Gå til hovedindhold

LG Electronics LG 50" Fladskærms TV LED 4K 50" UHD AI UA75 4K Smart TV 2025

LG ElectronicsSatellit- og kabel-tvEAN: 8806096353011
Pris fra 2.760 krtil 3.799 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.039 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.387 kr 7. mar.

Sammenlign priser på LG 50" Fladskærms TV LED 4K 50" UHD AI UA75 4K Smart TV 2025 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2760 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LG 50" Fladskærms TV LED 4K 50" UHD AI UA75 4K Smart TV 2025
2.760 kr
Til butik
LG 50" Fladskærms TV LED 4K 50" UHD AI UA75 4K Smart TV 2025 billede

Produktinformation

UHD 4K Smart TV leverer 4K UHD-billede med HDR10 Pro, α7 AI Processor 4K Gen8-opskalering, webOS 25 og AI-forbedret lyd. 50-tommer LG UHD AI UA75 4K Smart TV 2025 (50UA75003LA) er bygget til skarp, levende underholdning med 4K Super Upscaling, HDR-understøttelse (HDR10/HLG) og en AI-drevet oplevelse inklusive AI Picture Wizard, AI Sound Wizard og adgang til AI Chatbot via kompatibel AI Magic Remote. α7 AI Processor 4K Gen8 til forbedret billed- og lydbehandling HDR10 Pro til øget kontrast og detaljerede højlys 4K UHD-panel med indbygget 60Hz opdateringsfrekvens webOS Re:New Program med årlige OS-opdateringer i 5 år AI Sound Pro virtuel 9.1.2-kanal og Dynamic Sound Booster FILMMAKER Mode til visning som instruktøren har tænkt VRR-spilunderstøttelse for mere jævnt gameplay Nyd en strømlinet smart tv-oplevelse med personlige AI-funktioner, klare 4K-detaljer og medrivende lyd til film, sport og gaming.

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Fladskaerms TV
Artikel nr.: 50UA75003LA
EAN: 8806096353011
Varenr.: 3445705
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LG UA75 Series 50UA75003LA 50" 4K UHD (2160p) Smart TV
2.877 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
4K TV LG UHD AI 50" (50UA75003LA) - WebOS Smart TV, sort
-3%3.499 kr
Før 3.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
4K TV LG UHD AI 50" (50UA75003LA) - WebOS Smart TV, sort billede

Produktinformation

Oplev 4K underholdning med LG UHD AI 50"Få film, serier og sport til at stå knivskarpt på den 127 cm store LED-skærm i 4K Ultra HD. LG’s Quad Core-processor leverer flydende billeder ved 60 Hz, mens HDR10, HLG og Dynamic Tone Mapping giver mere nuancerede kontraster. Med AI Sound Pro og Clear Voice Pro får du klar dialog og fyldig lyd - perfekt til hverdags-tv og bingewatching.Smart TV med webOS og stemmestyringwebOS 25 samler dine favoritapps og giver en personlig startside. TV’et understøtter Apple AirPlay 2, HbbTV og har indbygget webbrowser. Brug Amazon Alexa til hurtige kommandoer, eller optimer gaming med ALLM, VRR, HGiG og Game Optimizer. Multi View gør det muligt at se flere kilder på én gang.Elegant design og fleksibel tilslutningDet slanke, næsten rammeløse design med ben-stativ passer i de fleste stuer. Vægbeslag er muligt via 200 × 200 mm VESA. Tilslut nemt udstyr med 3x HDMI 2.1 (med eARC/ARC), 2x USB, optisk lydudgang og Ethernet. Wi‑Fi 5 og Bluetooth 5.0 giver trådløs frihed, og DVB‑T/T2/S/S2 tunere sikrer bred modtagelse.Skærmstørrelse: 127 cm (50")Opløsning: 3.840 × 2.160 (4K Ultra HD), 60 HzHDR: HDR10, HLG, Dynamic Tone Mapping, Filmmaker ModeDisplay: LED, Direct-LED, flad, 16:9Lyd: 2,0 kanaler, 20 W, Dolby Digital, eARC, AI Sound ProSmart TV: webOS 25, Apple AirPlay 2, HbbTV, browserGaming: ALLM, VRR, HGiG, Game OptimizerTrådløst: Wi‑Fi 5, Bluetooth 5.0 (A2DP)Tilslutninger: 3x HDMI 2.1, 2x USB 2.0, optisk ud, CI+ 1.4, LANTunere: Analog & digital (DVB-T/T2/S/S2)VESA: 200 × 200 mm; Stativbredde: 94,1 cm; Stativdybde: 23 cmMål (uden stativ): H 65,4 × B 112,2 × D 6,79 cmMål (med stativ): H 76,0 × B 112,2 × D 23,0 cmVægt: 9,4 kg (uden stativ), 9,5 kg (med stativ)Energiklasse SDR/HDR: F / G; Forbrug pr. 1.000 t: 65 kWh /...

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: TV
Vægt: 33.3g
EAN: 8806096353011
Varenr.: 1979005
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
4K TV LG UHD AI 50" (50UA75003LA) - WebOS Smart TV, sort
-3%3.519 kr
Før 3.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
LG UA75 Series 50UA75003LA 50 4K UHD (2160p) Smart TV
3.799 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG 50" Fladskærms TV LED 4K 50" UHD AI UA75 4K Smart TV 2025 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG 50" Fladskærms TV LED 4K 50" UHD AI UA75 4K Smart TV 2025 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.760 kr2.760 krKøb
2CompuMail DK2.877 kr2.877 krKøb
3Boligcenter DK3.499 kr3.499 krKøb
4Vivas DK3.519 kr4.718 krKøb
5Ultrashop3.799 kr3.799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LG 50" Fladskærms TV LED 4K 50" UHD AI UA75 4K Smart TV 2025

PriceData har fulgt prisen på LG 50" Fladskærms TV LED 4K 50" UHD AI UA75 4K Smart TV 2025 i 184 dage. Laveste pris i perioden er 2.387 kr (registreret d. 7. marts 2026), højeste er 3.103 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.679 kr.

Den nuværende pris på 2.760 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for LG 50" Fladskærms TV LED 4K 50" UHD AI UA75 4K Smart TV 2025. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for LG 50" Fladskærms TV LED 4K 50" UHD AI UA75 4K Smart TV 2025 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 20262.760 kr78 kr (3%)
12. maj 20262.682 kr2 kr (0%)
9. maj 20262.684 kr76 kr (3%)
8. maj 20262.760 kr70 kr (3%)
4. maj 20262.690 kr70 kr (3%)
1. maj 20262.760 kr11 kr (0%)
27. apr. 20262.749 kr260 kr (10%)
16. apr. 20262.489 kr11 kr (0%)
15. apr. 20262.478 kr11 kr (0%)
9. apr. 20262.489 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret