Gå til hovedindhold

LevelOne VDS-1202 - short-haul modem - 10Mb LAN 100Mb LAN Ethernet over VDSL

LevelOneRepeatere og transceivereEAN: 4015867209073
Pris fra 1.953 krtil 2.519 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 566 kr (22% besparelse)

Sammenlign priser på LevelOne VDS-1202 - short-haul modem - 10Mb LAN 100Mb LAN Ethernet over VDSL og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1953 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LevelOne VDS-1202 Kortdistance-modem
1.953 kr
Til butik
LevelOne VDS-1202 Kortdistance-modem billede

Produktinformation

LevelOne VDS-1202 - Kortdistance-modem - 100Mb LAN, Ethernet over VDSL - 10Base-T, 100Base-TX - op til 2 km

Produktspecifikationer

Mærke: LevelOne
Artikel nr.: VDS-1202
EAN: 4015867209073
Varenr.: 994971377
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LevelOne VDS-1202 - short-haul modem - 10Mb LAN 100Mb LAN Ethernet over VDSL
1.953 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LevelOne VDS-1202 mediekonverter - Ethernet over VDSL2, 100 Mbit/s, grå
2.499 kr
Til butik
LevelOne VDS-1202 mediekonverter - Ethernet over VDSL2, 100 Mbit/s, grå billede

Produktinformation

Stabil mediekonverter til netværk over VDSL2LevelOne VDS-1202 gør det nemt at udvide dit netværk over eksisterede telefonkabler med Ethernet over VDSL2. Enheden leverer op til 100 Mbit/s og har to RJ-45 LAN-porte samt to RJ-11-porte, så du kan forbinde både netværk og telefonlinje. Robust metalkabinet og tydelige LED-indikatorer for Power, LAN og DSL giver sikker drift i kontor, butik eller teknikrummet.Nem opsætning og driftDen kablede forbindelse med Auto MDI/MDI-X gør installationen ligetil. Enheden understøtter fuld- og halv-dupleks, 10/100 Mbit/s og standarderne IEEE 802.3/802.3u. Medfølgende strømadapter og quick guide hjælper dig hurtigt i gang. Maksimal overføringsafstand er op til 1.500 m, så du kan nå længere lokationer uden at trække nyt netværkskabel.Netværksstandarder: IEEE 802.3, IEEE 802.3uHastigheder: 10/100 Mbit/s, fuld/halv dupleksPorte: 2 × RJ-45 LAN, 2 × RJ-11Auto MDI/MDI-X: JaModulation: DMTMaks. overføringsafstand: 1.500 mLED-indikatorer: Power, LAN, DSLKabinet: Metal, farve gråDriftstemperatur: 0 – 40 °COpbevaringstemperatur: 5 – 95 °CDimensioner: H × B × D: 2,8 × 9,0 × 12,0 cmVægt: 0,33 kgStrøm: 12 V, 1 A (DC-indgang)Medfølger: AC-adapter, hurtig installationsvejledning...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Mediekonvertere
Vægt: 4.49g
EAN: 4015867209073
Varenr.: 2154779
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LevelOne VDS-1202 mediekonverter - Ethernet over VDSL2, 100 Mbit/s, grå
2.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LevelOne VDS-1202 - short-haul modem - 10Mb LAN 100Mb LAN Ethernet over VDSL koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LevelOne VDS-1202 - short-haul modem - 10Mb LAN 100Mb LAN Ethernet over VDSL koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.953 kr1.953 krKøb
2Proshop DK1.953 kr1.953 krKøb
3Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
4Vivas DK2.519 kr2.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LevelOne VDS-1202 - short-haul modem - 10Mb LAN 100Mb LAN Ethernet over VDSL

PriceData har fulgt prisen på LevelOne VDS-1202 - short-haul modem - 10Mb LAN 100Mb LAN Ethernet over VDSL i 150 dage. Laveste pris i perioden er 1.953 kr (registreret d. 6. januar 2026), højeste er 1.992 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.973 kr.

Den nuværende pris på 1.953 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 1 prisfald i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 2 prisændringer for LevelOne VDS-1202 - short-haul modem - 10Mb LAN 100Mb LAN Ethernet over VDSL. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 2 prisændringer for LevelOne VDS-1202 - short-haul modem - 10Mb LAN 100Mb LAN Ethernet over VDSL de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. jan. 20261.953 kr39 kr (2%)
3. jan. 20261.992 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret