Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Dækkappe for UG12/UGL12, gammel type

Lauritz KnudsenEludstyrReservedel til eltavleElektrisk vedligeholdelseEAN: 5703302028585

LK Dækkappe for UG12/UGL12 er en reservedel til ældre gruppetavler og målertavler. Kompatibel med UG12 og UGL12 serier fra tidligere produktioner. Læs mere

Pris fra 380 krtil 436,25 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 56,25 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 298 kr 15. mar.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Dækkappe for UG12/UGL12, gammel type og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 380 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Dækkappe for Gruppetavle UG12/UGL12 gl. type, Grå
380 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Dækkappe for UG12/UGL12, gammel type
380 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Dækkappe for UG12/UGL12 gammel type
380 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK Dækkappe f/UG12/UGL12 - Gamle model
392 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Dækkappe for UG 12 / UGL 12 gl. type
405,81 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Dækkappe for UG 12 / UGL 12 gl. type
405,81 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Dækkappe for Gruppetavle UG12/UGL12 gl. type, grå
415 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK dækkappe for gl.UG gruppetavler,UG12
419 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Dækkappe F/Ug12 Og Ugl12 Gl.Typ
419,54 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Dækkappe f/ug12 og ugl12 gl.typ
436,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Dækkappe for UG12/UGL12, gammel type koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Dækkappe for UG12/UGL12, gammel type koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl380 kr380 krKøb
2CS MEGASTORE DK380 kr419 krKøb
3Proshop DK380 kr419 krKøb
4Elvvs.dk392 kr392 krKøb
5EL-GROSSISTEN405,81 kr405,81 krKøb
6EL-NETSALG405,81 kr405,81 krKøb
7BilligVVS DK415 kr415 krKøb
8Greenline419 kr419 krKøb
9Billigelogvvs.dk419,54 kr419,54 krKøb
10MaintainIt436,25 kr436,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK Dækkappe for UG12/UGL12 gammel type

Lauritz Knudsen

LK Dækkappe for UG12/UGL12 er en reservedel til ældre gruppetavler og målertavler. Kompatibel med UG12 og UGL12 serier fra tidligere produktioner.

• daekkappe
• ug12
• ugl12
• eltavle
• gruppetavle
• lk reservedel
• lauritz knudsen
• Elektrisk vedligeholdelse
• Reservedel til eltavle

Beskrivelse

LK Dækkappe for UG12/UGL12 gammel type er en vigtig reservedel til ældre elektriske gruppe- og målertavler. Denne dækkappe er specifikt designet til kompatibilitet med UG12 og UGL12 serier fra tidligere produktioner, hvor originale dele kan være vanskelige at finde. Produktet sikrer korrekt beskyttelse og funktionalitet i eksisterende elektriske installationer. Dækkappen er fremstillet af LK, en anerkendt dansk producent af elektriske komponenter, og garanterer kvalitet og pålidelighed. Ideal til elektriske vedligeholdelsesopgaver og renovering af ældre eltavler i både private og erhvervsmæssige sammenhænge.

Specifikationer

farve:Standard eltavlefarve
materiale:Elektrisk isolerende materiale
producent:LK (Lauritz Knudsen)
anvendelse:Gruppe- og målertavler
produkttype:Dækkappe til eltavle
kompatibilitet:UG12/UGL12 gammel type
monteringstype:Påklip/påsæt

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke tavler er denne dækkappe kompatibel med?

Dækkappen er designet til UG12 og UGL12 serier fra ældre produktioner. Den passer ikke til nyere LK-tavler.

Kan jeg montere denne dækkappe selv?

Arbejde med eltavler bør altid udføres af en autoriseret elektriker for at sikre korrekt installation og overholde gældende sikkerhedsforskrifter.

Er dette en original LK reservedel?

Ja, dette er en original reservedel fra LK (Lauritz Knudsen) med produktnummer 169D2312.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Dækkappe for UG12/UGL12, gammel type

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Dækkappe for UG12/UGL12, gammel type i 164 dage. Laveste pris i perioden er 298 kr (registreret d. 15. marts 2026), højeste er 380 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 327 kr.

Den nuværende pris på 380 kr er 16% over normalprisen. Der er registreret 17 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Dækkappe for UG12/UGL12, gammel type. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Dækkappe for UG12/UGL12, gammel type de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. apr. 2026380 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026379 kr33 kr (10%)
9. apr. 2026346 kr4 kr (1%)
1. apr. 2026342 kr4 kr (1%)
31. mar. 2026346 kr16 kr (5%)
24. mar. 2026330 kr4 kr (1%)
21. mar. 2026326 kr4 kr (1%)
18. mar. 2026330 kr7 kr (2%)
17. mar. 2026323 kr21 kr (7%)
16. mar. 2026302 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret