Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK FUGA ® Reservedele afdækning for lysdæmper MEK-S 160CR, 180R og 180LR, hvidCR, lysegrå

Lauritz KnudsenBelysningReservedel til ældre FUGA lysdæmpereUdskiftning af defekte tangenter på ældre lysdæmpereEAN: 5703302100441

Reservedel afdækning til LK FUGA lysdæmpere MEK-S 160CR, 180R og 180LR. Lysegrå farve, 1 modul. Kompatibel med ældre skydelysdæmpere til udskiftning. Læs mere

Pris fra 61,5 krtil 67 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 5,5 kr (8% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LK FUGA ® Reservedele afdækning for lysdæmper MEK-S 160CR, 180R og 180LR, hvidCR, lysegrå og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 61.5 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Afdkning til lysdmpere MEK-S 160CR, MEK-S 180R og MEK-S 180LR, 1 modul, lysegr
61,5 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Reservedele afdækning for lysdæmper MEK-S 160CR, 180R og 180LR, hvidCR, lysegrå
67 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA ® Reservedele afdækning for lysdæmper MEK-S 160CR, 180R og 180LR, hvidCR, lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA ® Reservedele afdækning for lysdæmper MEK-S 160CR, 180R og 180LR, hvidCR, lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK61,5 kr61,5 krKøb
2Elvvs.dk67 kr67 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Afdækning for Lysdæmper MEK-S 160 og 180, Lysegrå

Lauritz Knudsen

Reservedel afdækning til LK FUGA lysdæmpere MEK-S 160CR, 180R og 180LR. Lysegrå farve, 1 modul. Kompatibel med ældre skydelysdæmpere til udskiftning.

• lysdæmper afdækning
• fuga tangent
• lysdæmper reservedel
• MEK-S tangent
• skydelysdæmper afdækning
• Udskiftning af defekte tangenter på ældre lysdæmpere
• Reservedel til ældre FUGA lysdæmpere

Beskrivelse

LK FUGA afdækning er en reservedel til de ældre skydelysdæmpere MEK-S 160CR, 180R og 180LR fra Lauritz Knudsen. Denne lysegrå afdækning er designet til 1 modul installationer og anvendes ved udskiftning af defekte tangenter på udgåede lysdæmpermodeller. Afdækningen leveres uden selve skyderen, da denne ikke kan udskiftes separat. Produktet er ideel til vedligeholdelse af eksisterende FUGA-installationer hvor kun tangenten skal erstattes. Kompatibel med de klassiske danske el-installationer og fremstillet i Lauritz Knudsens velkendte kvalitet. Perfekt til professionelle elektrikere og gør-det-selv entusiaster som ønsker at bevare det eksisterende design.

Specifikationer

farve:Lysegrå
modul:1 modul
serie:LK FUGA
varenummer:530D5927
kompatibilitet:MEK-S 160CR, MEK-S 180R, MEK-S 180LR
monteringstype:Reservedel afdækning
anvendelsesområde:Indendørs

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvilke lysdæmpere er denne afdækning kompatibel med?

Afdækningen passer til de ældre LK FUGA skydelysdæmpere MEK-S 160CR, MEK-S 180R og MEK-S 180LR. Den passer ikke på nyere lysdæmpermodeller.

Medfølger skyderen når jeg køber afdækningen?

Nej, selve skyderen på lysdæmperen medfølger ikke, da den ikke kan skiftes separat. Hvis skyderen er defekt, skal hele lysdæmperen udskiftes.

Kan jeg bruge denne afdækning til andre LK FUGA produkter?

Denne specifikke afdækning er kun designet til de nævnte ældre lysdæmpere MEK-S 160CR, 180R og 180LR. Den kan ikke bruges til andre FUGA produkter.

Hvor mange afdækninger får jeg i pakken?

Dette afhænger af leverandøren. Nogle sælger enkeltvis, mens andre sælger i pakker med 10 styk. Tjek produktbeskrivelsen hos den specifikke forhandler.

Er der garanti på produktet?

Som reservedel følger afdækningen Lauritz Knudsens standardgaranti. Kontakt forhandleren for specifikke garantibetingelser.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK FUGA ® Reservedele afdækning for lysdæmper MEK-S 160CR, 180R og 180LR, hvidCR, lysegrå

PriceData har fulgt prisen på LK FUGA ® Reservedele afdækning for lysdæmper MEK-S 160CR, 180R og 180LR, hvidCR, lysegrå i 177 dage. Laveste pris i perioden er 61,5 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 74 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 68 kr.

Den nuværende pris på 61,5 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for LK FUGA ® Reservedele afdækning for lysdæmper MEK-S 160CR, 180R og 180LR, hvidCR, lysegrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for LK FUGA ® Reservedele afdækning for lysdæmper MEK-S 160CR, 180R og 180LR, hvidCR, lysegrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202661,5 kr5,5 kr (8%)
2. jun. 202667 kr1 kr (1%)
1. jun. 202668 kr6,5 kr (11%)
27. maj 202661,5 kr5,5 kr (8%)
26. maj 202667 kr5,5 kr (9%)
23. maj 202661,5 kr5,5 kr (8%)
22. maj 202667 kr5,5 kr (9%)
20. maj 202661,5 kr5,5 kr (8%)
9. maj 202667 kr1 kr (1%)
8. maj 202668 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret