Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA® dobbelt stikkontakt 2 modul, 2 polet m/jord og 2 tændinger hvid.

Lauritz KnudsenBelysningEAN: 5703302116398
Pris fra 199 krtil 273,75 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 74,75 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 195 kr 17. mar.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA® dobbelt stikkontakt 2 modul, 2 polet m/jord og 2 tændinger hvid. og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 199 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga stikkontakt med jord, 2 modul, 2 tændinger, hvid
199 kr
Til butik
LK Fuga stikkontakt med jord, 2 modul, 2 tændinger, hvid billede

Produktinformation

Fleksibel og sikker dobbelt stikkontakt med individuel styring Denne dobbelt stikkontakt er perfekt til tilslutning fra to tændinger på samme fase. De to stikkontakter kan styres individuelt, hvilket gør den ideel til brug med IHC-systemer, kontakur eller...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Installationsmateriel
Farve: white
EAN: 5703302116398
Varenr.: 1017043237
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
199 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA indsats stikkontakt for 2 tændinger 2-pol med jord 2 modul, hvid
199 kr
Til butik
LK FUGA indsats stikkontakt for 2 tændinger 2-pol med jord 2 modul, hvid billede

Produktinformation

For tilslutning af 2 tændinger fra samme fase. De to stikkontakter kan styres individuelt med IHC, kontakt ur eller afbryder. Stikkontakt for bolig installationer eller lignende. Stikkontakt for bolig installationer eller lignende. Leveres med konstantlysende hvid LED lampe. Den primære befæstigelse i dåser og underlag sker via de medleverede klostykker. Den sekundært via skrue for teknisk monteringsramme i front af dåse. Tertiært via skruetårne i bund af dåse. Er egnet til planforsænket montage i dåser for indmuring, indstøbning- og til isætning forfra, dåse til lette skillevægge samt på underlag og panelunderlag.

Produktspecifikationer

Mærke: LK
Kategori: Lauritz Knudsen
Artikel nr.: 501D6412
EAN: 5703302116398
Varenr.: 2766338
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga stikkontakt med jord, 2 modul, 2 tændinger, hvid
209 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga stikkontakt med jord, 2 modul, 2 tændinger, hvid
209 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Stikkontakt m/jord 2,0 modul m/2-tændinger hvid
213 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga stikkontakt med jord, 2 modul, 2 tændinger, hvid
219 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga stikkontakt med jord, 2 modul, 2 tændinger, hvid
225 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga stikk 2m 2p+j 2-tænd hv
232,5 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Fuga vandret stikkontakt med jord 2 modul 2-pol 2 tændinger - hvid
232,98 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Fuga vandret stikkontakt med jord 2 modul 2-pol 2 tændinger - hvid
232,98 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LK FUGA stikkontakt for 2 tændinger 2-pol med jord 2 modul, Hvid, AAK501D6412
273,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® dobbelt stikkontakt 2 modul, 2 polet m/jord og 2 tændinger hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® dobbelt stikkontakt 2 modul, 2 polet m/jord og 2 tændinger hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl199 kr199 krKøb
2CS MEGASTORE DK199 kr238 krKøb
3Proshop DK199 kr238 krKøb
4LavprisVVS209 kr209 krKøb
5LavprisVærktøj209 kr209 krKøb
6Elvvs.dk213 kr213 krKøb
7Greenline219 kr219 krKøb
8BilligVVS DK225 kr225 krKøb
9MaintainIt232,5 kr232,5 krKøb
10EL-GROSSISTEN232,98 kr232,98 krKøb
11EL-NETSALG232,98 kr232,98 krKøb
12vvsfittings.dk273,75 kr273,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA® dobbelt stikkontakt 2 modul, 2 polet m/jord og 2 tændinger hvid.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA® dobbelt stikkontakt 2 modul, 2 polet m/jord og 2 tændinger hvid. i 177 dage. Laveste pris i perioden er 184 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 208 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 199 kr.

Den nuværende pris på 199 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® dobbelt stikkontakt 2 modul, 2 polet m/jord og 2 tændinger hvid.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® dobbelt stikkontakt 2 modul, 2 polet m/jord og 2 tændinger hvid. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026199 kr1 kr (1%)
1. jun. 2026198 kr1 kr (1%)
28. maj 2026199 kr1 kr (1%)
27. maj 2026200 kr1 kr (0%)
19. maj 2026201 kr1 kr (0%)
17. maj 2026202 kr1 kr (0%)
14. maj 2026203 kr1 kr (0%)
12. maj 2026204 kr1 kr (0%)
9. maj 2026205 kr1 kr (0%)
3. maj 2026206 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret