 284 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 266 kr.

Den nuværende pris på 277 kr er 4% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for LK Fuga svagstrømstryk 6 slutte med 3 lysdioder, 1,5 modul, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for LK Fuga svagstrømstryk 6 slutte med 3 lysdioder, 1,5 modul, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026277 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026276 kr1 kr (0%)
31. maj 2026277 kr5 kr (2%)
17. maj 2026282 kr1 kr (0%)
12. maj 2026283 kr1 kr (0%)
7. maj 2026282 kr1 kr (0%)
1. maj 2026283 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026284 kr9 kr (3%)
8. apr. 2026275 kr3 kr (1%)
31. mar. 2026272 kr21 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret