Gå til hovedindhold

LK FUGA dobbelt 5V USB-lader 2,1A 1 modul, hvid

LKBelysningDobbelt USB-laderBoliginstallationEAN: 5703302163286

LK FUGA dobbelt USB-lader med 2,1A output til opladning af smartphones og tablets. 1 modul hvid til standardinstallation med maksimal udgang 10,5W. Læs mere

Pris fra 316 krtil 475,96 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 159,96 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 301 kr 21. mar.

Sammenlign priser på LK FUGA dobbelt 5V USB-lader 2,1A 1 modul, hvid og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 316 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA dobbelt 5V USB-lader 2,1A 1 modul, hvid
316 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fuga 2Xusb Lader 2,1A 1M Hv -
330 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® 2xUSB Lader 2,1A 1 modul, hvid
334 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Fuga 2xUSB lader 2,1A 1 modul - hvid
475,96 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Fuga 2xUSB lader 2,1A 1 modul - hvid
475,96 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA dobbelt 5V USB-lader 2,1A 1 modul, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA dobbelt 5V USB-lader 2,1A 1 modul, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK316 kr355 krKøb
2CS MEGASTORE DK330 kr369 krKøb
3Elvvs.dk334 kr334 krKøb
4EL-GROSSISTEN475,96 kr475,96 krKøb
5EL-NETSALG475,96 kr475,96 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA dobbelt 5V USB-lader 2,1A 1 modul

LK

LK FUGA dobbelt USB-lader med 2,1A output til opladning af smartphones og tablets. 1 modul hvid til standardinstallation med maksimal udgang 10,5W.

• usb lader
• usb stikkontakt
• mobil lader
• tablet lader
• fuga usb
• lk usb
• lauritz knudsen usb
• væg usb lader
• Boliginstallation
• Dobbelt USB-lader

Beskrivelse

LK FUGA dobbelt 5V USB-lader er en praktisk strømforsyning til moderne boliginstallationer. Med to USB-A udtag kan den levere op til 2,1A til ét apparat eller 2x 1,05A ved samtidig brug. Perfekt til opladning af smartphones, tablets og andet USB-udstyr. Strømforsyningen er designet til standardmontering i 1-moduls format og er kun til strømforsyning - ikke datakommunikation. Med robust konstruktion og energieffektiv standby under 0,1W er det en pålidelig løsning til moderne hjem.

Specifikationer

farve:Hvid
moduler:1 modul
el_nummer:1017053609
udgangsstrøm:1x 2,1A eller 2x 1,05A
standby_forbrug:<0,1W
isolationsklasse:Klasse II
udgangsspænding:5V DC ±5%
indgangsspænding:100-240V AC ±10%
maksimal_forsikring:16A
producent_varenummer:506D6701
maksimal_udgangseffekt:10,5W
overspændingskategori:OVC III

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan USB-laderen lade to apparater samtidig?

Ja, den kan lade op til to apparater samtidig med hver 1,05A, eller ét apparat med fuld 2,1A effekt for hurtigere opladning.

Er USB-laderen kompatibel med alle smartphones?

Ja, den er kompatibel med alle smartphones og tablets med USB-A opladekabel, da den leverer standard 5V DC spænding.

Hvor meget strøm bruger den når intet er tilsluttet?

I standby bruger den mindre end 0,1W, hvilket gør den meget energieffektiv når den ikke er i brug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK FUGA dobbelt 5V USB-lader 2,1A 1 modul, hvid

PriceData har fulgt prisen på LK FUGA dobbelt 5V USB-lader 2,1A 1 modul, hvid i 140 dage. Laveste pris i perioden er 297 kr (registreret d. 13. januar 2026), højeste er 326 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 311 kr.

Den nuværende pris på 316 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for LK FUGA dobbelt 5V USB-lader 2,1A 1 modul, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for LK FUGA dobbelt 5V USB-lader 2,1A 1 modul, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026316 kr1 kr (0%)
31. maj 2026317 kr1 kr (0%)
29. maj 2026318 kr1 kr (0%)
27. maj 2026319 kr11 kr (4%)
26. maj 2026308 kr3 kr (1%)
23. maj 2026305 kr3 kr (1%)
22. maj 2026308 kr6 kr (2%)
21. maj 2026314 kr11 kr (3%)
30. apr. 2026325 kr14 kr (5%)
29. mar. 2026311 kr8 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret