Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK Fuga signallampe LED 24 V, konstant/blink, 1 modul, grøn

Lauritz KnudsenBelysningKonstant/blink funktionElektriker installationEAN: 5703302117685

LK FUGA LED signallampe 24V med konstant/blink funktion. IP20 kapslingsklasse, 100.000 timers forventet levetid og nem installation i ramme. Læs mere

Pris fra 539 krtil 715 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 176 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 508 kr 7. mar.

Sammenlign priser på LK Fuga signallampe LED 24 V, konstant/blink, 1 modul, grøn og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 539 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga signallampe LED 24 V, konstant/blink, 1 modul, grøn
539 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Signallampe LED 24v grøn, konstant/blink
544 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
FUGA INDSATS 1M LED LP 24V GRØN
557,22 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FUGA indsats signallampe LED 24 V, konstant/blink, grøn
584 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga LED signallampe 24V, grøn
589 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA signallampe LED 24V konstant/blink 1 modul, grøn
594 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Signallampe LED 24 V, konstant/blink, 1M, Grøn
705 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga signallampe LED 24 V, konstant/blink i grøn
715 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK Fuga signallampe LED 24 V, konstant/blink, 1 modul, grøn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK Fuga signallampe LED 24 V, konstant/blink, 1 modul, grøn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl539 kr539 krKøb
2Elvvs.dk544 kr544 krKøb
3EL-GROSSISTEN557,22 kr557,22 krKøb
4CS MEGASTORE DK584 kr623 krKøb
5Greenline589 kr589 krKøb
6Proshop DK594 kr633 krKøb
7BilligVVS DK705 kr705 krKøb
8LavprisVVS715 kr715 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Signallampe LED 24V

Lauritz Knudsen

LK FUGA LED signallampe 24V med konstant/blink funktion. IP20 kapslingsklasse, 100.000 timers forventet levetid og nem installation i ramme.

• signallampe
• kontrollampe
• indikatorlampe
• fuga led
• 24v lampe
• installationslampe
• lk lampe
• Elektriker installation
• Konstant/blink funktion

Beskrivelse

LK FUGA signallampe LED 24V er en professionel indikations- og kontrollampe i grøn farve. Lampen er velegnet til både konstant lys og blinkfunktion, hvilket gør den ideel til forskellige installationsopgaver. Med IP20 kapslingsklasse er den egnet til indendørs brug. Indsatsen monteres nemt i ramme og fastskrues i dåser eller underlag ved hjælp af afbryderskruer. Produktet har en forventet levetid på 100.000 timer ved konstant drift og leveres inklusive glas. Blinkfunktionen aktiveres ved 24V DC ved at lægge en 'lus' som vist på bagside. Ideel til elektriker installation, industriel anvendelse og professionelle installationer hvor synlig status indikation er nødvendig.

Specifikationer

el_nr:1017043583
farve:Grøn
miljø:PVC fri, Halogenfri, RoHS
klemmer:Max. 2 x 2,5 mm²
moduler:1 modul
blinkfrekvens:1-2 Hz
kapslingsklasse:IP20
mærkespænding:24 V AC/DC
forventet_levetid:100.000 timer
egetforbrug_dc_blink:0,6 W
egetforbrug_ac_konstant:1,1 W
egetforbrug_dc_konstant:0,9 W
producent_artikelnummer:502D0346

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvordan aktiveres blinkfunktionen?

Ved 24V DC kan blinkfunktionen aktiveres ved at lægge en 'lus' som vist på indsatsens bagside. Dette giver en blinkfrekvens på 1-2 Hz.

Hvilke dåser kan den monteres i?

Signallampen kan monteres i alle FUGA AIR dåser til planforsænket montage, eller på BASELINE og SOFTLINE underlag til udvendig montage.

Hvor længe holder LED'en?

LED lampen har en forventet levetid på 100.000 timer ved konstant drift, hvilket svarer til mange års normal brug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK Fuga signallampe LED 24 V, konstant/blink, 1 modul, grøn

PriceData har fulgt prisen på LK Fuga signallampe LED 24 V, konstant/blink, 1 modul, grøn i 174 dage. Laveste pris i perioden er 505 kr (registreret d. 2. marts 2026), højeste er 563 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 530 kr.

Den nuværende pris på 539 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for LK Fuga signallampe LED 24 V, konstant/blink, 1 modul, grøn. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for LK Fuga signallampe LED 24 V, konstant/blink, 1 modul, grøn de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026539 kr18,92 kr (4%)
7. maj 2026520,08 kr18,92 kr (4%)
6. maj 2026539 kr18,92 kr (4%)
30. mar. 2026520,08 kr11,08 kr (2%)
13. mar. 2026509 kr1 kr (0%)
7. mar. 2026508 kr3 kr (1%)
2. mar. 2026505 kr15,08 kr (3%)
10. feb. 2026520,08 kr13,92 kr (3%)
9. feb. 2026534 kr7 kr (1%)
5. feb. 2026527 kr27 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret