Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK FUGA afdækning for lampestikkontakt 2-leder + jord 1 modul, lysegrå

Lauritz KnudsenBelysning1 modul lampestikEl-installation indendørsEAN: 5703302103435

LK FUGA afdækning til lampestikkontakt i lysegrå. 1 modul design til både 2-leder og jord tilslutninger. Kvalitetsdæksel fra Lauritz Knudsen til moderne Læs mere

Pris fra 17 krtil 37 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 20 kr (54% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LK FUGA afdækning for lampestikkontakt 2-leder + jord 1 modul, lysegrå og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 17 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for lampestikkontakt, 1 modul, lysegrå
17 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for lampestikkontakt, 1 modul, lysegrå
19 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Fuga Afdækning lampestikkontakt 50x50 lysegrå
19,34 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Fuga Afdækning lampestikkontakt 50x50 lysegrå
19,34 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Dæksel 45x45mm f/Lampestikkontakt lysegrå
20 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for lampestik, lysegrå
22 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fuga Afdækning til lampestikkontakt, lysegrå
23,19 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA afdækning for lampestikkontakt 2-leder + jord 1 modul, lysegrå
24 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for lampestikkontakt, 1M, Lysegrå
37 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA afdækning for lampestikkontakt 2-leder + jord 1 modul, lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA afdækning for lampestikkontakt 2-leder + jord 1 modul, lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl17 kr17 krKøb
2LavprisVærktøj19 kr19 krKøb
3EL-GROSSISTEN19,34 kr19,34 krKøb
4EL-NETSALG19,34 kr19,34 krKøb
5Elvvs.dk20 kr20 krKøb
6Greenline22 kr22 krKøb
7CS MEGASTORE DK23,19 kr62,19 krKøb
8Proshop DK24 kr63 krKøb
9BilligVVS DK37 kr37 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Afdækning til lampestikkontakt 2-leder + jord 1 modul, lysegrå

Lauritz Knudsen

LK FUGA afdækning til lampestikkontakt i lysegrå. 1 modul design til både 2-leder og jord tilslutninger. Kvalitetsdæksel fra Lauritz Knudsen til moderne

• lampestik afdækning
• FUGA dæksel
• Lauritz Knudsen
• el-installation
• lampestikkontakt
• lysegrå afbryder
• 1 modul dæksel
• El-installation indendørs
• 1 modul lampestik

Beskrivelse

LK FUGA afdækning til lampestikkontakt er et stilrent lysegråt dæksel fra Lauritz Knudsen, designet til moderne el-installationer. Dette 1 modul dæksel passer perfekt til FUGA lampestikkontakter og kan anvendes til både 2-leder og jord tilslutninger. Den robuste konstruktion sikrer holdbarhed og nem installation, mens det tidløse design matcher alle FUGA komponenter. Produktet leveres i standardmål 45x45mm og er ideel til indendørs brug i private hjem og erhverv. Med Lauritz Knudsens kvalitetsgaranti får du et pålideligt produkt, der opfylder danske el-standarder og sikkerhedskrav.

Specifikationer

farve:Lysegrå
materiale:Plast
anvendelse:Lampestikkontakt med/uden jord
tilslutning:2-leder + jord
installation:Indendørs
kompatibilitet:LK FUGA serie
modul_storrelse:1 modul (45x45mm)

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan denne afdækning bruges til lampestikkontakter både med og uden jord?

Ja, LK FUGA afdækningen er designet til at kunne anvendes til lampestikkontakter både med 2-leder og jord tilslutninger.

Hvilket modul størrelse har denne afdækning?

Dette er en 1 modul afdækning med standardmål på 45x45mm, som passer til LK FUGA systemet.

Er denne afdækning kompatibel med andre FUGA komponenter?

Ja, afdækningen er del af LK FUGA serien og er fuldt kompatibel med alle andre FUGA rammer, tangenter og installationsmateriel.

Kan denne afdækning bruges udendørs?

Nej, denne afdækning er designet til indendørs brug og opfylder IP-krav for normal indendørs installation i private hjem og erhverv.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK FUGA afdækning for lampestikkontakt 2-leder + jord 1 modul, lysegrå

PriceData har fulgt prisen på LK FUGA afdækning for lampestikkontakt 2-leder + jord 1 modul, lysegrå i 181 dage. Laveste pris i perioden er 17 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 20 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 19 kr.

Den nuværende pris på 17 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for LK FUGA afdækning for lampestikkontakt 2-leder + jord 1 modul, lysegrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for LK FUGA afdækning for lampestikkontakt 2-leder + jord 1 modul, lysegrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202617 kr2 kr (11%)
24. apr. 202619 kr
23. apr. 202619,34 kr
4. mar. 202619 kr
3. mar. 202618,75 kr
2. mar. 202619 kr
1. mar. 202619,34 kr
5. feb. 202619 kr1 kr (5%)
3. feb. 202620 kr1 kr (5%)
9. jan. 202619 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret