Gå til hovedindhold

LG 45GX950A-B 45'' OLED 5120 x 2160 (UltraWide) DisplayPort HDMI USB-C 165 Hz

LGComputerskærmeEAN: 8806096436455
Pris fra 11.629 krtil 13.419 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.790 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 11.520 kr 22. maj

Sammenlign priser på LG 45GX950A-B 45'' OLED 5120 x 2160 (UltraWide) DisplayPort HDMI USB-C 165 Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11629 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LG 45GX950A-B 45'' OLED 5120 x 2160 (UltraWide) DisplayPort HDMI USB-C 165 Hz
11.629 kr
Til butik
LG 45GX950A-B 45'' OLED 5120 x 2160 (UltraWide) DisplayPort HDMI USB-C 165 Hz billede

Produktinformation

LG UltraGear 45GX950A-B - OLED-monitor - gaming - kurvet - 45" (44.5" til at se) - 5120 x 2160 WUHD @ 165 Hz - 1300 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 45GX950A-B.AEU
EAN: 8806096436455
Varenr.: 1003081501
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LG 45" UltraGear curved gamingskærm 45GX950A
11.690 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
45" LG UltraGear 45GX950A - 5120x2160 (5K2K) - 165Hz - OLED - 90W USB-C
12.283 kr
Til butik
45" LG UltraGear 45GX950A - 5120x2160 (5K2K) - 165Hz - OLED - 90W USB-C billede

Produktinformation

LG UltraGear 45GX950A monitor leverer immersiv, buet OLED-gengivelse til højtydende gaming og multimedia, med dyb kontrast, hurtig responstid og HDR-understøttelse. Størrelse: 45" Opløsning: 5120 x 2160 (5K2K) Opdateringsfrekvens: 165Hz Paneltype: OLED Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C Særlige funktioner: VESA Adaptive-Sync; AMD FreeSync Premium Pro; NVIDIA G-SYNC Compatible; HDR10; DisplayHDR 400 True Black; USB PD 90W; USB 3.0 hub; 800R-krumning; Black Stabilizer; Crosshair Display Fremragende kontrast, hurtig responstid og adaptiv synkronisering reducerer screen tearing og forbedrer kompetitivt gameplay samt filmisk fordybelse i spil og indholdsproduktion.

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 45GX950A-B
EAN: 8806096436455
Varenr.: 3395842
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming skærm LG UltraGear 45GX950A-B 45" OLED WUHD 165 Hz
-27%13.399 kr
Før 18.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming skærm LG UltraGear 45GX950A-B 45" OLED WUHD 165 Hz
-27%13.419 kr
Før 18.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG 45GX950A-B 45'' OLED 5120 x 2160 (UltraWide) DisplayPort HDMI USB-C 165 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG 45GX950A-B 45'' OLED 5120 x 2160 (UltraWide) DisplayPort HDMI USB-C 165 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK11.629 kr11.629 krKøb
2Komplett DK11.690 kr11.690 krKøb
3Proshop DK12.283 kr12.283 krKøb
4Boligcenter DK13.399 kr13.399 krKøb
5Vivas DK13.419 kr13.579 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LG 45GX950A-B 45'' OLED 5120 x 2160 (UltraWide) DisplayPort HDMI USB-C 165 Hz

PriceData har fulgt prisen på LG 45GX950A-B 45'' OLED 5120 x 2160 (UltraWide) DisplayPort HDMI USB-C 165 Hz i 179 dage. Laveste pris i perioden er 11.520 kr (registreret d. 22. maj 2026), højeste er 15.908 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 13.709 kr.

Den nuværende pris på 11.629 kr er 15% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 79 prisændringer for LG 45GX950A-B 45'' OLED 5120 x 2160 (UltraWide) DisplayPort HDMI USB-C 165 Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 79 prisændringer for LG 45GX950A-B 45'' OLED 5120 x 2160 (UltraWide) DisplayPort HDMI USB-C 165 Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202611.629 kr61 kr (1%)
2. jun. 202611.690 kr58 kr (0%)
1. jun. 202611.632 kr1 kr (0%)
31. maj 202611.631 kr28 kr (0%)
30. maj 202611.603 kr1 kr (0%)
29. maj 202611.602 kr57 kr (0%)
27. maj 202611.545 kr120 kr (1%)
26. maj 202611.665 kr58 kr (0%)
25. maj 202611.607 kr5 kr (0%)
24. maj 202611.602 kr82 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret