Gå til hovedindhold

LG Electronics LG 55UA75006LA - 55 Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED

LG ElectronicsTvEAN: 8806096406687
Pris fra 3.220 krtil 4.193 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 973 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.949 kr 2. apr.

Sammenlign priser på LG 55UA75006LA - 55 Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3220 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LG UA75 Series 55UA75006LA 55" 4K UHD (2160p) Smart TV
3.220 kr
Til butik
LG UA75 Series 55UA75006LA 55" 4K UHD (2160p) Smart TV billede

Produktinformation

LG 55UA75006LA - 55" Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 55UA75006LA.AEUD
EAN: 8806096406687
Varenr.: 1003394623
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LG 55" Fladskærms TV LED 4K 55UA75006LA UA75 Series - 55" LED-backlit LCD TV - UHD AI - 4K
3.666 kr
Til butik
LG 55" Fladskærms TV LED 4K 55UA75006LA UA75 Series - 55" LED-backlit LCD TV - UHD AI - 4K billede

Produktinformation

LED-bagbelyst LCD TV leverer 55" 4K UHD-billedkvalitet med IPS-teknologi, HDR-understøttelse og webOS Smart TV-funktioner. LG 55UA75006LA UA75 Series kombinerer en 3840 x 2160 Direct LED-skærm med α7 Gen 8 AI 4K-videoprocessoren, som giver AI-forbedret billedbehandling og nem adgang til streamingtjenester og online gaming i et slankt design. 4K UHD (2160p)-opløsning med IPS-panel for klare, præcise farver HDR10 med HLG- og HDR10 Pro-understøttelse AI-billedfunktioner inkl. AI Picture Wizard og Dynamic Tone Mapping 20 W 2-kanals højttalersystem med Clear Voice Pro og WOW Orchestra Smart TV på webOS 25 med Google Cast og LG Channels 3x HDMI og 2x USB samt Wi‑Fi-, LAN- og Bluetooth 5.1-tilslutning 60 Hz naturlig opdateringshastighed med Variable Refresh Rate (VRR) og ALLM Fjernbetjening med intelligent stemmegenkendelse Nyd afbalancerede billeder, responsive gaming-tilstande og praktisk tilslutning til daglig underholdning.

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Fladskaerms TV
Artikel nr.: 55UA75006LA.AEUD
EAN: 8806096406687
Varenr.: 3436956
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LG 55UA75006LA 55" 4K UHD Smart TV (2025)
-17%3.799 kr
Før 4.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LG 55UA75006LA 55" 4K UHD Smart TV (2025) billede

Produktinformation

LG 55UA75006LA - 55" Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LEDLG 55UA75006LA tilbyder en seeroplevelse med en 55-tommer 4K UHD-skærm og IPS-teknologi, der leverer klarhed og farvenøjagtighed. Med en opløsning på 3840 x 2160 er dette LED-bagbelyste LCD-tv designet til at forbedre underholdningen med fordybende seeroplevelser og funktionalitet, der giver adgang til populære streamingtjenester og onlinespil. α7 Gen 8 AI 4K-videoprocessoren forbedrer billedkvaliteten med funktioner som AI Picture Wizard og Dynamic Tone Mapping, hvilket sikrer en visuel oplevelse for både film, sport og spil. Lydkvaliteten er imponerende takket være det 20-watts højttalersystem, der indeholder teknologier som Clear Voice Pro og WOW Orchestra for en lydprofil. TV'et understøtter forskellige lydformater og inkluderer funktioner som Bluetooth Surround ready og LG Sound Sync. Med sit strømlinede design, flere tilslutningsmuligheder, herunder tre HDMI-porte og USB, samt fjernbetjening med stemmegenkendelse, er LG 55UA75006LA velegnet til moderne hjem.GenereltBilledforbedringer: Auto CalibrationDynamic Tone MappingGame Optimizer4K Super OpskaleringsfunktionBredde: 123.6 cmDesign: Slim DesignDiagonal klasse: 55"Dimensioner: Uden standerDybde: 6.79 cmEnergiklasse: Klasse GEnergiklasse (HDR): Klasse GEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2230293HDMI Port Antal: 3 porteHDR-format: HDR10HDR-kapabel: JaHDR-teknologi: Hybrid Log-Gamma (HLG), HDR10 Pro

Produktspecifikationer

Kategori: TV
Vægt: 16g
EAN: 8806096406687
Varenr.: 2138659
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LG 55UA75006LA 55" 4K UHD Smart TV (2025)
-17%3.819 kr
Før 4.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LG 55UA75006LA - 55 Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED
4.193 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG 55UA75006LA - 55 Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG 55UA75006LA - 55 Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.220 kr3.220 krKøb
2Proshop DK3.666 kr3.666 krKøb
3Boligcenter DK3.799 kr3.799 krKøb
4Vivas DK3.819 kr4.218 krKøb
5CS MEGASTORE DK4.193 kr4.392 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LG 55UA75006LA - 55 Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED

PriceData har fulgt prisen på LG 55UA75006LA - 55 Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED i 180 dage. Laveste pris i perioden er 2.949 kr (registreret d. 16. marts 2026), højeste er 3.817 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.419 kr.

Den nuværende pris på 3.220 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for LG 55UA75006LA - 55 Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for LG 55UA75006LA - 55 Diagonal klasse UA75 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20263.220 kr94 kr (3%)
2. jun. 20263.314 kr503 kr (13%)
1. jun. 20263.817 kr503 kr (15%)
31. maj 20263.314 kr480 kr (13%)
26. maj 20263.794 kr23 kr (1%)
25. maj 20263.817 kr503 kr (15%)
17. apr. 20263.314 kr175 kr (5%)
16. apr. 20263.489 kr1 kr (0%)
15. apr. 20263.490 kr533 kr (18%)
8. apr. 20262.957 kr266 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret