Gå til hovedindhold

Lian Li RB 550W Strømforsyning - 550 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified

Pris fra 429 krtil 751 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 322 kr (43% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Lian Li RB 550W Strømforsyning - 550 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 429 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lian Li RB 550W Strømforsyning - 550 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified
429 kr
Til butik
Lian Li RB 550W Strømforsyning - 550 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Bronze, 135mm blæser fluid dynamic leje, kabler: 1 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 450 Watt 1 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, farve: sort, 550 watt

Produktspecifikationer

Mærke: Lian Li
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: G9P.RB0550B.B000.EU
EAN: 4718466019264
Varenr.: 3413766
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Lian Li RB0550B - ATX strømforsyning 550 W, 24-pin, sort
559 kr
Til butik
Lian Li RB0550B - ATX strømforsyning 550 W, 24-pin, sort billede

Produktinformation

Stabil ATX strømforsyning til din PCLian Li RB0550B leverer 550 W pålidelig effekt til gaming- og arbejds-pc’er. Den aktive PFC og 80 PLUS Bronze-effektivitet hjælper med stabil strøm og mindre spildenergi. En stor 13,5 cm ventilator med op til 1.300 rpm sørger for køling ved et lavt støjniveau på 33,2 dB, så systemet kører jævnt og behageligt.Bygget til moderne systemerRB0550B følger ATX 3.1-standarden og kommer med 24-pin ATX, EPS 4+4/8-pin til CPU og fire 6+2-pin PCIe-stik til grafikkort. Den ikke-modulære kabelføring med 60–65 cm længde giver enkel installation i de fleste kabinetter. Indbyggede beskyttelser mod over-/undervoltage, overstrøm, kortslutning, overbelastning og undertemperatur øger driftssikkerheden.Formfaktor: ATXSamlet effekt: 550 WEffektivitet: 80 PLUS Bronze, ca. 85 %ATX-version: 3,1Ventilator: 13,5 cm, 0–1.300 rpmStøjniveau: 33,2 dBIndgang: 100–240 V, 50/60 Hz, 10 AMaks. strøm (+12 V): 45,8 A (549,6 W)Mål (H × B × D): 15,0 × 8,6 × 15,0 cmKabelføring: Ikke-modulærTilslutninger: 24-pin ATX, EPS 4+4/8-pin, 4 × PCIe 6+2-pin, 3 × PATA, 1 × FDDMTBF: 100.000 timer...

Produktspecifikationer

Mærke: Lian Li
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.3g
EAN: 4718466019264
Varenr.: 2135009
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lian Li RB0550B - ATX strømforsyning 550 W, 24-pin, sort
579 kr
Til butik
Lian Li RB0550B - ATX strømforsyning 550 W, 24-pin, sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lian Li
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.3g
EAN: 4718466019264
Varenr.: 2135009
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Lian Li RB 550W Bronze PSU - GEEKD.dk
751 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lian Li RB 550W Strømforsyning - 550 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lian Li RB 550W Strømforsyning - 550 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK429 kr468 krKøb
2Boligcenter DK559 kr559 krKøb
3Vivas DK579 kr658 krKøb
4Geekd751 kr751 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lian Li RB 550W Strømforsyning - 550 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på Lian Li RB 550W Strømforsyning - 550 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified i 46 dage. Den nuværende pris er 429 kr.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 1 prisændring for Lian Li RB 550W Strømforsyning - 550 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 1 prisændringer for Lian Li RB 550W Strømforsyning - 550 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. apr. 2026429 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret