Gå til hovedindhold

LG 55UA73006LA - 55 Diagonal klasse UA73 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED

LGTvEAN: 8806096340295
Pris fra 2.889 krtil 4.221 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.332 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.779 kr 1. maj

Sammenlign priser på LG 55UA73006LA - 55 Diagonal klasse UA73 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2889 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LG 55" Fladskærms TV LED 4K 55UA73006LA UA73 Series - 55" LED-backlit LCD TV - UHD AI - 4K
2.889 kr
Til butik
LG 55" Fladskærms TV LED 4K 55UA73006LA UA73 Series - 55" LED-backlit LCD TV - UHD AI - 4K billede

Produktinformation

55" Diagonal klasse UA73 Series LED-bagbelyst LCD TV, UHD AI, Smart TV, webOS, 4K UHD (2160p) 3840 x 2160, HDR, Direct LED

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Fladskaerms TV
Artikel nr.: 55UA73006LA
EAN: 8806096340295
Varenr.: 3386295
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LG 55" UA73 AI 4K UHD smart-tv (2025)
3.088 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
LG UHD AI (2025) 55UA73006LA 55 4K UHD (2160p) Sort
3.879 kr
Til butik
LG UHD AI (2025) 55UA73006LA 55 4K UHD (2160p) Sort billede

Produktinformation

LG UHD AI 2025 55UA73006LA 55" 4K UHD TV Oplev fantastisk billedkvalitet med LG UHD AI 2025 55UA73006LA. Dette 55 tommer 4K UHD TV tilbyder en imponerende opløsning på 2160p, der bringer dine yndlingsfilm og -programmer til live i enestående klarhed og de...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: TV & Lyd
EAN: 8806096340295
Varenr.: 115412
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LG 55UA73006LA - 55 Diagonal klasse UA73 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED
4.221 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG 55UA73006LA - 55 Diagonal klasse UA73 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG 55UA73006LA - 55 Diagonal klasse UA73 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.889 kr2.889 krKøb
2Komplett DK3.088 kr3.088 krKøb
3Ultrashop3.879 kr3.879 krKøb
4CS MEGASTORE DK4.221 kr4.420 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LG 55UA73006LA - 55 Diagonal klasse UA73 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED

PriceData har fulgt prisen på LG 55UA73006LA - 55 Diagonal klasse UA73 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED i 183 dage. Laveste pris i perioden er 2.779 kr (registreret d. 22. marts 2026), højeste er 3.222 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.028 kr.

Den nuværende pris på 2.889 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for LG 55UA73006LA - 55 Diagonal klasse UA73 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for LG 55UA73006LA - 55 Diagonal klasse UA73 Series LED-bagbelyst LCD TV - UHD AI - Smart TV - webOS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20262.889 kr110 kr (4%)
1. maj 20262.779 kr110 kr (4%)
30. apr. 20262.889 kr110 kr (4%)
22. mar. 20262.779 kr200 kr (7%)
9. mar. 20262.979 kr96 kr (3%)
7. mar. 20263.075 kr13 kr (0%)
6. mar. 20263.062 kr83 kr (3%)
18. feb. 20262.979 kr7 kr (0%)
31. jan. 20262.972 kr116 kr (4%)
30. jan. 20263.088 kr134 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret