Gå til hovedindhold

Lindy USB 2.0 4 Port CAT.5/6 Extender With Power Over CAT.5/6

LindyRepeatere og transceivereEAN: 4002888426817
Pris fra 993 krtil 1.239 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 246 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 959 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Lindy USB 2.0 4 Port CAT.5/6 Extender With Power Over CAT.5/6 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 993 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lindy USB 2.0 4 Port CAT.5/6 Extender With Power Over CAT.5/6
993 kr
Til butik
Lindy USB 2.0 4 Port CAT.5/6 Extender With Power Over CAT.5/6 billede

Produktinformation

USB-forlængerkabel, USB 2.0, over CAT 5/6, 4 porte, op til 50 m

Produktspecifikationer

Mærke: Lindy
Kategori: Repeater Transceiver
Artikel nr.: 42681
EAN: 4002888426817
Varenr.: 3438735
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Lindy USB 2.0 Cat.5 Extender 50m,
1.179 kr
Til butik
Lindy USB 2.0 Cat.5 Extender 50m, billede

Produktinformation

Produktnavn: Lindy USB 2.0 Cat5 Extender 50m Varenummer: 42681 Lindy USB 2.0 Cat5 Extender 50m er den ideelle løsning til at forlænge USB 2.0 forbindelser op til 50 meter ved hjælp af et standard Cat5, Cat5e eller Cat6 kabel. Dette produkt er perfekt til...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lindy
Kategori: Forside
EAN: 4002888426817
Varenr.: 58208
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LINDY USB 2.0 Cat6 extender 50 m - 4-port hub
1.219 kr
Til butik
LINDY USB 2.0 Cat6 extender 50 m - 4-port hub billede

Produktinformation

Forlæng USB-forbindelser op til 50 m over netværkskabelLINDY USB 2.0 Cat6 extender giver dig mulighed for at placere USB-udstyr dér, hvor du har brug for det - op til 50 m fra computeren via ét Cat5/Cat5e/Cat6-kabel. Sættet består af en netværkssender og -modtager med indbygget 4-port USB-hub, så du kan tilslutte flere USB-enheder samme sted, fx tastatur, mus, printer eller scannere. Enheden er i metalhus for robust installation og har status-LED’er for hurtig fejlfinding.Ideel til professionelle installationerExtenderen leverer USB 2.0-hastigheder op til 480 Mbit/s og understøtter Plug and Play, så den er nem at sætte op uden drivere. Medfølgende ekstern strømforsyning (24 V, 0,5 A) med EU/UK/US/AU-stik sikrer stabil drift, og der er PoE-understøttelse. Velegnet til butikker, receptioner, mødelokaler og AV-løsninger, hvor USB-enheder skal stå langt fra værts-pc’en.Type: Netværkssender og -modtager til USB 2.0Maks. afstand: 50 m over Cat5/Cat5e/Cat6Datahastighed: 480 Mbit/sUSB-porte: 5 totalt (4 på modtager/hub)RJ-45-porte: 1 på sender, 1 på modtagerStrøm: 24 V, 0,5 A ekstern adapter; PoE understøttetHus: Metal, sort; LED-indikatorerDriftstemp.: 0–70 °C; Luftfugtighed drift: 0–90 %Mål (sender): 6 cm × 2,3 cm × 6,7 cm (B × H × D)Mål (modtager): 11 cm × 2,3 cm × 6,4 cm (B × H × D)Vægt: 0,415 kgMedfølger: Manual og USB A‑til‑B kabel...

Produktspecifikationer

Mærke: LINDY
Kategori: Kabeladaptere
Vægt: 0.07g
EAN: 4002888426817
Varenr.: 2124334
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LINDY USB 2.0 Cat6 extender 50 m - 4-port hub
1.239 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lindy USB 2.0 4 Port CAT.5/6 Extender With Power Over CAT.5/6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lindy USB 2.0 4 Port CAT.5/6 Extender With Power Over CAT.5/6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK993 kr1.032 krKøb
2Ultrashop1.179 kr1.179 krKøb
3Boligcenter DK1.219 kr1.219 krKøb
4Vivas DK1.239 kr1.318 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lindy USB 2.0 4 Port CAT.5/6 Extender With Power Over CAT.5/6

PriceData har fulgt prisen på Lindy USB 2.0 4 Port CAT.5/6 Extender With Power Over CAT.5/6 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 928 kr (registreret d. 24. januar 2026), højeste er 1.179 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.050 kr.

Den nuværende pris på 993 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 5 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Lindy USB 2.0 4 Port CAT.5/6 Extender With Power Over CAT.5/6. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Lindy USB 2.0 4 Port CAT.5/6 Extender With Power Over CAT.5/6 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. apr. 2026993 kr6 kr (1%)
17. apr. 2026999 kr39 kr (4%)
17. mar. 2026960 kr1 kr (0%)
3. mar. 2026959 kr1 kr (0%)
17. feb. 2026960 kr1 kr (0%)
25. jan. 2026959 kr31 kr (3%)
24. jan. 2026928 kr242 kr (21%)
23. jan. 20261.170 kr9 kr (1%)
17. dec. 20251.179 kr20 kr (2%)
12. dec. 20251.159 kr20 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret