Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK FUGA ® Reservedele afdækning for stikkontakt 1 M, 2-pol med jord, ny type med krave, koksgrå

Lauritz KnudsenBelysningNy type med kraveEl-installationer og moderniseringEAN: 5703302112895

LK FUGA afdækning til stikkontakt med jord og krave i koksgrå. 1 modul til nye stikkontakter fra Lauritz Knudsen. Sikker og holdbar el-løsning. Læs mere

Pris fra 19 krtil 25 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 6 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 18 kr 12. maj

Sammenlign priser på LK FUGA ® Reservedele afdækning for stikkontakt 1 M, 2-pol med jord, ny type med krave, koksgrå og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 19 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for stikkontakt med jord, 1 modul, koksgrå
19 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for stikkontakt med jord, 1 modul, koksgrå
19 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for stikkontakt med jord, 1 modul, koksgrå
19 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for stikkontakt med jord, 1 modul, koksgrå
19 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for stikkontakt med jord, 1 modul, koksgrå
19 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for stikkontakt med jord med krave (ny type), 1 modul, koksgrå
19 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til stikkontakt, 1 modul med jord og krave koksgrå.
20,46 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Afdækn 1M Stik M/J Kg
20,84 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA afdækning for stikkontakt 2-pol med jord (ny type med krave) 1 modul, koksgrå
21 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga afdækn 1m stik m/j kg
21,25 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Reservedele afdækning for stikkontakt 1 M, 2-pol med jord, ny type med krave, koksgrå
22 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Fuga Afdækning for stikkontakt 1 modul koksgrå
22,69 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Afdkning til stikkontakt med jord, 1 modul, koksgr
23,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LK FUGA afdækning for stikkontakt 1 modul 2-pol med jord, Koksgrå, AAK530D8811
25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA ® Reservedele afdækning for stikkontakt 1 M, 2-pol med jord, ny type med krave, koksgrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA ® Reservedele afdækning for stikkontakt 1 M, 2-pol med jord, ny type med krave, koksgrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK19 kr19 krKøb
2Greenline19 kr19 krKøb
3LampeGuru.dk19 kr19 krKøb
4LavprisEl19 kr19 krKøb
5LavprisVVS19 kr19 krKøb
6LavprisVærktøj19 kr19 krKøb
7CS MEGASTORE DK20,46 kr59,46 krKøb
8Billigelogvvs.dk20,84 kr20,84 krKøb
9Proshop DK21 kr60 krKøb
10MaintainIt21,25 kr21,25 krKøb
11Elvvs.dk22 kr22 krKøb
12EL-NETSALG22,69 kr22,69 krKøb
13WATTOO.DK23,75 kr23,75 krKøb
14vvsfittings.dk25 kr25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA afdækning for stikkontakt med jord og krave 1 modul koksgrå

Lauritz Knudsen

LK FUGA afdækning til stikkontakt med jord og krave i koksgrå. 1 modul til nye stikkontakter fra Lauritz Knudsen. Sikker og holdbar el-løsning.

• El-installationer og modernisering
• Ny type med krave

Beskrivelse

LK FUGA afdækning for stikkontakt med jord er en stabil og sikker løsning til dine el-installationer. Denne koksgrå afdækning i 1 modul passer til den nye type stikkontakter med jord og krave fra Lauritz Knudsen. Med sin robuste konstruktion og æstetiske design sikrer den både funktionalitet og flotte færdige installationer. Perfekt til modernisering og udskiftning af gammelt materiel i private hjem og erhverv. Afdækningen sikrer korrekt beskyttelse og give et professionelt finish på el-installationer.

Specifikationer

type:Ny type med krave
farve:Koksgrå
poler:2-pol med jord
materiale:Holdbar plastik
anvendelse:Indendørs el-installationer
varenummer:530D8811
kompatibilitet:LK FUGA nye stikkontakter
modul_størrelse:1 modul

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Passer denne afdækning til alle LK FUGA stikkontakter?

Denne afdækning er specielt designet til de nye type LK FUGA stikkontakter med krave. Den passer ikke til ældre modeller uden krave.

Hvad betyder 1 modul i forbindelse med LK FUGA?

1 modul refererer til standardbredden i LK FUGA systemet. Dette svarer til plads til én almindelig stikkontakt eller afbryder.

Er produktet egnet til udendørs brug?

Nej, denne afdækning er kun beregnet til indendørs el-installationer. Til udendørs brug skal der anvendes specialprodukter med højere IP-klassificering.

Kan farven males eller ændres?

Det anbefales ikke at male afdækningen, da det kan påvirke materialets egenskaber. LK FUGA fås i flere standardfarver som hvid, lysegrå og koksgrå.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK FUGA ® Reservedele afdækning for stikkontakt 1 M, 2-pol med jord, ny type med krave, koksgrå

PriceData har fulgt prisen på LK FUGA ® Reservedele afdækning for stikkontakt 1 M, 2-pol med jord, ny type med krave, koksgrå i 148 dage. Laveste pris i perioden er 16 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 20 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 18 kr.

Den nuværende pris på 19 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for LK FUGA ® Reservedele afdækning for stikkontakt 1 M, 2-pol med jord, ny type med krave, koksgrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for LK FUGA ® Reservedele afdækning for stikkontakt 1 M, 2-pol med jord, ny type med krave, koksgrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 202619 kr1 kr (6%)
12. maj 202618 kr1 kr (5%)
11. maj 202619 kr1 kr (6%)
8. maj 202618 kr1 kr (5%)
28. apr. 202619 kr1 kr (6%)
23. apr. 202618 kr1 kr (5%)
22. apr. 202619 kr1 kr (6%)
29. mar. 202618 kr2 kr (13%)
2. mar. 202616 kr1 kr (6%)
1. mar. 202617 kr1 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret